NANO akvária s mini živočichy

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod tomes.st » 30 led 2011, 07:22

Ahoj Álo, úplně s tebou souhlasím, není to moc dobrý případ, jak píšeš lidi to uvidí a už je nezajímá v jak velkým akva by měla raba být. Viděj to v akvaristice, kde to nabízí odborný personál ::s25:: a myslej si, že je to tak správný a už si asi neuvědomí, že je to jen jako dekorace pultu :( Petr
Uživatelský avatar
tomes.st
přispívatel
 
Příspěvky: 131
Registrován: 12 led 2010, 14:20
Bydliště: Kašperské Hory

Příspěvekod A+I » 30 led 2011, 14:46

No ja vim, je to jak rikas. S tim uplne souhlasim. Mne se zda, ze az tam priste budem, ze jim to reknu. Horsi ale je, ze takovych podobnych nano po svete je! :cry:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mcgogo » 08 úno 2011, 20:42

Ahoj,

mám na Vás prosbu v mých nanoakváriích se začali objevovat nějaké organismy. Nevím co to je, ale jsou stejné v obou mých nano. Jediné co jsem se sem tam na webu dočetl, že se v akváriích u krevetek objevují ploštěnky. Bohužel jsem nikde nezjistil, jak vypadají. Zdá se mi, že u mne jsou dva druhy živočichů, nebo možná dvě vývojová stádia. Jeden druh je malá oválná tečka, u které je v určité velikosti něco jako ocásek, velikost max 2mm. Pohybuje se jakoby skákavým, nebo trhavým pohybem, nevím jak to popsat. Druhý druh je jako malé háďátko plazící se po skle, velikost maximálné na délku 4-5mm.

Nepřijde mi, že by krevetkám nějak extra vadily, alespoň tedy těm větším. U nově narozených si nejsem jistý, protože bych řekl, že těsně při narození jich tam bývá víc a časem ubívají, ale nikdy jsem je nepočítal. Každopádně minimálně tam vypadají dost hnusně a chtěl bych se jich zbavit. Poradíte někdo co by to mohlo být a hlavně jak s tím pryč, aby to neublížilo krevetám?

Díky všem za rady.

Přikládám foto i když ne moc kvalitní

To uprostřed není to odlesk
Obrázek

Háďátko
Obrázek

zase ten první popisovaný druh
Obrázek
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod Moliro » 08 úno 2011, 23:57

Těžko říct, ale "malá oválná tečka, u které je v určité velikosti něco jako ocásek, velikost max 2mm" by mohl být nějaký vířník nebo přisedlý nálevník (obrvenka).

Druhý druh "jako malé háďátko plazící se po skle, velikost maximálné na délku 4-5mm" by mohla být nějaká ploštěnka, nejspíš v akváriích asi nejběžnější p. mléčná.

Samozřejmě na základě uvedených údajů je to jen spekulace, i když pravděpodobná.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 09 úno 2011, 02:18

My mame v nasich nano taky jakesi cosi. Takove malicke elipsy do max. 3mm, co lezou po sklech a pak takove skakave malicke pul mm blesky s hackem na "s". Ja to vubec neresim. Jsou to nano zivocichove v nano akvarkach :lol: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Elvis » 09 úno 2011, 02:26

A+I píše:My mame v nasich nano taky jakesi cosi. Takove malicke elipsy do max. 3mm, co lezou po sklech a pak takove skakave malicke pul mm blesky s hackem na "s". Ja to vubec neresim. Jsou to nano zivocichove v nano akvarkach :lol: .


:lol: :lol: :lol: Jo patří to tam. :lol:
Schraňuji informace protože si chci zřídit nano na pracovní stůl a koukám že tam dokáže být dosti živo. :) :)
Až na to bude čas a bude to alespoň trošku zajetý tak udělám nanoprezentaci. :)
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod mcgogo » 09 úno 2011, 09:26

Moliro: Díky podle toho co jsem koukal by to tak mohlo být. Je nějaké řešení? Napadla mne dvě. Buď chemie, ovšem jedině taková co neublíží krevetám.(jaká? máte někdo zkušenost) Druhá varianta je koupit nějaká např. malá dania, jestli by to vychytali, ale původně chtěl jsem akva jen s krevetkama. Další věcí je jestli by ty ryby nevychytaly i malé krevetky, což je velice pravděpodobné.

A+I: Nevím mě tam ty obludky docela vadí, hlavně poslední dobou je jich tam docela dost.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod A+I » 09 úno 2011, 11:02

Zalezi, cemu rikas hodne. Ja jsem je nepocitala, ale nejaky tam jsou. Na ty bile nanoblechy se rada divam, jak tam poskakuj pod vodou, zijou si tam svuj zivot :lol: .Galaxy ani minisumecci to nezerou. A ty nase minielipsy jsou, myslim, nejnizsi rad sneka: http://www.fishforums.net/index.php?/to ... l-species/
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod gringo » 09 úno 2011, 12:14

Já jsem měl u krevetek tohle(nezmar). Omezil jsem krmení a zatím je nevidím 8)
Přílohy
DSCF3283.JPG
nezmar
DSCF3283.JPG (176.95 KiB) Zobrazeno 2423 krát
Uživatelský avatar
gringo
přispívatel
 
Příspěvky: 167
Obrázky: 5
Registrován: 02 pro 2009, 23:20
Bydliště: Krnov

Příspěvekod mcgogo » 09 úno 2011, 12:19

Zajímavé já krmím tak 2x týdně granulkami od tropicalu nebo hikari, teď si nejsem jistý a to mi nepřijde nějak moc často a ty mršky spíše přibývají.

A+I: Takže to vypadá, že ryby asi nepomůžou. Jiné ryby než tlamovce doma nemám, takže to nemám moc jak vyzkoušet.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

PředchozíDalší

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků