Aké množstvo tropheusov?

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

re

Příspěvekod jonathane » 25 úno 2011, 11:39

Radex, zaplať si nekolikaměsíční pobyt někde v ústavu, pro mě jsi dement...od Tvého počátku tady svými "vědomostmi" předvádíš svůj um a mnohaletou praxi....tímto končím s tímto IQáčem teréňákem.....a svoje komentáře rozhodně mazat nebudu......
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod telkos » 25 úno 2011, 15:24

Radexčku, je dobře, že si smazal všechny tvé příspěvky, alespoň nikdo na tvoje bludy a nesmyslnosti nedojede. :( Tropheusum opravdu nerozumíš a bude pro všechny lepší, když si necháte s bráchou tu blbost prosebe, už i bez vás jí je na světě dost. :? Už tu netrapči. Napsal bych ti to líp abys to pochopil, ale pamatuju na DESÍTKU. :o Jo a zlomyslnej fracek, to ses nazval pěkně :lol: Dnes jdu na pívečko, :23: ale i po desátém tvé úrovně nedosáhnu :o :23:
telkos
uživatel webu
 
Příspěvky: 31
Registrován: 09 črc 2010, 13:13

Příspěvekod RedDragon » 25 úno 2011, 17:05

radex píše:RedDragon hezky jsi to napsal jen co je pravda.To je úplná Svíčková omáčka.Lehce na obě strany.Jednou že to není odemě hezké,že se tady opovažuju něco sdělit,ale na druhou stranu tak trochu skrytě,že jsi to celé pochopil,ale raději to neřekneš na plnou hubu,abys přes ní nedostal.Tak teda díky za částečně skrytou podporu tomu se říká hrdinství.

Tak tedy pro upřesnění: Nevadí mi že se tady opovažuješ něco zdělit to jsem totiž nenapsal napsal jsem že mi vadí hádky tipu: "já to dělám lépe než ty"
pochopil jsem tvůj názor, ale nedokážu říct jestli to děláš špatně nebo dobře! Ryby ti rostou? Žijou? Jsou spokojený? tak tím pádem to asi dobře děláš když ti to funguje!! A+I to dělá jinak funguje jí to? tak to asi taky není špatně, co? Podporovat nepotřebuju ani tebe ani A+I? Proč bych taky měl vždyť já ani chovu tropheusů vůbec nerozumím, nedokážu prostě říct kdo to dělá lépe.
Uživatelský avatar
RedDragon
uživatel webu
 
Příspěvky: 95
Obrázky: 26
Registrován: 13 pro 2010, 15:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvekod Moliro » 25 úno 2011, 18:58

Rado píše:Takže moliro s dubois môžem dať v pomere 20:10 do akva 340l? Len ma mätie rozmer. Čítal som, že dôležitá je plocha dna , tá je u tohoto menšieho čo mám ako som písal 105x55. "kameňolom" je tam myslím ok :lol: . Malawky sú v ňom spokojné, no mením ich za trofíkov. Plánovaná 500-ka bude asi do dvoch mesiacov. Teraz mám však možnosť zohnať tieto druhy rýb "darom", tak nechcem zaváhať.Iné druhy k nim dávať nechcem. Rád by som zažiť na "vlastnej vode" čaro tropheusov.


Podle mých zkušeností je délka 105 cm je pro dospělé tropheusy nevyhovující. Pokud máš ryby do cca 4 cm, tak by to nemělo vadit.

Ke kombinaci T. sp. red Moliro a T. duboisi: Mám ji otestovanou a osobně ji nedoporučuju. Červené tropheusy patří ve srovnání s ostatními druhy tropheusů spíše k těm relativně mírnějším a u mne je duboisky prakticky nepustily ke tření. Co fungovalo, byla například kombinace T. duboisi - T. m. Kasanga. Pokud tě nezajímají odchovy, nemusíš to řešit.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

aqua

Příspěvekod Matthes » 25 úno 2011, 20:27

Já mám u molir kasakalawe ty byly na začátku až 3x veší. Molira je teď už i některá přerostly a třou se taky. Takže za mě je to taky jedna z možných kombinací :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Moliro » 25 úno 2011, 20:44

Tak této kombinace bych se bál. T. moorii a T. sp. red se totiž běžně kříží
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Aqua

Příspěvekod Matthes » 25 úno 2011, 21:47

U mě se třou zvlášť jak kasakalawe tak molira, ale jak už bylo řečeno záleží jestli to chceš na chov nebo... :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Rado » 25 úno 2011, 22:45

Moliro píše:
Rado píše:Takže moliro s dubois môžem dať v pomere 20:10 do akva 340l? Len ma mätie rozmer. Čítal som, že dôležitá je plocha dna , tá je u tohoto menšieho čo mám ako som písal 105x55. "kameňolom" je tam myslím ok :lol: . Malawky sú v ňom spokojné, no mením ich za trofíkov. Plánovaná 500-ka bude asi do dvoch mesiacov. Teraz mám však možnosť zohnať tieto druhy rýb "darom", tak nechcem zaváhať.Iné druhy k nim dávať nechcem. Rád by som zažiť na "vlastnej vode" čaro tropheusov.


Podle mých zkušeností je délka 105 cm je pro dospělé tropheusy nevyhovující. Pokud máš ryby do cca 4 cm, tak by to nemělo vadit.

Ke kombinaci T. sp. red Moliro a T. duboisi: Mám ji otestovanou a osobně ji nedoporučuju. Červené tropheusy patří ve srovnání s ostatními druhy tropheusů spíše k těm relativně mírnějším a u mne je duboisky prakticky nepustily ke tření. Co fungovalo, byla například kombinace T. duboisi - T. m. Kasanga. Pokud tě nezajímají odchovy, nemusíš to řešit.


Čo by si doporučoval k molirám?
Rado
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Registrován: 28 pro 2009, 00:19

Příspěvekod Moliro » 26 úno 2011, 09:49

Ideální je velké hejno a doplnit je třeba jen erethmody
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 26 úno 2011, 10:48

Rado píše:Ako zvyšujete tvrdosť vody?Ja mám PH 7,6. Tanganika potrebuje viac.

No, kdyby si kazdy trochu to forum tady procetl, tak nemusim stale dokola poustet tu svou gramofonovou desku - v tom ma Radex pravdu. Pisu to same tazatelum tento tyden uz poctvrte. :shock:
Zvysovani pH (a tvrdosti KH):
Sodou na peceni - jedla soda bicarbona.
Vzdy az ke konci vymeny vody. Sodu rozmichat ve VODOVODNI vode a vlit do akva.
Pri zabehu nadrze bez ryb nemusis pH zvedat.

(My mame vstupni vodu mekkou, KH=1 a PH je podle rocniho obdobi 7-8. Mame v afrikach na dne koralovy pisek zrnitost kolem 1mm a ve filtrech hrubou koralovou drt. Koralem a jedlou sodou bicarbona zvedame KH a Epsom (horkou) soli zvedame GH. Soda tu pusobi zaroven jako pufr na udrzovani vyssiho pH, ktere drzi v nasich afrikach kolem 8-8,2 ).

http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... a&start=30
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=3586
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=3587
http://maniakva.sweb.cz/chemie2.htm
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron