Aké množstvo tropheusov?

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: re

Příspěvekod Elvis » 25 úno 2011, 07:50

jonathane píše:hele Ty borče, vypadni si to z tohodle fóra, děláš tady ze sebe akorát pěknýho pitomce......všechnoznámvšudesembylaodvšehomámklíče i od hajzlu :x :x :x


Víš koho mi připomíná Martine? :lol: Kollar1 :?
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod A+I » 25 úno 2011, 07:58

Kolarr1 je borec! Mne pripomina Fabriku. ::s26::
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Rado » 25 úno 2011, 08:34

Dobré ráno! Odkedy som sa odpojil, tak ste sa do seba "pekne" pustili. No čo už, niektorí ste asi horkokrvnejší. Verím, že ste cez večer vychladli. Ale späť k téme, prečo som ju založil. Takže po telefonáte s kamošom od ktorého dostanem tropheusy, som sa rozhodom, brať 30ks T. moliro. No a keď budem mať 500-večku, tak tam asi pridám dubois. Vzhľadom na to, že zaťiaľ mám iba tú kratšiu nádrž a ryby sú mladé, dva mesiace a ani nie tam vydržia. Čo sa týka kameňov a ich rozloženia. Mali by byť v akva aspoň podľa toho čo som čítal tri vyššie kamene pre dominantných samcov. Sú lepšie okrúhliaky, ako morské skaly plné dier? Tie mám pri malawi a tým to vyhovuje. Výška akva by stačila aj 50cm? Mohol by som v novom zväčšiť hĺbku na 60cm.Ako zvyšujete tvrdosť vody?Ja mám PH 7,6. Tanganika potrebuje viac.
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

Příspěvekod bbfh » 25 úno 2011, 09:04

radex, jonathane (niektorym dalsim tiez nezaskodi) - precitajte si, prosim, pravidlo 10 a pokial je to co i len trochu mozne, snazte sa tym riadit. Dakujem.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

re

Příspěvekod jonathane » 25 úno 2011, 10:56

bbfh píše:radex, jonathane (niektorym dalsim tiez nezaskodi) - precitajte si, prosim, pravidlo 10 a pokial je to co i len trochu mozne, snazte sa tym riadit. Dakujem.


pravidlo c 10 nezajem :x :x ...jak se do lesa od "blba" vola, musi se z nej take ozyvat......asi tak
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

re

Příspěvekod jonathane » 25 úno 2011, 11:00

Rado píše:Dobré ráno! Odkedy som sa odpojil, tak ste sa do seba "pekne" pustili. No čo už, niektorí ste asi horkokrvnejší. Verím, že ste cez večer vychladli. Ale späť k téme, prečo som ju založil. Takže po telefonáte s kamošom od ktorého dostanem tropheusy, som sa rozhodom, brať 30ks T. moliro. No a keď budem mať 500-večku, tak tam asi pridám dubois. Vzhľadom na to, že zaťiaľ mám iba tú kratšiu nádrž a ryby sú mladé, dva mesiace a ani nie tam vydržia. Čo sa týka kameňov a ich rozloženia. Mali by byť v akva aspoň podľa toho čo som čítal tri vyššie kamene pre dominantných samcov. Sú lepšie okrúhliaky, ako morské skaly plné dier? Tie mám pri malawi a tým to vyhovuje. Výška akva by stačila aj 50cm? Mohol by som v novom zväčšiť hĺbku na 60cm.Ako zvyšujete tvrdosť vody?Ja mám PH 7,6. Tanganika potrebuje viac.


urcite bych sel do hloubky 60 cm....jak rika Radim Zidek, AQ dela predevsim hloubka, co se tyce kamenu, nedaval bych zadne morske dirovane......
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Re: re

Příspěvekod Ondra » 25 úno 2011, 11:04

Radexi, každej není takovej hrdina jako ty :o Já sice mím nick kterej nic neříká, ale nejsem uplně anonimní a taky jsem členem už dost dlouho, tak nechci kvůli jednomu tématu přijít o "pověst". Víš jak, ono v tom pralese odpovědí se i dobrá rada stratí, zvlášť když někdo začne dělat povyk pronic zanic... Možná že by mezi nás měl zavítat ten tvůj bratr (neco jak si to tam psal) a všechny nás poučit abychom nemuseli mát všechno z netu. (když tohle je taky net) To bys pro nás mohl udělat :lol:
Díky žes zveřejnil SZ odemě pro tebe, nechtěl jsem s tím zatěžovat veřejnost, ale ostatní si to rádi přečtou :o

P.S.: Doma v teplíčku je stejně nejlíp 8)
Naposledy upravil Ondra dne 25 úno 2011, 11:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod hr » 25 úno 2011, 11:09

radex píše:Nedržel bych se jen rutinou na 10 litrů 1 ryba,to je dost obecná a neustále dokola omýlaná informace.Takhle se chovají ryby v pěstírnách kvůli zařízení nádrže.
Rado záleží jaké druhy tropheusů si vybereš.Některé druhy jsou agresivnější jiné méně.
Také je důležité jak budeš mýt zařízené aqa uvnitř a jestli tam budou i jiné ryby než trops.
Vyber si ryby které se ti líbí podle dělení druhů jak píše Matthes a kombinovat s duboisi můžu také doporučit.Jsou to klidnější trops oproti například černým tropheusům a jdou chovat v menších skupinách.
Jestliže tvoje akvárium bude jen holá vana s dvěma,třema solitérníma kamenama,tak bych se držel těch udávaných počtů,ale klidně tak do 40 ks nezapomeň že trofíci budou mít v dospělosti 12-15 cm.Když budeš mít v nádrži tzv…kamenolom se spoustou úkrytů,tak nemusíš ty počty ryb tak hrotit a nebál bych se jít tak do 30 ks trops.
Například kombinace tvých favoritů moliro 20 ks se zmiňovanými duboisi 10 ks.
A ve finále se ryby začnou třít a ty sám vypozoruješ a usoudíš nejlíp jestli si mladé u stávajících skupin necháš,pro případné navýšení počtu ryb,nebo je budeš odlovovat a někomu daruješ,nebo prodáš.Ať se daří.



Pro jedince co nečetli,nebo nedokážou z textu pochopit co tam píšu,aktualizuji mou první reakci na radův dotaz.POŘA’DNĚ si přečtěte co mu tam píšu.Kdo se choval první jako hulvát je potom jasné.Přiřítí se paní A a se svou myšlenkou a začne totálně shazovat systém,který mě osobně funguje a nazývá mou odpověď hloupostí a že je to skoro vše špatně.Jak to může tvrdit ,když mě to tak šlape a ona sama to dělá úplně obráceně.To jest tou druhou metodou,kterou já naopak nijak nezpochybňuji,jen jsem o ní kolikrát psal že se mi tak moc vzhledově nelíbí.
Vrabče ty ubožáku,co to tady plácáš s učivem zakl.školy?Ty kterého příspěvky a otázky typu“mám si koupit magnetickou stěrku,nebo ne?“Ty máš IQ houpacího koně a budeš se navážet a další chudáci,kteří si přišli jen přihřát svou porci polívčičky,jste na tom podobně.Že telkos,ty jsi to celé opět a tradičně nepochopil a jen jsi přispěchal jako malej zlomyslnej fracek si šťournout
Jonathane nechápu proč bych měl vypadnout?Jestli máš nějakej problém,tak vypadni sám.Jsi tady snad vedoucí,nebo nějakej mluvčí?Řek bych že ne,tak se hoď do klidu.
Tomes.st POMOOOC,POMOOOC,ať zasáhne někdo povolanější?Co to má jako znamenat?
Zřejmě honem nějakou tu cenzuru ,ať se to rychle vymaže.
RedDragon hezky jsi to napsal jen co je pravda.To je úplná Svíčková omáčka.Lehce na obě strany.Jednou že to není odemě hezké,že se tady opovažuju něco sdělit,ale na druhou stranu tak trochu skrytě,že jsi to celé pochopil,ale raději to neřekneš na plnou hubu,abys přes ní nedostal.Tak teda díky za částečně skrytou podporu tomu se říká hrdinství.
Elvis + A+I Víš koho mi připomíná Martine? ----- Kollar1 Kolarr1 je borec! Mne pripomina Fabriku.
Hmm opravdu drtiví zásah na mé city.Až jste mě málem rozplakali.
Bbfh ano ano vím už jsem smazal všechny mé nevhodné,ale i ostatní příspěvky,prezentae fotky atd.,Krom něčeho z tohoto vlákna.
A nakonec hrdina dne Ondra a jeho mě poslaná SZ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
'"Jo a ještě k tobě Ondro,když máš tolik zkušeností proč je nenapíšeš otevřeně ty si nestojíš za svými zkušenostmi a pozorováním,nebo se bojíš že by tě chytrá horakyně převálcovala svou sbýrkou faktů?Jaké pak SZ tak se poděl o zkušenosti já se také rád poučím."

Přesně proto jsem napsal radovi aby mě kdyžtak poslal SZ.
Myslím že není těžké pochopit proč je tady tohle fórum. Proto aby poradilo ZAČÁTEČNÍKŮM Proto stále všichni dokola říkáme že 1 tropheus na 10 litrů a že je lepší větší a zarybněnější nádrž. Když nějaký debil pak hodí tropheusy do akva 150 litrů mezi svoje kančíky a skaláry a pak tady pláče a chce pomoct, tak co na to máme říct?? Tím nechci říct že souhlasím se vším co se tady děje a co kdo říká, ale když se mě něco nelíbí, tak buť rači mlčím (protože vím že se z toho může vyklubat nepříjemná hádka) a nebo něco naznačím. Nebudu se ale pouštět do nějakých sporů, za to mě tohle fórum nestojí.

Doufám, že jsi pochopil co jsem tim chtěl říct.

Hezký večer
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ondro to je od tebe moc hezké že si stojíš tajně za svým názorem a necháš některé jedince třeba i zlynčovat,jen když ty jsi pěkně v teple a tebe se to netýká,že?
Vše co jsi mi napsal o začátečnících tak to beru,ale tohle byl úplně jiný případ.
A hlavně,já jsem netvrdil že je to tak špatně.Tak vo co go?
Takových šedých eminencí je zde bohužel mnoho,ať už jejich slovo má větší či menší váhu,tak raději mlčí a vše sledují ze soukromí svých monitorů s úsměvem na rtech.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: re

Příspěvekod Rado » 25 úno 2011, 11:11

jonathane píše:
Rado píše:Dobré ráno! Odkedy som sa odpojil, tak ste sa do seba "pekne" pustili. No čo už, niektorí ste asi horkokrvnejší. Verím, že ste cez večer vychladli. Ale späť k téme, prečo som ju založil. Takže po telefonáte s kamošom od ktorého dostanem tropheusy, som sa rozhodom, brať 30ks T. moliro. No a keď budem mať 500-večku, tak tam asi pridám dubois. Vzhľadom na to, že zaťiaľ mám iba tú kratšiu nádrž a ryby sú mladé, dva mesiace a ani nie tam vydržia. Čo sa týka kameňov a ich rozloženia. Mali by byť v akva aspoň podľa toho čo som čítal tri vyššie kamene pre dominantných samcov. Sú lepšie okrúhliaky, ako morské skaly plné dier? Tie mám pri malawi a tým to vyhovuje. Výška akva by stačila aj 50cm? Mohol by som v novom zväčšiť hĺbku na 60cm.Ako zvyšujete tvrdosť vody?Ja mám PH 7,6. Tanganika potrebuje viac.


urcite bych sel do hloubky 60 cm....jak rika Radim Zidek, AQ dela predevsim hloubka, co se tyce kamenu, nedaval bych zadne morske dirovane......


Hĺbka pôjde teda zväčšiť na úkor výšky - aj 5cm niečo spravý. Väčší rozmer by už bol problém. Ako zvyšuješ tvrdosť vody? Postačí koralová drť?
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

Re: re

Příspěvekod jonathane » 25 úno 2011, 11:36

Rado píše:
jonathane píše:
Rado píše:Dobré ráno! Odkedy som sa odpojil, tak ste sa do seba "pekne" pustili. No čo už, niektorí ste asi horkokrvnejší. Verím, že ste cez večer vychladli. Ale späť k téme, prečo som ju založil. Takže po telefonáte s kamošom od ktorého dostanem tropheusy, som sa rozhodom, brať 30ks T. moliro. No a keď budem mať 500-večku, tak tam asi pridám dubois. Vzhľadom na to, že zaťiaľ mám iba tú kratšiu nádrž a ryby sú mladé, dva mesiace a ani nie tam vydržia. Čo sa týka kameňov a ich rozloženia. Mali by byť v akva aspoň podľa toho čo som čítal tri vyššie kamene pre dominantných samcov. Sú lepšie okrúhliaky, ako morské skaly plné dier? Tie mám pri malawi a tým to vyhovuje. Výška akva by stačila aj 50cm? Mohol by som v novom zväčšiť hĺbku na 60cm.Ako zvyšujete tvrdosť vody?Ja mám PH 7,6. Tanganika potrebuje viac.


urcite bych sel do hloubky 60 cm....jak rika Radim Zidek, AQ dela predevsim hloubka, co se tyce kamenu, nedaval bych zadne morske dirovane......


Hĺbka pôjde teda zväčšiť na úkor výšky - aj 5cm niečo spravý. Väčší rozmer by už bol problém. Ako zvyšuješ tvrdosť vody? Postačí koralová drť?


ja zvyšuju Ph sodou, ale korálová dr´t by myslím měla stačit
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník