Jaké světlo pro Moby?

Diskuze pouze o rybách rodu Cyphotilapia!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod mandy » 09 srp 2011, 22:33

A co takhle nějaké foto? :D
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Re: Aqua

Příspěvekod A+I » 10 srp 2011, 02:54

Ondra píše: Být tebou, tak neubírám osvětlení... Sice nebude takový dojem hlubiny, ale snížíš riziko růstu štětičkové řasy... Navíc mladé Moby nežijí v nijak extrémních hloubkách :o

Co ja vim, tak stetce se dari pri intenzivnim osvetleni stejne dobre jako pri tlumenem. Spis asi zalezi na spektru nez na intenzite.

Ondro, mladata Mob neziji ve velkych hloubkach? Jak to udelaji? Kdyz je mamina vypusti, tak plavou nahoru? To pak maji potapeci snadnejsi, kdyz lovi mlade Moby.
Hlavne to neber ironicky, prosimte, ja se jen ptam.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Aqua

Příspěvekod Matthes » 10 srp 2011, 06:40

To A+I : Taky mi jde hlavně o to spektrum, aby to bylo víc do fialova....proto čekám na nějaký typ od vás co Moby máte :o
To mandy : Dneska odjíždím do Jeseníků přijedu o víkendu snad nějaké to foto stihnu :lol:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 10 srp 2011, 06:46

Matthes, Ty mas Moby? :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Aqua

Příspěvekod Matthes » 10 srp 2011, 06:50

jj proběhla výměna za původní osádku :)
ale skupinu Tropheus & Eretmodus jsem nezavrhl, jakmile bude možnost ... :twisted:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 10 srp 2011, 07:19

Ty jses jak ten motyl :D - z kvetinky :18: na kvetinku :18: .
Doufam, ze se dostali do dobrych rukou.

O svetle nad Moby tezko radit, ja Ti akorat muzu napsat, co jsem vylaborovala ja pro nas jako nejlepsi. Ono taky dost zalezi na barve pozadi, kamenu, pisku, jestli jsou v akva rostliny apod. Ver, ze stejny svetlo muze vypadat v ruznych akva ruzne.
Mame nad Mobama 680 l, 183 cm dlouhem akva zarivkove teleso na 3 zarivky T8 dlouhe 120 cm, ale mame tam jen dve zarivky a i tak je toho svetla azaz. Jako nejlepsi se mne jevi (a tech pokusu hokusu bylo!!) kombinace od firmy ZOO-Med Coral Sun + Ocean Sun. Coral Sun je actinic blue a myslim, ze stejne dela i treba Hagen svetlo GLO actinic. A na to druhe se muzes podivat tady, kde jsem to fotila a muzes si udelat predstavu:
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... &start=150
Myslim, ze tam pak neco podobnyho vyfotil i Wladys.
Nekomu se nad Frontosy libi nejvic svetlo 50/50, coz je 50% actinic a 50% nejake denni nebo co (dela se to i GLO) nemam ted cas to hledat, menim vodu Mobam ... ale fakt nekecam a mozna mne to uz pretece. :lol: . Zatim ahoj.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Aqua

Příspěvekod Ondra » 10 srp 2011, 10:23

A+I píše:
Ondra píše: Být tebou, tak neubírám osvětlení... Sice nebude takový dojem hlubiny, ale snížíš riziko růstu štětičkové řasy... Navíc mladé Moby nežijí v nijak extrémních hloubkách :o

Co ja vim, tak stetce se dari pri intenzivnim osvetleni stejne dobre jako pri tlumenem. Spis asi zalezi na spektru nez na intenzite.

Ondro, mladata Mob neziji ve velkych hloubkach? Jak to udelaji? Kdyz je mamina vypusti, tak plavou nahoru? To pak maji potapeci snadnejsi, kdyz lovi mlade Moby.
Hlavne to neber ironicky, prosimte, ja se jen ptam.


V dobrých rukách jsou :o No tohle se A+i snad ani jinak než ironicky brát nedá :lol: Jinak jsem to nechtěl psát na tlamovce, ale tvoje typy dotazů jsou někdy dost podivné. Často mě příjde, že si prostě chceš rejpnout (trošku vyhrotit diskuzi)... Příjde mě nefér pořád někoho citovat... Myslíš, žes ty nikdy nenapsala nějakou kravinu se kterou se teď už nemůžeš ztotožnit??

Jinak já mám u Mob zářivku od Phillipsu (nějaká aquarell nebo jak, je do modra a je to pěkná podívaná... jen rostě štěťička jako blázen... :roll: ).
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod A+I » 10 srp 2011, 12:22

Ondro, ja jsem chtela od Tebe jen vedet jak je to zarizene po narozeni, ze mlade Moby neziji ve velkych hloubkach, zatimco dospele ziji ve velkych hloubkach.
Jake moje typy dotazu jsou podivne, ja se neco ptam? Jestli mi neco chces, tak bud, prosimte, konkretni, protoze ja jinak nevim, co myslis. No a od Tebe to sedi, ze ja porad nekoho cituju. Podivej se zpetne na Tvoje prispevky, uplne vsechny zacinas tim, ze nekoho citujes. Na Tlamovcich citovani nefunguje, tak dam obcas neco do uvozovek, aby bylo videt co mam na mysli a o cem budu psat.
Kravinu jsem urcite nekdy nejakou napsala, ale nevim, kam s tim miris.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Ondra » 10 srp 2011, 13:50

Tohle ale není citace jako taková, jen "cituju" aby bylo vidět k čemu píšu a to je rozdíl. Když cituješ tím stylem, že vezmeš dvě věty z přízpěvku (zrovna větu, která nebyla třeba nejšťastněji formulována).... Nikdy se neodkazuju na "citaceů na akwamalawi jako ty na citace na tlamovcích. Doufám, že víš, co tím myslím... Myslím tim např. tu diskuzi na tlamovcích s Pietrem...

Proč se mě na to ptáš? Někde jsi říkala, že nějací tvoji známí se jezdí potápět do jezera... Já tam nebyl, všecno mám vyčtený z knih od Koningse....
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod CZmok » 10 srp 2011, 14:05

:6: hey guys!! Nebudete se hádat i tady, že ne? Tlamovci jsou tlamovci, tam se seriózně v podstatě moc psát nedá. Tohoto webu si vážím jak kvůli jeho technické, tak i uživatelské kvalitě. Nejsem proti ostřejší výměně názorů, když je to podložené. Jen by bylo smutné, kdyby se tady z toho stala také střelnice.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

PředchozíDalší

Zpět na Akva Frontosa & Gibberosa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron