Tlamovci na akvaburzách

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Tlamovci na akvaburzách

Příspěvekod FontosR » 21 zář 2013, 20:17

Dnes jsem byl na akvaburze v Mostě, kam sem vždy rád jezdil ale poslední dobou i tam nelze nakoupit nic extra. Mám projeto dost akvaburz a všude je to stejný výběr jak přes kopírák saulosi,zebry,Labidochromis caeruleus,Melanochromis auratus atd. Chápu že začínající akvaristi jdou pořád potom samém ale trochu náročnější chovatel na těchto burzách nic nenakoupí. Bohužel je to tak, prodávat se musí to chápu ale je to škoda, prostě už na burzy nebudu jezdit a budu si hold muset ryby objednávat v zooshopu :? což je škoda.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Tlamovci na akvaburzách

Příspěvekod Moliro » 21 zář 2013, 22:56

Faktem je, že na burzu se ani "lepší" ryby brát nedají. V malých akváriích ryby dost snadno podléhají stresu, což nese problémy jak prodávajícím, tak v konečném důsledku i kupujícím. V tomto smyslu burza složí spíše k navázání kontaktů a k domluvení osobní návštěvy. Tropheusy a Petrochromy rozhodně nehodlám stresovat 5 hodin na burze.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tlamovci na akvaburzách

Příspěvekod jammes68 » 21 zář 2013, 23:02

Mimo tebou uvedený druhy dneska i Neolamprologus cylindricus, Julidochromis ornatus a Lamprologus ornatipinis. Prakticky bez zájmu ze strany kupujících. Zájem je právě o ty běžný druhy který jsou v nabídce.
Uživatelský avatar
jammes68
přispívatel
 
Příspěvky: 140
Obrázky: 2
Registrován: 24 úno 2006, 19:11
Bydliště: Teplice

Re: Tlamovci na akvaburzách

Příspěvekod FontosR » 22 zář 2013, 07:53

Já si pamatuji jak tam jezdil chovatel a ten měl plno druhů haps tlamovců a i docela rarity. To byla radost kupovat, ale co jsem se bavil z jedním z prodejců tak tento chovatel prý snad umřel. Jinak sem samozřejmě nechtěl nic namítat proti chovatelům, protože prodáváte to co chtějí lidi. A lidi jsou bohužel tupci a nemají zájem o tak nádherné ryby jako zrovna ty Neolamprologus cylindricus. Já na ně koukal nádherný kusy si tam měl, mít ještě jedno akva tak za tu cenu co si je dával je vemu všechny.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Tlamovci na akvaburzách

Příspěvekod jammes68 » 22 zář 2013, 22:03

Ta cena byla protože je nikdo nechce, na prodej čeká asi 80 dalších mladejch :(
Jinak souhlasím s Molirem. Je lepší se na burze domluvit a navštívit chovatele doma a v klidu si vybrat.
Uživatelský avatar
jammes68
přispívatel
 
Příspěvky: 140
Obrázky: 2
Registrován: 24 úno 2006, 19:11
Bydliště: Teplice

Re: Tlamovci na akvaburzách

Příspěvekod Moliro » 22 zář 2013, 22:32

FontosR píše:Dnes jsem byl na akvaburze v Mostě, kam sem vždy rád jezdil ale poslední dobou i tam nelze nakoupit nic extra. Mám projeto dost akvaburz a všude je to stejný výběr jak přes kopírák saulosi,zebry,Labidochromis caeruleus,Melanochromis auratus atd. Chápu že začínající akvaristi jdou pořád potom samém ale trochu náročnější chovatel na těchto burzách nic nenakoupí. Bohužel je to tak, prodávat se musí to chápu ale je to škoda, prostě už na burzy nebudu jezdit a budu si hold muset ryby objednávat v zooshopu :? což je škoda.


Napiš, jaký ryby scháníš, třeba se nám podaří je na příští burzu sehnat
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tlamovci na akvaburzách

Příspěvekod FontosR » 23 zář 2013, 18:24

Já sháním jen samce od aulonocar , zatím mám Aulonocara baenschi, Red dragon a pak Sciaenochromis fryeri od těchto tří skupin mám všechny po 10 kusech. Protože vím že se ryby budou křížit. Doplnil jsem ještě A. calvus na likvidaci potěru. Z haps mám Protomelas taiwan reef a klasiku delfíny, chtěl bych ještě nějaký druch Protomelas a samce od ruzných druhů aulonocar jak sem už psal. Akva chci na koukání a proto mi jde hlavně o ty krásně vybarvené samce Aulonocar :o :D
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Tlamovci na akvaburzách

Příspěvekod jammes68 » 23 zář 2013, 19:05

Aulonocary red dragon má p. Vlk z Teplic, ale nechce prodávat samotný samce. Zkus ho kontaktovat a domluvit se s ním.
Uživatelský avatar
jammes68
přispívatel
 
Příspěvky: 140
Obrázky: 2
Registrován: 24 úno 2006, 19:11
Bydliště: Teplice

Re: Tlamovci na akvaburzách

Příspěvekod FontosR » 23 zář 2013, 19:35

Zrovna red dragony mám jak píšu :o
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Tlamovci na akvaburzách

Příspěvekod wladys » 23 zář 2013, 23:19

Přidám trochu příspěvek mimo téma, tak snad to nebude vadit. Nedá mi to a musím reagovat na ty Calvusy v tom tvém akva. Pokud chceš něco na redukci potěru, tak proč zrovna Calvus? Stačí i ty ryby co tam máš, popřípadě plánuješ. Jen to nezaplácni moc kamenama a mladé i bez Calvusů nebudou mít šanci přežít. On ten Calvus to v té společnosti nebude mít vůbec jednoduché a podle mě se tam nebude cítit moc dobře mezi těma malawskýma divočákama. Mí Calvusi maji rádi svůj klid. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron