Metriaclima chilumba Maison reef

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Metriaclima chilumba Maison reef

Příspěvekod dýdý » 14 kvě 2015, 08:34

Tak ta je taky parádní :) Jejich barvy se liší podle polohy výskytu nebo jsou to jiné druhy (poddruhy)?
Uživatelský avatar
dýdý
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Obrázky: 66
Registrován: 12 bře 2006, 11:31
Bydliště: Starý Kolín

Re: Metriaclima chilumba Maison reef

Příspěvekod jerry1 » 14 kvě 2015, 10:06

miran píše:těch zeber je nepřeberné množství,co tu lidi ani neznají nebo neviděli :mrgreen: teď si doma hraju Gold Kawangama :o

asi taky od Imra co? Krasny ryby! Me se dlouhodobe nejvic libi ty maisoni a pak i luwino reef, ale ti Maison reef o fous vic ,-) Ty tech kadi mas vic, tak se muzes vic vyradit a vyber mas paradni :5:
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Re: Metriaclima chilumba Maison reef

Příspěvekod Luger » 14 kvě 2015, 23:48

Mirane s dovolením využilu cizí vlákno - Kawangy mám od Imra od ledna, 15 kousků, teď mají mezi 8-10cm. Jou tam evidentní samice (nebral jsem OB ale hnědé) a pak teoretičtí samci se zřetelnými pruhy, ale nejdou moc do žluta - jen náznaky žluté na hřbetní ploutvi. Zkoušel jsem u Imra zjistit kdy se asi tak vybarvují, ale sám nevěděl, má jen WF samce dospělé plně vybarvené, co už tak dovezl, mladé co má jsou komplet nevybarvení jedinci.
Jak to máš Ty ?
Luger
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Registrován: 25 bře 2014, 21:35
Kolik let děláte akvaristiku?: 26

Re: Metriaclima chilumba Maison reef

Příspěvekod miran » 15 kvě 2015, 00:27

tak samice nemám hnědé,jsou takové světlé šedostříbrné,samci jsou nažloutlí.mám je 3měsíce kupovali jsme 3-4cm,taky od Imra teď mají tak 6-7cm.Záleží čím krmíš-jestli pilinama Sera Flora tak nepočítej,že ta ryba bude mít někdy pořádnou barvu jak to má Imro.Já je krmím jen živým cyklopem a sem tam jim hodím NLS.Koupily jsme si s kolegou na půl hejnko 15kusů,a pak to nějak dotvoříme,podle poměru ať to máme nějak oba v cajku,sám sem zvědav jak to bude vypadat,já sem chtěl právě ty OB.Jinak kvalitní ryba s kvalitní genetikou se začne vždycky barvit tak jak má,tedy později,kdy začne dospívat a začíná se projevovat pohlavní dimorfismus a taky se začne třít,až je normálně dospělá.jakákoliv ryba co je barevná v 5cm a nosí je :x
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Metriaclima chilumba Maison reef

Příspěvekod miran » 15 kvě 2015, 00:35

jerry1 píše:
miran píše:těch zeber je nepřeberné množství,co tu lidi ani neznají nebo neviděli :mrgreen: teď si doma hraju Gold Kawangama :o

asi taky od Imra co? Krasny ryby! Me se dlouhodobe nejvic libi ty maisoni a pak i luwino reef, ale ti Maison reef o fous vic ,-) Ty tech kadi mas vic, tak se muzes vic vyradit a vyber mas paradni :5:

maison a luwino reef je skoro stejná ryba,akorát Luwino má žlutý krk a sytější kresbu na hlavě.je to jen o lokalitě,takový kámoš přes dvorek
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Metriaclima chilumba Maison reef

Příspěvekod Luger » 15 kvě 2015, 20:59

Jedu výhradně NLS + občas cyklop, sem zvědavej co z nich bude. Ale jsou fakt nádherní...
Luger
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Registrován: 25 bře 2014, 21:35
Kolik let děláte akvaristiku?: 26

Re: Metriaclima chilumba Maison reef

Příspěvekod miran » 15 kvě 2015, 22:25

Jdeš správnou cestou :lol:
já je krmím denně živým cyklopem a NLS.budou to střely o tom nemám strach.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Předchozí

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků