založení akvária +- 900 litrů

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

založení akvária +- 900 litrů

Příspěvekod kvik » 16 úno 2016, 14:58

Zvětšil jsem trochu akvárko na rozměry 198*60*77 cm. Před tím jsem měl menší, nějakých 320 litrů, ale bylo velmi úzké tak bylo rostlinné a menší rybky. V tomto novém bych chtěl Malawi s tlamovci a potřeboval bych pár rad :). Na dno bych chtěl dát po celé ploše 2 cm bílý extrudovaný polystyren, kvůli kamenům, aby neležely na skle, jaké s tím máte zkušenosti? Filtr mám Fluval fx6, bude s předfiltrem a rozstřikovou rampou. Na dno půjde křemičitý písek hrubost 1 mm, max 2 cm vrstva. Osvětlení 4 x 10 w led reflektory. Akvárko je pohledové ze tří stran, takže nebude žádné pozadí. Osádku jsem zatím neřešil. V současné době se zatím zabývám výrobou skříně kolem akvárka, osvětlení a tech. řešením :)
kvik
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2009, 15:17

Re: založení akvária +- 900 litrů

Příspěvekod jerry1 » 16 úno 2016, 15:37

Zvetsil jsi to pekne :o ale k Tvym dotazum, ja bych na ten extrudak na dno zapomenul a kameny dal rovnou na dno a pisek dal az potom. Mam v akva jeden opravdu velky kamen a ani v jeho pripade jsem se nebal, jde o to nemit dole nejaky ostry vystupek a aby stal stabilne a nespadl. Pod tim extrudakem se ti bude drzet bord.. a az to ryby odhrabou tak to bude jak pest na oko.
Filtr ok jen bych pridal jeste cerpaci hlavu dovnitr aby se Ti zvysilo prodeni a nasaly se Ti drobne necistoty.
Pisek - mnozstvi ok, ja bych dal koralovy nebo ricni, ale ten kremicity byt take muze ... mival jsem ho, ale uz se mi nelibi ta svetla barva.
Osvetleni by melo byt ok, pokud by to bylo malo, proste pridas dalsi reflektor.
Nejvetsi problem vidim v tech 3 stranach pohledu teda pokud ta 4 zbyvajici strana je ta kratsi, coz asi bude ze? Jako ne ze by to neslo, ale tem rybam to nedela nejlip, protoze nemaji pocit "bezpeci". Drzim pesti at to dopadne podle tebe!
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Re: založení akvária +- 900 litrů

Příspěvekod kvik » 16 úno 2016, 16:33

Jenže na dně jsou nelepeny kolem delších stěn výztuhy, tudíž mám na dně centimetrový schod a nevím, jak by to vypadalo bez toho, aniž bych to vyrovnal tím extruďákem. Jedině, že by byla vrstva písku uprostřed 2 cm a na těch páskách 1 cm. Akvárium je zatím bez horních výztuh, ty budou dolepeny dnes večer :) Právě, že akvárko bude pohledové ze tří stran, tak bych tam chtěl umístit větší kameny, aby tvořily kryty pro ryby.
Přílohy
a1.jpg
a1.jpg (124.57 KiB) Zobrazeno 12401 krát
kvik
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2009, 15:17

Re: založení akvária +- 900 litrů

Příspěvekod miran » 17 úno 2016, 01:01

Na ten polyš zapomeň je to hrozný nesmysl,písku dej tak ať máš zasypané dno,klidně ty 2cm,ty výstuhy mám taky a je to bezproblémů.Co se týče toho průhledu afričanům to nedělá moc dobře.Co se týče té filtrace nevím jestli to ten kanystr dokáže kvalitně přefiltrovat takovou vanu.Uvidíš.Obsah kýble je jen 5.9,kdežto Eheim 3 2080 12litrů a žere 30w jenom.Rozdíl ceny není už moc velký.Dnes se tyhle vany řeší vnitřím komorovým filtrem,který je za babku a udělá stejnou práci a ušetřené peníze můžeš investovat do kvalitních ryb.Nádrž mohla být spíše širší než vyšší.Uvidíme co v tom bude plavat.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: založení akvária +- 900 litrů

Příspěvekod kvik » 17 úno 2016, 02:30

miran: akvarko je siroky 77 cm a vysoky 60 cm ;) Filtr ma vetsi objem nez 5.9 litru. Tech 5.9 litru je jen prostredek kam si muzu dat co chci a nezapocitavaji tam molitany co jsou kolem dokola, presny objem kanistru ti spocitam az budu doma.
kvik
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2009, 15:17

Re: založení akvária +- 900 litrů

Příspěvekod kvik » 17 úno 2016, 09:50

Tak objem toho filtru je cca 24 litru a 20 litru maji filtrační media + dam ještě na sání predfiltr, tak to snad bude stacit.
kvik
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2009, 15:17

Re: založení akvária +- 900 litrů

Příspěvekod jerry1 » 17 úno 2016, 10:33

ten extrudak na dne je fakt k nicemu a stejne bys ho vyndal. Vystuhy mam u sve 750 taky slusny, dej tam pisku ty cca 2 cm a proste ho pri udrzbe nahrnes na ty vystuhy. Mnozstvi si pak poresis za provozu, pridat nebo ubrat neni nikdy problem.
Ten filtr mas v pohode, ale ja bych udelal pozadi na tu stenu u zdi a umistil bych tam houbu s cerpadlem, topitko a sani kyblu. Odfiltruje Ti drobne castecky z vody a zvysi proudeni.
S tim pruhledem je to presne tak jak jsem predpokladal, fakt to neni idealni. Nevim co tam bude plavat, ale nejakym sutrum doprostred se asi nevyhnes, minimalne do zacatku.
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Re: založení akvária +- 900 litrů

Příspěvekod miran » 17 úno 2016, 16:34

kvik píše:miran: akvarko je siroky 77 cm a vysoky 60 cm ;) Filtr ma vetsi objem nez 5.9 litru. Tech 5.9 litru je jen prostredek kam si muzu dat co chci a nezapocitavaji tam molitany co jsou kolem dokola, presny objem kanistru ti spocitam az budu doma.


http://akvarijni-filtry.heureka.cz/hage ... e/#section
je to ten filtr?píšou obsah 5.9Litru nic více
tady to porovnej http://abc-zoo.cz/101-eheim-professione ... wwodDB8DEg
obsah 12L+1.5 L předfiltr
ze startu,když jsou ryby malé tak to neoceníš jako po 2letech kdy ryby dorostou je to investice do kvality a budoucnosti
co se týče těch rozměrů tak pak je to v pořádku,tu šířku taky oceníš v budoucnu
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: založení akvária +- 900 litrů

Příspěvekod kvik » 17 úno 2016, 21:37

Hlavně taky porovnávám cenu, fluval FX6 jsem komplet zakoupil za necelých 5800,- Kč a Eheim 3 2080 bez náplní stojí 9000,- Kč + s náplněmi to vidím tak na 11000,- Kč za filtr, tudíž se mi vyplatí třeba právě za ty dva roky pořídit klidně druhý Fluval FX6 a budu na ceně Eheim 3 2080, nebo třeba bude už zase na trhu nějaká vylepšená modifikace. Druhý kýbl se mi do skříňky vejde :)

Ještě k tomu Fluvalu FX 6 - http://abc-zoo.cz/9043-filtr-fluval-fx6-pro-akvarium-do-1500l.html zde píšou - Biologická filtrace: 5,9 L, Objem filtrace: 20 L :)

Jinak oceňuji vaše reakce a rady, budu jich určitě ještě hodně potřebovat.
kvik
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2009, 15:17

Re: založení akvária +- 900 litrů

Příspěvekod kvik » 17 úno 2016, 21:44

jerry1 píše:ten extrudak na dne je fakt k nicemu a stejne bys ho vyndal. Vystuhy mam u sve 750 taky slusny, dej tam pisku ty cca 2 cm a proste ho pri udrzbe nahrnes na ty vystuhy. Mnozstvi si pak poresis za provozu, pridat nebo ubrat neni nikdy problem.
Ten filtr mas v pohode, ale ja bych udelal pozadi na tu stenu u zdi a umistil bych tam houbu s cerpadlem, topitko a sani kyblu. Odfiltruje Ti drobne castecky z vody a zvysi proudeni.
S tim pruhledem je to presne tak jak jsem predpokladal, fakt to neni idealni. Nevim co tam bude plavat, ale nejakym sutrum doprostred se asi nevyhnes, minimalne do zacatku.


ok, extruďák pouštím z hlavy, s kameny po celém akva nějak počítám, aby ryby měly nějaké zázemí, aspoň po dobu než si zvyknou na akvárium a pohyb kolem něj. O čerpadle jsem taky přemýšlel, asi něco takové to https://goo.gl/fWrrmT
kvik
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2009, 15:17

Další

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron