Krmení tlamovců

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod jerry1 » 04 lis 2015, 10:45

miran píše:Tak pokud máš mladé ryby tak to zatím nebude problém,to až časem jak budou větší,ale je to o štěstí,jsou to magor ryby,hlavně samci.Přepne jim na Mickey mouse a je to otázka několika sekund a samici zdemolujou.To samé Mošáci,to jsou doslova Tysoni v nádrži-co sem viděl,tak vyrohujou kde co :lol: ,ale fajna ryba.Na Petráky nemám nádrže a líbí se mi jen RBP a Moshi.

Jojo, pokus se to stane tak s tim stejne nic moc neudelam, takze doufam, ze jsem nekoupil jen same ..... Jinak me se jich libi teda vic (krome famul ty me az tolik neberou). RBP byla prvni volba uz pred asi 4 lety, ale pak jsem byl nucen to odlozit a nakonec jsem se rozhodl pro moshi. Ale ony napriklad takove longoly jsou taky paradni.
Strasne se mi potvrzuje ta plachost petraku a chapu, proc spousta lidi k nim koupi treba tropheusy na "rozplavani a treba po roce je posle dal. Po pravde to neni muj styl, protoze jsem nikdy ryby nijak netocil. Ale normalne se drzi ve spodni tretine, kde je vetsina eretmodinu. Ale zatim jsem na nejakych 5-8 cm takze na to maji narok :lol:
Mirane o jakem krmeni uvazujes? NLS nebo i neco jineho?
OSI je taky pecka, momentalne nemam, ale spirulinou a vividcolorem jsem krmil hned, jak to Imro zacal nabizet a super a i pro demany bych se toho nebal pri davkovani jak psal miran.
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod jerry1 » 04 lis 2015, 10:52

Mirane co ti labrosusove? Jak se jim u Tebe dari? Tyhle pro spoustu lidi osklive ryby me vzdy braly ale nikdy zadny odchov (asi jsem jich mel malo a take asi nemely klid). Co u Tebe? Mas je jeste? Nemas nejakou aktualni fotku?
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod miran » 05 lis 2015, 00:30

Tak budem pokračovat v distribuci NLS,budu se o to starat já,protože poštu mám 150metrů od baráku,a Martin má časově náročnou práci.krmit něčím jiným nechci,protože nic lepšího z těch komerčních krmiv není.Já ještě jezdím na živé žrádlo a to v kombinaci s NLS má neskutečné výsledky ::s27::
Co se týče labrosus tak mám doma WF pár z lokality Lupingu,ty ryby jsou hrozně úzkoprofilové.Měl sem ještě 2páry z lokality Mbenji,ale ty se nepodařilo aklimatizovat.nějaké fotky jsou v galerii.Odchov zatím žádný,Lupingu přišli hodně mladí,takže zatím rostou.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod snake1194 » 05 lis 2015, 09:21

Tak to jsou skvělé správy. Budu jedním ze zákazníků. Je to neuvěřitelný, krmím NLS druhý den a ryby se můžou zbláznit. Už i Demani chroustají o závod. Proudění v nádrži mi to krásně roztáhne a ryby se netlačí v jednom rohu. Všiml jsem si že výkaly mají malinko do červena. Dneska ráno dostaly Cyclop, v poledne dostanou NLS a odpoledne taky. Mirane mohu se tě zeptat, nekamenuj mě je to jen dotaz začátečníka. Nedají mi spát ty Švédi. Co kdybych řekněme lehce snížil počet Demasonů a Yellow a přidal třeba 10 ks Hongi? Je to blbost? Ryby jsou ještě mladé.
snake1194
uživatel webu
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26 pro 2014, 19:54
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod jerry1 » 05 lis 2015, 10:28

miran píše:Tak budem pokračovat v distribuci NLS,budu se o to starat já,protože poštu mám 150metrů od baráku,a Martin má časově náročnou práci.krmit něčím jiným nechci,protože nic lepšího z těch komerčních krmiv není.Já ještě jezdím na živé žrádlo a to v kombinaci s NLS má neskutečné výsledky ::s27::
Co se týče labrosus tak mám doma WF pár z lokality Lupingu,ty ryby jsou hrozně úzkoprofilové.Měl sem ještě 2páry z lokality Mbenji,ale ty se nepodařilo aklimatizovat.nějaké fotky jsou v galerii.Odchov zatím žádný,Lupingu přišli hodně mladí,takže zatím rostou.

To jsou skvele zpravy, tak pak dej vedet a dohodnem se, zatim mam tech 1mm celkem dost, ale pri jejich apetitu ... :lol:
To zivy je pecka, ale nejak nevim o dobre zdroji v okoli a navic se mi to nechce riskovat, kdyz si nejsem jist. Mozna casem mrazene.
S labrosusi drzim pesti :!:
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod miran » 06 lis 2015, 00:47

S tím živým krmením jsem si ověřil,že je kolem toho spousta nesmyslů a polopravd.Jezdím asi na 12 různých rybníků,protože ne vždy je plankton.Jeden den nachytáš,druhý den nic není a jedeš jinam.Záleží jak fouká vítr.A letos podle kolegů,kteří jezdí 30let,je to totální bída,v rybníkách je málo vody,neprší a to se odráží na množství a kvalitě.Co je zajímavé,že na každém rybníku je jiná skladba planktonu.Záleží na ročním období.Od května,kdy začnou lézt teploty hodně navrch je žrádlo jemnější a je nejlepší nachytat a hned zkrmit,protože v planktonu převažuje nejvíc Bosmina(druh perloočky)a ta nevydrží.Pak může nastat problém,že ti ryby začnou padat.Samo,že v létě je ve vodě více různých dravých larev vážky,potápníku,takže to musíš dobře prohlížet,jinak nehrozí žádný vážný problém.V zimě,kdy mrzne tak ryby nejsou aktivní,takže žrádlo řádně zhrubne,převažuje hlavně buchanka,která v létě díky deficitu kyslíku v teplejší vodě je v menším zastoupení a to je ta největší pecka,co se týče přísunu vitamínu a hlavně!!zdroj přírodního astaxantinu,Necháš nachytané v kýblu na balkóně a za dvě hodiny máš na kýblu červený pruh!!!barva hoven je svítivě červená a jikry jsou krásně oranžové.Následný potěr je kvalitnější,vitálnější a barva ryb je total.Co je třeba si pohlídat na lokalitě chytání je,aby to nebylo hned někde u pole,kde se hnojí atd,protože jak zaprší tak to jde do rybníka,ale jinak žádný problém :5: A co se týče artemky,krillu-mražené,patentky,koretry-živé kupuju pravidelně od kolegy,který jezdí do PL,kde má borku co to vozí z Ruska a Ukrajiny-vynikající kvalita.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod jerry1 » 06 lis 2015, 10:35

Je mi jasny, ze to mas zmakly, ale po pravde ja balkon nemam a mam jen jedno akva s par malejma cudlama ,-)
Takze jedina moznost by byla je hned zkrmit a zbytek zamrazit coz by samozrejme slo, ale take mam zdroj na kvalitni mrazeny (kupovany) a pri tom mnozstvi, ktere potrebuji je to tak nejak pohodlnejsi i bezbecnejsi (nebo si to alespon naivne myslim :o ) Kazdopadne Tva cesta je spravna a je to videt i na rybach, ale to vis sam :5:
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod miran » 06 lis 2015, 18:58

tak musíš vědět kde chodíš kupovat a jestli je zdroj furt stejný,já sem kupoval u toho kolegy co teď sním jezdím a tomu to chytal jeden týpek(důchodce) a mrazil do těch čokolád.Většina dnes překupuje,rozmrazí a pak znova zamrazí,takže nutriční kvalita jde dolů.Já aspoň vidím v jakém je to stavu,jak to těm rybám dávám.Každopádně cyklop musí být nedilnou součástí diety všech ryb.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod jerry1 » 09 lis 2015, 10:48

par jsem jich vyzkousel a mam dobre zkusenosti s: http://www.aquamaster.cz/
jinak mas samozrejme recht a mit doma to co Ty, tak o tom nepremyslim, ale v mem pripade je obcas mrazene ok :o
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Re: Krmení tlamovců

Příspěvekod miran » 10 lis 2015, 00:06

tak já taky kupuju mražené-krill,artemku,přes léto koretru a patentku.Jinak ceník mi nešel stáhnout,ale tu firmu sem už zaregistroval
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron