Mléčná voda v novém akva

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Schejby » 29 lis 2010, 20:17

Ahoj všem.
Před dvěma dny jsem napustil moje 360 l akva. Dnes je voda kalná, takže mám podezření na nálevníka. Jen jsem se chtěl optat jestli při nálevníkovi zapáchá nějak voda?
Další věc je, že jsem koupil použité akva (nechal jsem si ho přelepit, ale je tam staré pozadí, na kterém jsou nachytány řasy) a jsou v něm nové kameny, samozřejmě vyprané a kartáčem pod teplou vodou vydrhnuté.
Navíc mi při zprovoznění filtru Fluval 404 praskla svorka, která drží hadice pro vstupu a výstupu do filtru. Dal jsem tedy do akva jen filtrovací hlavu, která mi zbyla ze starého akvária (bohužel bez houby), jen aby se hýbala voda a nezkazila se a dal jsem do něj vzduchovací kamínek. Takže mám právě strach, jestli se nekazí ta voda, popřípadě co s tím..
Díky
Uživatelský avatar
Schejby
uživatel webu
 
Příspěvky: 78
Obrázky: 15
Registrován: 24 led 2006, 15:30
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Ruda » 05 pro 2010, 19:15

To bude nálevník. Nesvítil bych, neměnil vodu a určitě zapojil filtr pro vytvoření bakterií.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Schejby » 06 pro 2010, 20:17

Ahoj. Díky za radu. Byl to nálevník. Zapojil jsem vzduchování, nesvítil a akvárko přikryl ještě dekou podle zdejších rad. Bohužel stále čekám na díl k filtru, takže voda zatím koluje "naprázdno" přes Atman hlavu. Hold bude muset déle zajíždět, aby se mi vytvořily bakterie. Jinak voda se už o mnoho zlepšila. Ještě to není 100%, ale pokrok tam je. Spíš mě zarazil ten zápach, ale už je to v pořádku.
Uživatelský avatar
Schejby
uživatel webu
 
Příspěvky: 78
Obrázky: 15
Registrován: 24 led 2006, 15:30
Bydliště: Pardubice

Re: Mléčná voda v novém akva

Příspěvekod majo1 » 15 led 2015, 13:56

Zdravim,

idem zakladat akvarium 240l. Filter sa uz zabieha v zabehnutom akvariu. taktiez si donesiem okolo 70litrov zabehnutej vody. Mozem aj v tomto pripade ocakavat nalevnika?

dakujem za odpovede
majo1
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2015, 16:22
Bydliště: BA
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Mléčná voda v novém akva

Příspěvekod miran » 15 led 2015, 15:14

Jo,může se ti to stát,protože bakterie nejsou jen ve filtru,ale v celé nádrži.Tzn.písek,kameny,stěny nádrže.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Mléčná voda v novém akva

Příspěvekod vit.sirucek » 15 led 2015, 16:10

Podle mě se to s určitostí nedá říct nikdy. Zabíhal jsem dvakrát jednu a tu samou nádrž, vždy způsobem nechat vodu tzv. "zestárnout", nic jsem nepřidával (chemie, bordýlek s filtru atd.), všechno zařízení nové. Jednou se nálevník objevil, podruhé ne. Vyskytnout se může klidně i několik let fungující nádrži, třeba po masivní výměně vody a následném překrmení.
vit.sirucek
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 0
Registrován: 25 říj 2010, 11:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Mléčná voda v novém akva

Příspěvekod miran » 15 led 2015, 17:06

Tak může se to stát,ale to fakt ten filtr musíš vyprat fakt do čista,nebo v čerstvé vodě,ale to spíše nějaký začátečník.jinak si to nedovedu představit :mrgreen: každopádně,pokud máš možnost si zajet filtr,vzít trochu zajetého písku a vodu z další nádrže,tak je to skoro v cajku.je to o zkušenosti :5:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Mléčná voda v novém akva

Příspěvekod vit.sirucek » 15 led 2015, 20:52

Stát se může všechno. :) Akvárium je živý organismus. Mě se to stalo po cca. 2 letech od zaběhnutí, když jsem napouštěl rovnou z řádu a pravděpodobně přechlorovaná voda zdecimovala bakterie, nevím. Filtr jsem zrovna nečistil a z šoku rozdílu teplot vody to taky být nemohlo.
vit.sirucek
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 0
Registrován: 25 říj 2010, 11:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Mléčná voda v novém akva

Příspěvekod miran » 15 led 2015, 21:34

Napouštím vodu jen z řádu a nikdy se mi to nestalo a to peru u toho i filtry,těžko říct v čem mohl být problém u tebe.A co ještě nikdy nedělám,že vodu neměním v pondělí a v úterý :lol:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Mléčná voda v novém akva

Příspěvekod vit.sirucek » 15 led 2015, 22:14

A v pátek jo? :) Taky si to neumím vysvětlit. Jak nálevník přišel, tak zase odešel a já se tím vystrašit nenechal, dál napouštím rovnou z řádu a od té doby se mi to vícekrát nestalo, ale po téhle prapodivné zkušenosti nemůžu tvrdit, že se třeba někdy zase nestane.
vit.sirucek
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 0
Registrován: 25 říj 2010, 11:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron