Malátné ryby - NO2

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod goofy » 15 lis 2010, 21:15

Takže dnes úhyn posledních dvou mohykánů... a voda už je od pátku prakticky úplně v normě. PH měřím pravidelně, mám tedy test jen do 7.5, ale vždy je na maximu měřitelného.

Písek uberu, zdá se mi to taky moc hluboké, až zbytečně... Po písku se mi rozšiřuje taková zelená řasa...dělá po týdnu vrstvu, která se dá pak sebrat rukou a probarvuje ho i do hloubky. Poroste klidně i rostlinu. Předpokládám, že to asi není nic moc škodlivého? Spíš esteticky. Zdrojem je asi fakt, že pokoj je docela hodně světlý, ale s tím nic nenadělám, že.

No, zkusím koupit deset patnáct nových rybek, a uvidím. Snad mně smůla opustí. Zato ancistrusů mám plné akvárko:-) Těch malých drobečků jsem napočítal deset a jsou čilí:-)
goofy
uživatel webu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 14 kvě 2010, 21:30

Příspěvekod mcgogo » 15 lis 2010, 21:50

Tou zelenou řasou se mi potahovalo akva a písek když do něj mohlo přímé sluneční světlo. Celé jsem ho kvůli tomu musel přestěhovat a vyčistit a na jiném místě je to naprosto OK. Že by to byl pouze estetický problém si nemyslím a myslím že časem vzniknou problémy.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod wladys » 15 lis 2010, 22:31

Ten zelený povlak není řasa,ale sinice a ta je toxická. pokud jí je hodně může ohrozit i ryby,ale ve tvém případě za ten úhyn ryb rozhodně nemůže. Ten úhyn byl 100% způsoben těma dusitanama.
Z nákupem ryb bych ještě chvilku počkal ať nedopadneš stejně. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod goofy » 16 lis 2010, 00:59

No mně nejde jako přímé slunce na akva, ale prostě ten pokoj má francouzské okno, takže je hodně světlý. Hodně jí tam obvykle nemám, když mohu bežně vyměňovat vodu. Přitom jí vždy rukou odstraním a vysaju. TeĎ je jí tam třeba víc, protože jsem už 11 dnů neměnil vodu... Ale příčina to asi fakt nebude, protože jsem jí tam měl prakticky celé léto a blackmola tam žila v klidu. TeĎ pošla s ostatními... Mimochodem, dá se ta sinice vyhubit?
goofy
uživatel webu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 14 kvě 2010, 21:30

Příspěvekod goofy » 16 lis 2010, 01:19

Tady docela zajímavej článek o řasách a sinicích, sice starší ale docela názorný:
http://planta.aquariana.cz/rasy_01.htm
goofy
uživatel webu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 14 kvě 2010, 21:30

Příspěvekod mcgogo » 16 lis 2010, 09:58

Já neříkám že to je problém, ale že možná už brzy bude. Abych to uvedl na pravou míru, mě na to akva taky něšlo uplně přímé sluněční světlo, ale bylo to na slunečné straně a blízko u okna. Každopádně, pokud to nebude dělat problémy tak to určitě vypadá dost hnusně. Být tebou, pokusil bych se popřemýšlet o jiném místě. No, stejně ti asi jde momentálně spíše o to, proč ti pochcípaly všechny ryby. Já bych to taky viděl na ty dusitany a počkal bych nějaký týden, 14 dní, to není nic tak hrozného, hlavně pokud ti to má předejít dalším problémům.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Re: Malátné ryby - NO2

Příspěvekod Michalec » 08 črc 2013, 11:28

Jaký máš filtr? Není problém právě v něm? Už jsem někoho odkazoval sem a poradili mu http://www.zmekceni-vody.cz/49-odstraneni-dusicnanu :)
Uživatelský avatar
Michalec
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25 čer 2013, 15:31
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: Malátné ryby - NO2

Příspěvekod hr » 08 črc 2013, 19:22

Pro Michalec.
Mrkni na datum vlákna na které reaguješ. :idea:
Řekl bych, že problém už bude vyřešen. :3:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Malátné ryby - NO2

Příspěvekod Michalec » 10 črc 2013, 09:47

ajo :D
Uživatelský avatar
Michalec
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25 čer 2013, 15:31
Kolik let děláte akvaristiku?: 2

Re: Malátné ryby - NO2

Příspěvekod Cichlidka » 30 říj 2013, 12:32

Ahojte, prosím o radu. Akva (375l) mam od cca 1.10, použila som na "zabeh" sera biostarter, po cca 10 dňoch kontroly parametre ok, skúsila som vysadiť par prisavnikov - vsetko ok. Následne som vysadila 10 ks malých socolofiek a 10 cobaltiek. Vsetko sa zdalo ok, filter externý (molitan,vata,siporex) vykurene na 26, bez vzduchovania, vypust pekne čerí vodu. Dno - jemný piesok. Samozrejme ako inak - nemôžem mat šťastie, ryby dostali krupicku. Preliecila som ich costapurom. Včera som vymenila asi 1/3 vody, odkalila dno. Vecer sa mi rybky zdali take zvláštne (som zaciatocnik a tak sa mi ešte velmi veľa veci zdá zvláštnych), mali take akoby "trhané" mykavé pohyby. Pre istotu som zamerala hodnoty vody a jedna velka katastrofa! Vid na obrázku. Predtým boli všetky hodnoty v poriadku, takze som prestala kontrolovať každý den. Ihneď som vymenila ďalšiu cca 1/3 vody a pripravila som si ďalšiu cca 1/3 znova na dnešnú výmenu. Je tento postup v poriadku? Bojim sa aby sa to nezhorsilo, zatiaľ žiadny úhyn chvalabohu. Je to syndróm nového akva? Aj ked uz bolo vsetko v poriadku a pred chorobou rybkam nic nebolo? Nemám možnosť si od nikoho vziať "bordel" z akva. Mam ísť kúpiť nejaky toxivec alebo niečo? Ďakujem pekne za urgent radu.
Uživatelský avatar
Cichlidka
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 5
Registrován: 02 dub 2013, 23:00
Bydliště: Senec
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron