Krmivo pro Tropheusy

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod yossarian » 07 zář 2009, 11:15

quote="Hroch"]Býlkoviny z rostliných zdrojů mohou být dobře stravitelné mohou obsahovat esenciální aminokyseliny, ale žádná rostlina neobsahuje všechny, na rozdíl od masa, mléka a vajec. To je hlavní problém nakombinovat zdroje tak aby jsi dostal všechny e. a.. Úprava surovyn aby byly dobře stravitelné je u rostliných zrojů také komplikovanější, o chuti ani nemluvě.[/quote] ty si koukam lepsi odbornik nez vedci z ADA :lol: a cti lepe me prispevky kdyz uz argumentujes proti :o psal jsem ze jsou i takove priklady nikde jsem nenapsal ze jsou vsichni placeni ty chytroline.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod bbfh » 07 zář 2009, 12:26

yossarian píše:... kvalita bilkovin se posuzuje podle stravitelnosti a slozeni aminokyselin ...

To, na zaklade coho sa urcuje kvalita bielkovin je presne predmetom spominaneho odseku - nebudem to sem kopirovat. Stravitelnost nie je uplne vystizny vyraz - skor vyuzitelnost a no je to vedecky fakt, s cim som ani nepolemizoval.
yossarian píše:... a existuji rostline zdroje ktere splnuji tu nejvetsi kvalitu to neni muj vymysl, ale vedecky fakt ...

Toto uz pravda nie je - ked sa bavime o kvalite a absolutnych pojmoch ("nejvetsi kvalita"), tak tu vedu zivocisne zdroje bielkovin.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod bbfh » 07 zář 2009, 13:03

yossarian píše:Jeste jedna poznamka u wikipedie je obcas problen ten ze tam muze napsat "odborny" clanek kdokoliv...


Link na wiki som uviedol ako kazdemu dostupny priklad. Primarne info o predmete nasej diskusie nemam z wiki, ale z roznych inych zrojov prevazne tlacenych (knihy, casopisy). "Odborny clanok" na wiki moze aj ktokolvek kontrolovat a opravovat, navyse sa da pozriet historia clanku, historia oprav a autorov a v neposlednom rade sa daju prejst linky na ktore sa clanok odkazuje a na ktore som aj ja upozornil - o5, nebudem to sem kopirovat, je to tam.

Mimochodom PDCAAS (spominana ako jedna z alternativ na vyhodnocovanie kvality proteinov v linkovanom wiki clanku) pouziva aj tebou spominana FAO a to aj napriek tomu, ze existuju studie z poslednych rokov, ktore jej validitu spochybnuju, nehovoriac o tom, ze FAO si metodologiu este dodatocne upravovala, ale to je uz ozaj ina diskusia. Ja len pre uplnost dodam, ze medzi top rated zdroje bielkovin popri zivocisnych zdrojoch radi upravena PDCAAS aj soju, cize rastlinny zdroj. Otazne je, akou mierou k tomu prispela spominana uprava vyhodnocovacieho modelu - toto neviem posudit, viem len, ze uprava spocivala v orezani dosiahnuteho skore na interval 0-1, cize ak by aj nejaky zdroj dosiahol skore vyssie ako 1, oreze sa na 1. Nic to nemeni na tom, ze v globale zivocisne zdroje vedu nad rastlinnymi v kvalite obsiahnutych proteinov bez ohladu na pouzitie beznych metod jej urcovania.

Druhu cast prispevku komentovat nebudem, jednak je to uz prilis odtazite od temy a jednak nemam rad konspiracne debaty.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod bbfh » 07 zář 2009, 13:05

Ospravedlnujem sa ostatnym za OT a navrhujem pripadnu dalsiu diskusiu na temu presmerovat inam (napr. sem)
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod yossarian » 07 zář 2009, 23:17

Rad bych se o tom jeste rozepsal a poslal nekolik odkazu,ale to bychom uz hodne zabrousili mimo ramec tohoto webu :o Tohle je urcite debata na dlouhou trat a sem nepatri. Nechal bych vic prostoru Trofikum :o
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod bolek9 » 01 čer 2010, 15:15

Prosím Vás ma te někdo odzkoušené krmení Dajana pet flora nebo TROPICAL Vegetable?Tady u nás se třeba Sera nada sehnat
bolek9
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Registrován: 29 říj 2009, 17:10
Bydliště: Svitavy

Aqua

Příspěvekod Matthes » 01 čer 2010, 16:03

Já od Tropicalu krmim Spirulinou od Dajany nemám nic když jsem slyšel, že někteří měli problémy s Tetraminem tak Dajanu jsem vypustil úplně
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Aqua

Příspěvekod Matthes » 23 říj 2011, 19:00

Jen oživuju tohle téma z důvodu, že jsem viděl krmivo O.S.I. nabízet na akvaburze v Ostravě :o
http://www.aquaburza.cz/
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Geronimo » 30 říj 2011, 19:13

O.S.I. je jednoznačne najlepšie krmivo s tých ktoré som vyskúšal JBL, Sera, Hikari Tetra, Tropical, SAK, a myslím že mi to potvrdí každí kto O.S.I. používa aspoň pol roka.
Uživatelský avatar
Geronimo
přispívatel
 
Příspěvky: 114
Obrázky: 32
Registrován: 23 zář 2009, 20:54

O.s.i.

Příspěvekod Geronimo » 30 říj 2011, 19:14

O.S.I. je jednoznačne najlepšie krmivo s tých ktoré som vyskúšal JBL, Sera, Hikari Tetra, Tropical, SAK, a myslím že mi to potvrdí každí kto O.S.I. používa aspoň pol roka.
Uživatelský avatar
Geronimo
přispívatel
 
Příspěvky: 114
Obrázky: 32
Registrován: 23 zář 2009, 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník