Jaké světlo pro Moby?

Diskuze pouze o rybách rodu Cyphotilapia!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 12 srp 2011, 13:01

Ondro, Ty jsi to totiz o tech mladych Mobach, ze neziji v nijak extremnich hloubkach, napsal v souvislosti s intenzitou svetla v Matthesovym akvariu. Tak to vypadalo, jako kdyby zily tam, kam jeste dosviti dost slunecnich paprsku a bylo tam celkem dobre videt a proto jsem se Te tak ptala, jak to myslis. Co vim ja, tak zrovna "Zaire Blue" ziji hloubeji nez jine Cyphotilapie a jejich mlade ziji v hloubce kolem 40 metru a tam svetla uz asi moc nebude. Dospele ziji v jeste vetsich hloubkach - az od 50 metru hloubeji. Naproti tomu Mpimbwe ziji nejmelceji ze vsech Cyphos, tusim uz 10 metru hluboko. Kdyz tak mne klidne oprav, jestli to vis presneji.

Ondro, jestli mas pripominku k nejakemu tematu, pis to, prosim, k danemu tematu a netahej veci z fora na jinem webu sem. Nevim, proc mam zrovna tady u zarivek neco vysvetlovat na svou obhajobu, ze jsem chtela upresnit davkovani metronidazole ve vlakne o davkovani metronidazole na Tlamovcich a ze jsem zadne vety necitovala nikdy jinak nez byly napsane natoz abych tim zmenila dokonce jejich smysl.
Kdyz uz jsi to sem teda prinesl, tak se podivej, jak doporucujes davkovani metra Ty - to je totiz neco podobnyho.
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... ght=#60372
Kdyz pominu ten preklep ml misto mg (coz se muze fakt stat kazdymu), tak nechapu to snizeni davky leciva na polovinu druhy den a dal nikomu z toho nemuze byt jasny, jestli tu druhou snizenou davku tam ma nechat tech dalsich 5 dni v kuse a nebo davkovat kazdy den znovu a jestli taky s vymenama vody nebo bez vymen. Jestli to z toho CzMok pochopil, tak musi byt jasnovidec, ktery cte myslenky na dalku. No nepochopil, ted se divam, ze se na to pta hned na dalsi strance. Ondro, at se Ti to libi nebo ne, davkovani leku musi byt formulovano vzdycky jasne a srozumitelne a nesmi vyznit vicesmyslne. Doufam, ze se taky nenastves :| .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Ondra » 12 srp 2011, 13:17

Jestli je někomu něco jasné nebo ne, tak to nech na těch lidech samotných. Pokud má někdo nějaké nesrovnalosti s nějakou formulací, tak může napsat SZ a vše přesně vysvětlit... Nebudu se tady omlouvat za nějaké překlepy a ani nebudu obhajovat jak jsem to myslel. Každej je asi odborník na něco jiného, ty jsi odborník přes veškeré rady...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod A+I » 12 srp 2011, 14:27

Ondro, ja nechapu, proc by se mely psat odpovedi nebo rady nejasne tak, aby se musel dotycny ptat v SZ jak to bylo mysleno.
Nejsem odbornik pres rady, ja jen nechci, aby kvuli neci jesitnosti nebo pohodlnosti zbytecne trpely a umiraly ryby jen proto, ze jejich majitel dostal neuplnou informaci, kterou spatne pochopil.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Aqua

Příspěvekod Matthes » 19 srp 2011, 17:45

Jinak "Moraváci" neznáte nějakou speciálku v našem kraji na akva zářivky T5, díky :o
No a na eshopu se rozhoduji:
Dennerle Trocal T5 Color-Plus
Sera blue sky T5
Power Glo T5
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 19 srp 2011, 22:29

Samotne Power-Glo vypadalo nad nasima Mobama blbe.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Kamil » 21 srp 2011, 19:58

u mě to dennerle taky samotný děsný, je to mnohem víc fialový jak power glo a i v kombinaci s bílo/modrou to dost přebíjí do růžova..
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Aqua

Příspěvekod Matthes » 22 srp 2011, 04:31

Má někdo samotnou Seru blue sky, to už je jediná možnost :lol:, jinak se na to vykváknu
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 22 srp 2011, 06:20

Matthes píše:Má někdo samotnou Seru blue sky? ..
Sarka :D :
http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=46884
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod FontosR » 22 srp 2011, 15:12

Já sem ze Sera blue sky svítil a akva bylo perfekt a pro Moby to bude určitě dobrá volba. Protože zrovna moby budou pod touto zářivku parádně vypadat.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod wladys » 23 srp 2011, 01:31

Fotka nahoře je s osvětlením 1x25w sera blue sky royal, dole je k royalce přidána 1x 25wnarva colour
Přílohy
sera_rbs-vs-sera_rbs+narva_color.jpg
sera_rbs-vs-sera_rbs+narva_color.jpg (77.27 KiB) Zobrazeno 1889 krát
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Frontosa & Gibberosa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků