Tanganyika 720 litrů

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod wladys » 08 úno 2013, 15:16

Nevím jak je to v Polsku se Serou, ale Tropical je furt stejný ať ho koupíš Tam a nebo tady. Vždy je to made in Poland. Nicméně i tak kvalitní krmivo.
Martine pokud budeš prodávat hod mi prosím do mailu ceny. Něco bych vzal.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod A+I » 08 úno 2013, 15:52

Wladys, i ty rybi a zvireci vedlejsi produkty a proteinove vytazky ? :12:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod martin4ever » 08 úno 2013, 22:17

hr píše:Se pouštíš na tenkej led.
Aby od tebe ještě to polský krmivo někdo koupil. :3: :3: :3:
Si asi nečetl vlákno o krmivech, kde proběhla vášnivá debata :lol: o rozdílu české serry a německé sery, no asi na to seryš :mrgreen:


Nechapu proc bych mel byt na tenkem lede :?:

Tropical je celosvetove znama znacka, neznamena, ze co je z Polska, tak je vsechno nahovno :?: :idea: .. krmim tim 5let, bez problemu .. kvalita je snad jina, kdyz tady to vedro Super forte spiruliny koupim za 4000 a v polsku za rozumnou cenu? :? :lol: Kdyz je to made in poland? :idea:

MAS PRAVDU, SERU seru :lol: ,.. nezda se mi o nic lepsi, nez pomalu zakladni vegetable..

jo Vlado, ja jen najdu fakturu, uz si nepamatuji ceny.. ale oproti cenam tady to byl luxus.. nejpozdej zitra vecer ti to poslu
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod wladys » 09 úno 2013, 01:44

A+I píše:Wladys, i ty rybi a zvireci vedlejsi produkty a proteinove vytazky ? :12:


Nevím odkud si to vyčetla, ale já mám na krabici od Tropicalu Tanganyika toto:"Ryby a výrobky z ryb,měkýši a korýši(moučka z krylu,kalamáří moučka)Řasy (Spirulina 8%)vedlejší produkty rostlinného původu.Maso a živočišné produkty.Bílkovinné extrakty rostlinného původu.Obiloviny,kvasnice,oleje,tuky a minerální látky.A pak je tam řada vitamínů,nebudu je tady všechny vypisovat. Podobná skladba je i u Malawi, jen je tam mnohem vyšší podíl vlákniny, méně tuků a živočišné bílkoviny. Fakt v tom krmení nevidím problém. Krmím s těmi krmivy asi 6 let, k tomu sem tam koupím něco jiného(Sera,JBL,NLS)
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod A+I » 10 úno 2013, 01:38

Wladys, v USA se to krmivo neprodava vubec, tak jsem se chtela podivat na i-netu, co v tom je. Nasla jsem to jen v nemcine a to i na UK websites, tak jsem si to prelozila z nemciny.
Zusammensetzung: Fisch und Fischnebenerzeugnisse, Getreide, pflanzliche Eiweißextrakte, pflanzliche Nebenerzeugnisse (Brennnesselmehl min. 2,5%), Weich- und Krebstiere (Krillmehl min. 1,5%, Tintenfischmehl min. 1,5%), Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse, Algen (Spirulina platensis min. 1%), Hefen (u.a. Beta-1,3/1,6-Glucan 1 000 mg/kg), Öle und Fette, Mineralstoffe.

Nebenerzeugnisse znamena vedlejsi produkty.
Ty tam mas napsano cesky ryby a vyrobky z ryb - co znamena, ze to obsahuje vyrobky z ryb, co muze byt vyrobek z ryb?
Maso a zivocisne produkty - to maso teplokrevnych zvirat (Tier) se MNE tam proste nelibi a vyrobky z masa nebo-li zivocisne produkty (vyrobky) taky ne. Muze se za tim skryvat vsechno mozne. Ja mam rada, kdyz je to proste napsano jasne a srozumitelne. No ale je to jenom muj nazor a vase vec :) .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod tapisleca » 10 úno 2013, 10:39

Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod A+I » 10 úno 2013, 14:54

Tapisleca - praveze na zadne polske website, co jsem mela otevrenou, nebylo napsane slozeni. Ani tady na te od Tebe ..... Ze bych to cetla hala-bala ?? :3:

Ptala jsem se schvalne dnes Ivika, co muze byt zivocisny produkt a on na to prej: napriklad hov*o 8) . Tak rikam, ze to ne, ze neco lepsiho - zivocisny produkt, co se da jist. A on prej: klobaska :lol: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod wladys » 10 úno 2013, 15:29

Živočišný produkt bude nejspíš masokostní moučka a ta se 100% přidává do všech takových krmiv, jako zdroj bílkovin a vápníku.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod A+I » 10 úno 2013, 16:16

Wladys, ja si myslim ze az prijde bala teda vlastne Mattes, tak Ti rekne, ze v NLS kostni ani rybi moucka neni. V Dainichi taky neni. Sera Flora uvadi primo, ze ji tam ma. Kvalitni krmiva jsou ta, kdy se pouziva na jejich vyrobu "whole fish , whole krill, whole shrimp" a ne nejake vedlejsi produkty vznikajici pri hlavni vyrobe - cili vselijake odrezky, hlavy, kosti, ploutve, vnitrnosti a vsechno mozne.
A to zvireci maso v krmivu pro ryby nema co delat. No ale ber to jako muj pohled, mas svoje zkusenosti a ja tu nechci poucovat :o .

Jeste na vysvetlenou - Ivik nevedel, proc se ho na ty produkty ptam, ja jsem ho nechtela hned zezacatku ovlivnit :D .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod martin4ever » 16 úno 2013, 16:39

pravděpodobně to stále pokračuje :( , zdá se mi, že dospělích Masew mám čím dál méně. Dnes jsem našel jednu ohlodanou u fitru. Ilangy jsou bez ztráty. :3: Obávám se, že to možná páchají právě ilangy. :3: Při delším pozorování mi připada, že zvyšili agresivitu. ještě nejsou naprosto dospělé, ale někteří samci jsou občas celkem dotěrní.

krmivo nemá cenu řešit, špatné krmivo by ani nemohlo ovlivnit pouze část osádky, když mají stejné potravní nároky..
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron