Rohove akvarium Malawi

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Rohove akvarium Malawi

Příspěvekod tpk1001 » 21 úno 2015, 02:06

Zdravim vespolek a rad bych se na vas obratil s nasledujicimi dotaz(y). Planuju se po letech vratit k Malawi, vzhledem k prostorovym omezenim se ovsem budu muset spokojit s rohovym akvariem (na zakazku) a s velikosti pocitam okolo 70d x 60v (vetsi dulezitost plochy vs. vysky mi je jasna, ale delka je bohuzel max.co se mi vejde). Objem brutto by v tomto pripade byl nejakych 230l. Planuju tam dat nejakou tenkou 3D dekoraci, jemny pisek a vhodne kameny. Rostliny nejsou v planu. Prvni dotaz by smeroval na osvetleni. Znamy truhlar mi udela skrinku a poklop, musim se ale jeste rozmyslet jak se svetlem (to zvladne taky). Budou tam lepsi zarivky nebo LEDky (a jakou znacku doporucujete)? Intenzitu svetla asi neni u Malawi bez rostlin nutne nejak zasadne resit, takze tech 0.3-0.4w/l by melo byt urcite dost (?). Druhy dotaz by byl na osazenstvo. Vzhledem k malemu objemu (a plose) to bude urcite jednodruhovka. Hodne se tady doporucuji saulosi, ti se mi ale moc nelibi. Moje prvni Malawi ryba byla Lab. yellow - ta co si pamatuju je celkem mirna a nenarocna, tak bych jich tam tak 15 soupnul a mohlo by to tak fungovat? Druha oblibena byla M. maingano, ale pri jednom druhu ta zluta asi vynikne lepe. Nebo mate nejaky jiny tip? Jeste vlastne jedna vec - mam jeste z minuleho akvaria koupeny zatim nepouzity externi Fluval 206. Staci to nebo k tomu mam dat jeste neco, treba externi 1ckovou radu Fluvalu. Predem diky za rady!
tpk1001
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 úno 2015, 01:55
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron