Aké množstvo tropheusov?

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Aké množstvo tropheusov?

Příspěvekod Rado » 24 úno 2011, 09:11

Zdravím páni! Rád by som vás poprosil o radu , koľko kusov tropheusov by ste mi odporučili do akva s plochou dna 105x55, výška je 60cm. Toto je akva, čo mám funkčné s malawkami. Nové je už vo výrobe. Plocha dna bude 160x55, výška 55cm. Skúsenosti mám s malawi cichlidami , no o tropheusoch som zatiaľ iba čítal a radšej vás žiadam o radu a vaše skúsenosti, ako niečo po... Páči sa mi T. moliro. Rád by som vedieť, aké druhy trofíkov môžem dať spolu bez obáv, aby sa mi medzi sebou krížili. Ďakujem!
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

Aqua

Příspěvekod Matthes » 24 úno 2011, 09:26

Ahoj tak budu odpovídat na rozměr 160x55x55cm, co se prvního rozměru týče do něj bych Tropheusy nedával. Ryb můžeš dát tak 40-50ks, záleží jestli chceš akva jenom s Tropheusy nebo ještě něco k nim v tom případě kusů o něco míň. Z mého pohledu na jednu rybu by mělo připadnout 8-10l. Co se křížení týče neměl bys vybrat dva hejna z jedné skupiny viz. rozdělení http://www.tanganyika.sk/rozdelenie-tropheusov
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod martin4ever » 24 úno 2011, 09:42

souhlasím s matthesem, ta 160ka je pro tropheuse nejlepší volba. Ale na tento objem bych já osobně zvolil pouze jeden druh. Jinak nejlepší kombinace je podle mě duboisi + 1 z ostatní skupiny (např, zmiňovaná moorii).
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Re: Aqua

Příspěvekod Rado » 24 úno 2011, 10:01

Matthes píše:Ahoj tak budu odpovídat na rozměr 160x55x55cm, co se prvního rozměru týče do něj bych Tropheusy nedával. Ryb můžeš dát tak 40-50ks, záleží jestli chceš akva jenom s Tropheusy nebo ještě něco k nim v tom případě kusů o něco míň. Z mého pohledu na jednu rybu by mělo připadnout 8-10l. Co se křížení týče neměl bys vybrat dva hejna z jedné skupiny viz. rozdělení http://www.tanganyika.sk/rozdelenie-tropheusov


Akva si predstavujem iba s tropheusmi. Miešať ich s niečim iným je podľa mňa hlúposť. Chcel by som však dve skupiny. Ďakujem za nick na rozdelenie druhov. Do toho menšieho akva by si trofíkov nedával? je to malé?A ak by si dal, tak koľko?
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

Příspěvekod hr » 24 úno 2011, 10:34

Nedržel bych se jen rutinou na 10 litrů 1 ryba,to je dost obecná a neustále dokola omýlaná informace.Takhle se chovají ryby v pěstírnách kvůli zařízení nádrže.
Rado záleží jaké druhy tropheusů si vybereš.Některé druhy jsou agresivnější jiné méně.
Také je důležité jak budeš mýt zařízené aqa uvnitř a jestli tam budou i jiné ryby než trops.
Vyber si ryby které se ti líbí podle dělení druhů jak píše Matthes a kombinovat s duboisi můžu také doporučit.Jsou to klidnější trops oproti například černým tropheusům a jdou chovat v menších skupinách.
Jestliže tvoje akvárium bude jen holá vana s dvěma,třema solitérníma kamenama,tak bych se držel těch udávaných počtů,ale klidně tak do 40 ks nezapomeň že trofíci budou mít v dospělosti 12-15 cm.Když budeš mít v nádrži tzv…kamenolom se spoustou úkrytů,tak nemusíš ty počty ryb tak hrotit a nebál bych se jít tak do 30 ks trops.
Například kombinace tvých favoritů moliro 20 ks se zmiňovanými duboisi 10 ks.
A ve finále se ryby začnou třít a ty sám vypozoruješ a usoudíš nejlíp jestli si mladé u stávajících skupin necháš,pro případné navýšení počtu ryb,nebo je budeš odlovovat a někomu daruješ,nebo prodáš.Ať se daří.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod Rado » 24 úno 2011, 10:59

Takže moliro s dubois môžem dať v pomere 20:10 do akva 340l? Len ma mätie rozmer. Čítal som, že dôležitá je plocha dna , tá je u tohoto menšieho čo mám ako som písal 105x55. "kameňolom" je tam myslím ok :lol: . Malawky sú v ňom spokojné, no mením ich za trofíkov. Plánovaná 500-ka bude asi do dvoch mesiacov. Teraz mám však možnosť zohnať tieto druhy rýb "darom", tak nechcem zaváhať.Iné druhy k nim dávať nechcem. Rád by som zažiť na "vlastnej vode" čaro tropheusov.
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

Příspěvekod hr » 24 úno 2011, 11:38

..
Naposledy upravil hr dne 25 úno 2011, 09:43, celkově upraveno 1
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod A+I » 24 úno 2011, 12:07

To je ale hloupost takhle radit - co pise radex v predminulem prispevku, je skoro vsechno spatne.
Do toho maleho akvarka Tropheusy vubec nedavej, je to pro ne kratke. Meli by mit akva aspon 150 cm dlouhe. Akvarium neni jezero a aby se v nem Tropheusi nevytloukli a aby se citili OK musi se chovat nahusto. Ze dvou malych hejn nebude nikdy jedno velke, stale to budou hejna dve, ktera se budou vicemene ignorovat, ale vetsinou je jedno hejno dominantni na ukor druheho, ktere se pak muze i mene mnozit. Idelani je zacit s 30 ks od jednoho druhu. Pokud chces druhy dva, tak 2 krat 30 ks. To 160 cm akva by bylo pro dva druhy tak skoro akorat. U Tropheusu plati pravidlo 1 ryba na 8-10 litru vic nez kdekoliv jinde - Matthes to napsal spravne.
Akva se nezarizuje pro Tropheusy zadnym kamenolomem. Staci jim na kazde strane jeden velky kamen a nebo sestava nekolika kamenu a dobre je pridat nejake i doprostred pro pripadneho tretiho dominantniho samce ke treni. Trofici jinak v kamenech vubec nejsou. Pravda je ta, ze nektere druhy jsou agresivni vic nez jine a Duboisi byvaji vetsinou o neco mirnejsi, ale to, ze jsou Duboisi beranci je hloupost. Hejno o 10 ks Duboisi je naprosty nesmysl. Pokud chces pro svoje Tropheusy to nejlepsi, tak je porid v poctu, v jakem Ti radim.
A cekat na mlade na doplneni poctu v hejnu? Pokud budes mit mladata, tak driv nez se zacnou trit, se v tak malem poctu muzou vybit. Jak jsou vlastne velci ti Trofici "darem", jake druhy a kolik jich je??
15 cm Tropheus? .. Doufam, ze je nebudes tak prekrmovat nejakyma tucnyma granulema, abys z nich nemel 15 cm prasatka! :)
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod hr » 24 úno 2011, 13:23

..
Naposledy upravil hr dne 25 úno 2011, 09:43, celkově upraveno 1
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod A+I » 24 úno 2011, 13:58

Radex, vydechni a bez se divat do svych zahradek na svoje stadecka.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Další

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron