Jakej filtr?

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jakej filtr?

Příspěvekod Killer » 27 lis 2005, 17:38

Čus lidi, mám menší problém...a nerozumim vůbec filtrům
Používam filtraci uvnitř akvaria.Mám takovej ten biomolitan (modrej)nebo jak se to jmenuje.Měl jsem k tomu čerpadýlko ac3000.Po roce mi odešel,jsem s ním velmi nespokojen.
Používal jsem tento typ čerpadýlka ve dvou akváriích a v obou mi odešlo...měl jsem je stejně dlouho a sou rozbitý stejnym způsobem
Jaký mam koupit čerpadýlko aby chvíli vydrželo a ne jen jeden rok jako to předchozí?
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod nakatenga » 27 lis 2005, 18:17

Odpovím ti spíš návrhem na drobnou změnu. Navrhnu ti vnitřní filtr Eheim 2010, který mám v chodu již pět let, naprosto bezchybně funguje, momentálně ho používám v malawi kvůli lepšímu pohybu v nádrži (mám rohovou) a k tomu ještě dokonale pochytá všechno, co se vodou nese
okolo.

Obrázek

Jeho náplní je pouze biomolitan, který když se zanese a to už musí bejt, tak se zdeformuje, jako by se vcucne do sebe a průtok vody je stále zachován, což je obrovské plus. Má regulaci průtoku vody, regulaci směru proudu a možnost přisávání vzduchu, manipulace velmi jednoduchá. Stojí něco kolem pětistovky (poptej třeba www.vivarium.cz) a vyplatí se. Za celou dobu jsem biomolitan nemusela vyměnit kvůli opotřebení a vypadá to, že dalších pět let to třeba nebude.
Nevím, jak velkou máš nádrž, podívej se ještě sem http://www.eheim.cz/cz/pickup.htm na poznámku dole kašli, koupila jsem dva 2010 před třemi týdny u nás ve Vivariu ( pan majitel mi je sehnal) - umístím je do chystané 2.5m dlouhé nádrže ze stejného důvodu - pohyb vody v nádrži.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Killer » 27 lis 2005, 22:49

no typově používam stejný filtry ve všech akvárkách.Jenže Do těch dvou největších nádrží sem koupil pořádnej silnej ac3000 už si nepamatuju na paramedry a nějak se zadřeli,přitom nikdy neběželi na suchoZítra snad dodam fotky,jak to mam řešený...zapoměl jsem na velikost akvarka...880litrů. delka zhruba 170cm.Chystáš tak velkou nádrž?Kolik to bude mít litrů?Co tam budeš mít?
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Killer » 27 lis 2005, 22:50

jak je velkej ten filtr cos mi doporučovalať
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod nakatenga » 28 lis 2005, 10:49

Jo aha, 880 litrů, hm tak to je jiná a tyhle prdítka by posloužily opravdu jen jako doplněk. Ještě jednou koukni sem. http://www.eheim.cz/cz/pickup.htm
Nádrž máme naplánovanou tak akorát, ale od doby, co jsem si to vymyslela to pořád prochází změnami... Zvětšuje se... Rozdvojuje se.... Docela zábaba.. Podivej http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=62
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Killer » 28 lis 2005, 16:43

nevim,přídou mi celkem slabý všechny,musel bych mít tak 2
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod nakatenga » 29 lis 2005, 11:14

Jo, na tak veliký akva slabý sice jsou, chováš cichlidy a u nich je to celé s filtrací trochu víc o objemu filtrační hmoty a na to tyhle filtry dělaný nejsou, ale přesto velice účinně fungujou. Je docela podstatné, jaký tvar má vyústění filtru. Třeba Fluvaly co máme doma v rostliných nádržích mají vyústěná ve tvaru "zmáčklého amplionu", takže voda vycházející z filtru vyústěním ven se hned rozprostírá pěně do široka a nevytváří takový proud a také se ten proud hůř směruje na konkrétní místo.
U těchhle Eheimů je vývod poměrně úzký, voda vychází pod větším tlakem, dobře se směruje, aby pěkně oběhla akva a pobrala s sebou smetí. Naplněný biomolitan má tendenci se smrštit a vodě nebrání v oběhu nic - filtr neztrácí na výkonnosti, ale to už jsem psala. Mám ho v té velké nádrži ale opravdu jen jako doplněk. A moje cichlid nádrž je třetinová, jak ta tvoje.... :17:
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

tady je obrázek

Příspěvekod Killer » 29 lis 2005, 21:09

Omlouvam se za špatnou kvalitu,ale já se v tom nejdřív hrabal a pak sem si teprve vzpomněl,že to chci vyfotit
Je to biomolitan,z toho je jakoby umělohmotná trubka,na kterou je nasazený čerpadýlko,který se mi rozbilo...Potřeboval bych zjistit jaký čerpadýlko koupit a taky aby bylo kvalitní a ne jako to předtím
Přílohy
filtr_103.jpg
Jaký filtr?
filtr_103.jpg (31.78 KiB) Zobrazeno 19672 krát
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Killer » 29 lis 2005, 21:10

Kurňa,zapoměl jsem ten obrázek zmenšit
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Sheeni » 29 lis 2005, 21:20

Já používám čerpací hlavy Atman http://www.mujobchod.atlas.cz/shop/cate ... 1&id_cat=7
Maximální spokojenost, nasávání přes biomolitan a výtok mám dokonce nasměrovaný do dalšího externího filtru a zvládá to - viz moje galerie.
Uživatelský avatar
Sheeni
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Obrázky: 15
Registrován: 29 zář 2005, 15:40
Bydliště: Oslavany u Brna

Další

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků