Zelené a poté hnědé dno

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod novakmarek » 29 bře 2014, 08:36

Teď jsem se díval na ty zářivky na http://www.sylvania-pro.cz/ a tam uvádí délku 1149 mm
Já tam teď mám zářivky dlouhé 1200mm. Mohu tam dát tedy i ty 1149mm?
M
novakmarek
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 led 2014, 01:00
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod zvj » 29 bře 2014, 08:52

http://www.sylvania-pro.cz/kontakty
osram všude, třeba Hornbach, OBI............
zvj
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Obrázky: 15
Registrován: 13 srp 2012, 13:18
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod wladys » 29 bře 2014, 21:14

Mám ještě jeden malý dotaz, už nějakou dobu si lámu hlavu a snažím se přijít na důvod, proč tam máš ten kořen? Ven s ním, zbytečně ti bude okyselovat vodu a taky ji barvit do "čajova". :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod novakmarek » 30 bře 2014, 10:01

Ahoj Wladisi, já jsem chtěl tím kořenem nějak rozbít jednotvárnost kamenů. Jen kameny z Berounky. Ale opravdu přemýšlím nad tmavě modrým pozadím, tudíž asi bych i ten kořen vyndal. Fakt je ten, že jsem ho namáčel a čistil mockrát a stejně špiní.Ten sumec ho taky tak ožírá, že z toho je černé dno.
novakmarek
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 led 2014, 01:00
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod hr » 31 bře 2014, 09:45

Kořen a ty pravěké lahváče ven a všechny kameny taky. Udělej to nějak takhle...
Kameny si nazbírej někde u horského potoka. Dva velké a ke každému dva měnší, jako je to na obrázku.
Hledej kameny, které budou sem tam puklé se zajímavým tvarem, které budou mít otupené hrany od řeky a ne vejcovyté valouny, které se nehodí k pozadí.
Taky hledej kameny šedé a ne hnědé, bílé a jiné barevné.
Přílohy
file.jpg
file.jpg (132.78 KiB) Zobrazeno 3392 krát
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod novakmarek » 01 dub 2014, 10:37

Ok, to je fakt lepší¨co navrhuješ. Já jsem chtěl těm tlamovcům dopřát co nejvíce jeskyní atd. Ale přiznám se, že tímhle co říkáš, se ryby více upřednostní. Rozhodl jsem se, že si udělám 3d pozadí, takže toho už mnou okoukané pujde pryč.
novakmarek
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 led 2014, 01:00
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod novakmarek » 02 dub 2014, 14:10

Ahoj Kluci, tak dal jsem pryč Ancistruse a sumce. Vyndal několik kamenů. Měl jsem problém s filtrem, že mi nasával vzduch, tak jsem všechny trubky rozdělal, čistil ve vodě s rybkama a jen media z filtru jsem propláchl pod tekoucí vodou. Vyměnil jsem včera puůl nádrže a čekal, že voda bude trochu průhledná, ale je pěkně zelená. Jo nalil jsem tam trochu bakteriií od Tetry a trochu sody. Filtr běží ok a zkusil jsem měřit vodu proužky od Tetry a vše ok. Proč je zelená? Domnívám se, že akva nemá tolik bakterií a není dostatečně zajeté. Bude poté voda čistá?
Jo jinak jsem dal zářivku Osram 880 a nechal jsem tam jednu Dennerle bílou. Přes tu zelenou vodu to ale moc rozdíl není :roll:
Ahoj Marek
novakmarek
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 led 2014, 01:00
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod FontosR » 03 dub 2014, 09:21

Tak jestli tě dobře chápu, tak jsi média propláchl chlorovanou vodou a ještě vyměnil půl nádrže. Tak to jsem zvědav co to udělá s nádrží, média se proplachují jedině ve vodě z nádrže.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod novakmarek » 03 dub 2014, 21:20

Ano máš pravdu, média jsem propláchl v chlorované vodě. Voda je teď pěkně zelená, ale nechci do toho hrabat. Rybky jsou zatím ok. Jen jsem dnes zjistil, že jak jsem tam dal tu jinou zářivku osram 880, tak po pár hodinách svícení tam mám 27 stupnů Celsia. A je začátek dubna. To nevím co budu dělat v létě. Asi nějaké chlazení. Fakt všem díky za Vaše názory.
M
novakmarek
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17 led 2014, 01:00
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Zelené a poté hnědé dno

Příspěvekod FontosR » 04 dub 2014, 09:40

Já mám nad sebou asfaltovou střechu, takže mám v létě klidně 30stupňů v nádržích a naprosto vše bez problémů a to dokonce i moje mořské akvárka to vždy bez problémů vydržely. Takže bych to vůbec neřešil, spíš bych teď hlídal nádrž jak NO2 tak NO3 aspoň tak 14 dnů než se vše vrátí do normálu.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron