Vrubozubec paví - kde koupit?

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Vrubozubec paví - kde koupit?

Příspěvekod hanyking » 20 črc 2010, 00:10

Ahoj,
mám akvárko 1000l. Chci do něj jen vrubozubce paví. 4 max. 6 ks. Tak aby narostli. Chtěl bych formu red tiger nebo 2 red tiger a 2 klasické. Jsem z Jeseníku a tady tyto ryby nikdo nemnoží. Kde se dají koupit? Mám zájem jen o barevné z kvalitního chovu. Nebo i kvalitní importy.
Přílohy
Foto demo.jpg
Foto demo.jpg (209.72 KiB) Zobrazeno 5133 krát
hanyking
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 16 bře 2010, 22:45

Aqua

Příspěvekod Matthes » 20 črc 2010, 07:09

Takové pěkné akva a ty tam chceš Vrubouny :? no můj šálek kávy to není, kdysi jsme je prodávali v akvaristice jak obyč tak červenou formu či albino, šlo to na odbyt, jak je to malé je to atraktivní, pak už mi moc pěkné nepříjdou ... dost nasviní, ale je to tvoje volba, 100 lidí 100 názorů :o jinak do jeseníků jedu na dovolenou za dva týdny :lol:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod hanyking » 20 črc 2010, 10:57

Já to akvárko jsem hned dělal na míru velkým rybám. Právě proto ta velikost a strohost. Ctěl jsem flower horny, cichla ocelaris, cichlida rudý teror, baramundi malajský,vrubozubec paví. Nakonec to vyhrál vrubozubec. Ještě zvažuju, že k němu dám krunýřovce sítˇovaného.

http://www.youtube.com/watch#v=YmziUgCG ... re=related


No to je krása!!!
hanyking
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 16 bře 2010, 22:45

Příspěvekod Praetorian » 25 úno 2011, 19:48

dej tam vruboušům spíš kořen s anubiasema, než kameny. Mít s nima v akvárku kámen je dost nebezpečný! Já mám 4KS cca 35cm a je to vo hubu, kameny docela cestujou a to mají klidně i 5kg. Kořen je bezpěčnější. Ty gibbicepse tam stejně budeš muset dát. Je to jeden z mála sumců, co se k vruboušům dá dát. Žere řasy i v dospělosti a hlavně roste a vrubouš ho nezabije. No a kořen mu bude sloužit i jako záložní potrava, protože vrubouši tabletu pro gibboše nenechají padnout ani na dno.
Uživatelský avatar
Praetorian
uživatel webu
 
Příspěvky: 48
Registrován: 25 zář 2010, 15:58

Příspěvekod hanyking » 25 úno 2011, 19:56

Za jak dlouho ti narostli do těch 35cm? Jak máš velké akvárko? Čím krmíš? Pošli i fotku jestli máš.
hanyking
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 16 bře 2010, 22:45

Příspěvekod Skol » 26 úno 2011, 10:08

Zajeď si k Ratajům, máš to do Šumperka kousek. Byli jsme tam pro rostlinky a nová světla teď ve čtvrtek a vrubozubci byli s Herosama Red spotted hned vedle prodejního pultu. Jaká je kvalita nevím, moc jsme je nestudovali, ale byli už v pěkné velikosti. Nebo kousek dál k Papíkovi do Dříteče -pro veřejnost pouze pátek do 15.00 - určitě to stojí za to, při naší poslední návštěvě měli Red tiger albín, i když ty nepřírodní formy nemusíme, tohleto byly překrásné kousky, jeden jako druhý, úžasná kresba, sytá barva, fakt nádhera. Taky bych byla opatrná s kameny, dospělí vrubozubci dokážou divy. Kořeny jsou určitě lepší volba.
Uživatelský avatar
Skol
uživatel webu
 
Příspěvky: 49
Obrázky: 6
Registrován: 15 pro 2005, 19:28
Bydliště: Pejškov u Tišnova

Příspěvekod Praetorian » 27 úno 2011, 00:23

akvárko má 700 200x50x70, stáří 3 roky, už moc nerostou. Jinak v nádrži mám právě jen dva kořeny. Každopádně je to suprová ryba, protože je chytrá a chovají se jako rodinka. Ještě jsem je nezažil v nějakým konfliktu. Krmím Energy tabletama SAKU, když seženu nějaký závojnatky tak závojnatkama a dostávaj i maso. Oni stejně sežerou všechno. Můžeš jim házet celej den a všechno sežerou, ale chce to krmit rozumně, protože když jeden kus sežerou, jinej vyse.... ještě tam s nima mám 2ks panaqů nigrolineátů, 2 kalabráky a 2 gibboše. Celkem se snášejí.
Uživatelský avatar
Praetorian
uživatel webu
 
Příspěvky: 48
Registrován: 25 zář 2010, 15:58


Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron