Jak z fotky skutečnost se stala....

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod CZmok » 28 dub 2011, 08:33

RUMburak1110 - trochu jsem nad tím přemýšlel a asi to udělám... Tedy až půjde administrovat profil. Nějak jsem dospěl k závěru, že ani ta fotka, co tam jako avatara mám teď, není focená mnou. Takže když mám dokonce i souhlas tvůrce... Asi si jí tam pak lupnu. Můžu se zeptat, jaký máš fotoaparát? Ten můj kompakt/automat to asi nezvládne...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod RUMburak1110 » 28 dub 2011, 08:47

CZmok píše:RUMburak1110 - trochu jsem nad tím přemýšlel a asi to udělám... Tedy až půjde administrovat profil. Nějak jsem dospěl k závěru, že ani ta fotka, co tam jako avatara mám teď, není focená mnou. Takže když mám dokonce i souhlas tvůrce... Asi si jí tam pak lupnu. Můžu se zeptat, jaký máš fotoaparát? Ten můj kompakt/automat to asi nezvládne...


Mám starouška compakt Panasonic DMC - TZ3. Fotím na makro. Je to hodně o trpělivosti. Chtěl bych lepší mašinku. Podle mě by si takovou fotku udělal také. :)
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod CZmok » 28 dub 2011, 08:53

Aha... tak to bych měl určitě udělat taky. Mám totiž úplně přesně ten samý přístroj. :-) Mohl by ses prosím trochu rozepsat jak s ním fotíš ryby?

Blesk/NO blesk
Zoom/NO Zoom
Z úhlu/Napřímo
Jaké světlost atp. prostě vše, co Tě napadně...

Byl bys hodnej, díky...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod RUMburak1110 » 28 dub 2011, 08:58

CZmok píše:Aha... tak to bych měl určitě udělat taky. Mám totiž úplně přesně ten samý přístroj. :-) Mohl by ses prosím trochu rozepsat jak s ním fotíš ryby?

Blesk/NO blesk
Zoom/NO Zoom
Z úhlu/Napřímo
Jaké světlost atp. prostě vše, co Tě napadně...

Byl bys hodnej, díky...


Většinou fotím bleskem
zoomuju podle potřeby a ostrosti
úhly také měním... podle světla
vyvažují bílou barvu...

Fotím hlavně večer jen při rozsvíceném akváriu.. nic co by to jinak světelně rušilo, ale jde samozřejmě i během dne... já fotím večer.
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod CZmok » 28 dub 2011, 09:04

Tak jsem zkrátka asi hňup, nikdy se mi taková fotka nepovedla... a to jsem vyzkoušel snad všechny kombinace možností. No, zkusim zase něco dnes a uvidíme. Díky za komentáře.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Předchozí

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron