Malawi 840l jaké ryby?

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod dýdý » 27 led 2015, 19:47

Takže nealiji "bordýlek" :D a druhý den vysadím ryby ?:)
Uživatelský avatar
dýdý
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Obrázky: 66
Registrován: 12 bře 2006, 11:31
Bydliště: Starý Kolín

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod miran » 27 led 2015, 20:32

když to řeknu matematicky tak 24-30hodin je akorát-je třeba aby si to trochu sedlo
pak záleží jestli se koupí malé ryby nebo velké
jelikož i to naočkované akvárium není 100%
malá ryba=méně žrádla=méně odpadu takže se to vše zabíhá lépe,protože můžeš krmit relativně normálně(aspoň prvních 14 bez mraženého) a najedeš normální týdnení výměnu vody,kterou snížíš daleko rychleji rostoucí hodnoty NO3 než u zajeté nádrže a hlídáš neustále NO2-to nesmíš změřit jinak je zle.Já používám čerpadla a molitany-ty poprvé promáchám až po měsíci.
velká ryba=více odpadu,takže ze startu(10dní) krmím fakt lehce(taky 14 dní bez mraženého) a hlídám si hodnoty NO2,protože díky tomu ne 100% stavu celé nádrže tam může vyletět skokově,proto jsem já osobně vždy po 3dnech spustil 1/3 nádrže a dolil novou vodou.
bakterie nejsou jen ve filtru,ale v celé nádrži.proto,když sem věděl,že budu dělat novou nádrž,tak sem vždy tak 14dní před,dosypal do zajetých nádrží písek,no a pak sem jen vzal novou nádrž,odebral zase ten dosypaný písek,vodu jsem odebral ze zajeté nádrže,ve velkých nádržích mám vždy 2hlavy a houby,tak jsem vzal jednu zajetou houbu,kterou jsem vyměnil za novou a za 3hodiny jsem nasadil ryby a pro jistotu sem první týden krmil taky velice opatrně-co kdyby.Nálevník se mi nikdy neudělal.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod dýdý » 27 led 2015, 21:14

Děkuji za velmi vyčerpávající popis :)
Uživatelský avatar
dýdý
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Obrázky: 66
Registrován: 12 bře 2006, 11:31
Bydliště: Starý Kolín

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod Subar » 27 led 2015, 22:54

Tak takové odpovědy jsem nečekal, místo toho aby někdo ze zkušených Malawistů poradil jaké kolik ryby tam dát , tak tady začenete řešit jak zajet novou nádrž.
Hned v prvním příspěvku piši, že akvárko mám několik let. Na to jak ho zajet máme asi každý trochu jiný názor, ale není to moje první nádrž kterou zajíždím.
Moc díky těm co se snažili pomoct.
Subar
uživatel webu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 led 2015, 18:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 25

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod miran » 27 led 2015, 23:13

Však sem ti napsal,co a jak,taky je třeba vědět co chceš ty sám.jakou máš představu,taky bych čekal od tebe nějakou aktivitu.a co se týče tvého zajíždění,moc nadšený z něj nejsem a to,že máš akvárko 8let nic nedokazuje-bez urážky,psal si,že s Malawi jsi začátečník a věř,že ty ryby fungujou trošku jinak než amerika.jsou lidi co mají akvárka 30let a neví co a jak funguje dodnes.
A co se týče zarybnění tvé nádrže taky záleží na rozpočtu,můžu ti tu napsat druhy ryb,které nestojí 20korun. :5:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod vit.sirucek » 28 led 2015, 22:36

miran píše:Víte,když ti voda zestárne tak je stejně mrtvá a filtr nezajetý i kdyby to jelo rok-nic se na tom nemění a když do takové vody dáš ryby tak jsou ve stejném nebezpečí jako kdyby ta voda byla 3dny odstátá.
Jaké druhy striktních býložravců máš na mysli?vynech Demasoni :mrgreen: chovám mbuny různých variací z hapkama a žádný problém neřeším a vím,že když tam budou Demasoni tak taky nebude. :5:
jinak ta velikost je celkem důležitá a né kvůli agresivitě,ale kvůli krmení.


Napustím akva, nechám měsíc běžet, dám pár ryb po cca. týdnu celou osádku (malé rybky) a pár dní střídmě krmím. Pokud je k dispozici bordýlek, to je tu rozebráno v tom jsme za jedno. :)
Ve tři dny vs. měsíc odstáté vodě rozdíl vidím. Minimálně nálevník, sterilita prostředí a vznikající život (řasy a bůhví co ještě). Každý má svůj způsob zajetí.
Tak zrovna na demasoni jsem myslel. :) Je to hlavně o krmení, které se musí přizpůsobit všem. Haps budu často krmit mraženým a jsou druhy mbun, které to podle mého lépe nesou (Cynotilapia, Labidochromis) oproti těm pro které radši více rostlinou (Pseudotropheus, Melanochromis). Psáno obecně nechci to pitvat, sám taky mám haps s mbuna. :)
Když budu krmit vločky a mražený nažerou se velký i malý. Při peletách a pod. věřím, že na malé zůstane málo. Jestli je velikost důležitá, je otázka spíš pro holky. :D
vit.sirucek
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 0
Registrován: 25 říj 2010, 11:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod vit.sirucek » 28 led 2015, 22:42

Subar píše:Tak takové odpovědy jsem nečekal, místo toho aby někdo ze zkušených Malawistů poradil jaké kolik ryby tam dát , tak tady začenete řešit jak zajet novou nádrž.
Hned v prvním příspěvku piši, že akvárko mám několik let. Na to jak ho zajet máme asi každý trochu jiný názor, ale není to moje první nádrž kterou zajíždím.
Moc díky těm co se snažili pomoct.


Pro nástřel osádky koukněte třeba na http://www.polit.sk/Polit/index.php?opt ... &Itemid=90. Vyberte nějaké druhy, barvy pak Vám jistě tady někdo poradí víc. :)
vit.sirucek
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 0
Registrován: 25 říj 2010, 11:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod miran » 28 led 2015, 23:07

Stou vodou může být stará klidně i měsíc a jakmile tam dáš ryby,které budeš krmit a ty budou do té vody vylučovat tak se ti udělá ten nálevník tak jak tak,protože až tehdy se tam začnou tvořit ty procesy a ten neosídlený filtr je prostě neodbourá a proto se tam udělá nálevník a věk vody na tom nehraje,žádnou roli..Nepamatuješ si na laboratorní práce z přírodopisu jak jsme si vytvářely nálevníka a pak ho sledovaly mikroskopem?Ty tři dny ti stačí na odstátí většího množství vody a ten vymáchaný filtr nebo zajeta houba je prostě nezbytná a je jedno jestli to tam dáš za ty tři dny nebo za měsíc..A stejně nezbytné je pak nasadit do té doby ty ryby aby svou činnosti nastarovali další proces množení a osídlení bakteriemy.udělám to tak 100krát a nikdy tam žádný nálevník nebude.
Co se týče té přibližné velikosti ryb,tu volím podle velikosti pelet.Krmím NLS,artemie,cyklop,koretra a v jedné nádrži mi palve třeba promelas,metriaclima,labeotropheus,labidochromis-problem-žádný.vždycky říkám,že je to rukama. :5:
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod miran » 28 led 2015, 23:24

No a abychom tu neplácali jen o filtru,tak tu dám já nějaké druhy do osádky :mrgreen:
placidochromis sp.pheonochilus tanzania lupingu
protomelas spilonotus tanzania
cheilochromis euchilus
aulonocara Fire fish-ale real red ne žádné růžovky
metriaclima sp.,,zebra gold,,Kawanga
metriaclima sp,,Chilumba maison reef
metriaclima msobo deep magunga
labeotropheus Trewawase marmelade cats
labidochromis hongi sweden
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Malawi 840l jaké ryby?

Příspěvekod vit.sirucek » 28 led 2015, 23:51

miran píše:Stou vodou může být stará klidně i měsíc a jakmile tam dáš ryby,které budeš krmit a ty budou do té vody vylučovat tak se ti udělá ten nálevník tak jak tak,protože až tehdy se tam začnou tvořit ty procesy a ten neosídlený filtr je prostě neodbourá a proto se tam udělá nálevník a věk vody na tom nehraje,žádnou roli... :5:


Tak jsem asi kouzelník. :) Protože jsem opětovně před půl rokem tímto způsobem založil přestěhovanou nádrž a nálevník mě po zarybnění nenavštívil. Vyjma pár zanedbatelných shluků brzy po napuštění. V druhém případě cca. týden po napuštění voda bílá jak mléko, pak se to vyčistilo a po zarybnění taky bez nálevníka, až po cca. 2 letech po výměně vody se objevil (o tom jsme spolu myslím už mluvili, ohledně vodovýměn pondělí, úterý).
Zkuste tedy nechat odstát vodu, jak jsem psal, pak se jí napijte a možná i na vlastní kůži pocítíte, že v ní nějaký život je.:)
vit.sirucek
uživatel webu
 
Příspěvky: 44
Obrázky: 0
Registrován: 25 říj 2010, 11:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků