Malawi a la Katka

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se Vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Malawi a la Katka

Příspěvekod Katarínka » 29 čer 2006, 15:54

[align=center]Katarínka- Malawi a la Katka

Obrázek[/align]

E-mail: katka.mrazova@gmail.com

ICQ: N/A


TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry:
100x50x40 cm (dlzka x vyska xhlbka)

Sklo:
asi 10 mm :?:

Objem:
hruby objem 200 l, cisty objem asi 160 l :?:

Stojan:
Stojan mi na objednavku vyrobil stolar. Je to drevena skrinka, ktora je vnutri vystuzena. Vysoka je 90 cm. Akva je polozene na 2 cm hrubom polystyrene, ktory je ale maskovany, aby ho nebolo vidiet. Skrinka ma na vrchu 2 cm vysoku "obruc", v ktorej je akva vlozene a preto nie je polystyrenovu podlozku vidiet.

Filtrace:
Mam vnutorny biofolter - t. z. jeden roh akvaria je oddeleny sklom. Tym vznikol priestor trojuholnikoveho tvaru, do ktoreho som natlacila biomolitany roznych druhov. Navrchu je cerpacia hlavica AquaClear 20 od Hagenu. V skle su naspodu vyvrtane 3 otvory o priemere cca 4 cm, kade sa nasava voda. Cely filter je umiestneny za pozadim, takze vidiet len tie 3 otvory a vypust, kade sa vracia prefiltrovana voda spat do akva. Molitan cistim len raz za cas a to vo vode odcerpanej z akva. Vzdy vycistim aj cerpaciu hlavicu. Inak cistim akva cca kazdych 7 dni - odsajem dtrit a vymenim priblizne 1/4 vody.

Osvětlení:
2 x PowerGlo od Hagenu - 20W, 18000 K - jemný fialový nádych,
2 x biela Phillips - neviem neviem aka - 18 W
Spolu teda 76W. Momentalne rozmyslam, ze jedno to PowerGlo vyberiem.
Svietim od 14,30 do 22,00 hod. Osvetlenie zapinaju a vypinaju digitalne hodiny.
Osvetlenie mi robil manzel, ktory ku krytu priskrutkoval zospodu osvetlovacie telesa, ktore sa bezne pouzivaju na osvetlenie miestnosti. Samozrejme, ze kryt z tych telies dal dole. Potom sme tam len prehodili trubice a bolo hotovo.

Kryt:
Kryt vyrabal na objednavku ten isty stolar co stojan pod akva. Navrchu krytu je "klavirovy" pant, aby som nemusela pri krmeni dvihat cely kryt s osvetlenim, co je dost velka vaha.
Kryt je z dreva, preto sme ho radsej natreli specialnym vodeodolnym lakom a este sme zvnutra nalepili zlatu foliu, ktorá odraza svetlo a este chrani kryt pred vodou.
Navrchu krytu sa chystam este vyvrtat 2-3 otvory s primerom asi 4 cm, aby malo kade unikat teplo, ktore vznika z osvetlenia a ktore zbytocne ohrieva vodu.

Pozadí:
Vlastnej vyroby z polystyrenu, natierane ciernym akvasilikonom a posypane bielym kremicitiym pieskom - 0,33 mm. Postupovala som presne podla navodov na tejto stranke, za ktore tymto pekne dakujem :wink:
Pozadie v akva je uz mojim druhym pokusom a je to vysledok 3 tyzdnov trapenia sa. To prve skoncilo v kosi, lebgo sa mi nepacilo. Moja predstavivost sa totizto rovna skoro nule. :roll:
Inak vyroba pozadia bola ozajstnou skuskou pre moje manzelstvo. Bordel z polystyrenu v celom byte, tri tyzdne bez teplej vecere ... a ja cely den na balkone s nozikom v ruke. Az ked uz zapadlo slnko, tak ma manzel pod hrozbou "nasilia" zahnal dnu :D

Vyhřívání:
Ziadne. Mam este jedno akva a v zime sa tam teplota drzi na cca 25 stupnov. Nikdy nie menej. Takze predpokladam podobny vyvoj aj pri tomto akvarii.

Vzduchování:
Vzduchovaci motorcek od Sery, ktory sa zapina a vypina sucasne s osvetlenim. Inak vzduchujem aj cerpacou hlavicou.

Vnitřní zařízení:
V akvarku je koren kupeny v Hornbachu - Tropical wood. Mam ho tam zatial len 3 dni. Tesia sa z neho hlavne prisavnici. Neviem, ci casom nezacne farbit vodu, takze je dost mozne, ze poleti z akva von. Inak som to tomu korenu aj povedala, takze sa mozno zlakne a farbit radsej nebude :wink:
Kamene su nazbierane v prirode. Treba len poriadne hladat. Toto je vyber asi z "tony" kamena.
Piesok je biely kremicity - 0,33 mm. V nom mam malych pomocnikov - Melanoides tuberculata.

Rostliny:
Anubias batery vs. Nana - 6 ks
Cryptocoryna - 3 ks zasadene spolu na jednom mieste

Ryby:
Labidochromis caeruleus Yellow - 7 ks - velkost asi 2 cm,
Pseudotropheus Saulosi - 7 ks - velkost asi 4 cm,
Pseudotropheus Kingsizei - 7 ks - velkost cca 5-6 cm.
Vsetky ryby su od Fuljera z Bytce.
Pohlavie sa u Yellowiek a Saulosiek zatial urcit neda. Saulosky su zatial vsetky oranzove. Viem, ze ryb by bolo prilis vela, takze casom budem redukovat, ale az ked budem vediet urcit pohlavie.
U Kingsizeiok mam asi 3 samcekov a 4 samicky. Tie sa zacali uz vytierat. Mam ich len od 11.06.2006 (t. z. 17 dni) a uz mam dve "tehulky". Takze som uz vcera zriadila porodnicku ::s27::
Aha, skoro som zabudla na mojich dvoch certov - Ancistrusov, ktori mi v akva robia coraz vacsi bordel :twisted:

Krmení:
Krmim 3 x denne. Pouzivam mrazene artemie, cyklopy, jemne zapareny salat, Spirulinu od Tropical. Chystam sa kupit nejake dalsie krmiva a rozsirit mojim milacikom menu. Spenat nechcu. :11:

Ostatní:
Akva bolo zalozene 8.5.2006. Postupne sa zacina zariasovat zelenou riasou. Len mam pocit, ze sa mi na pozadi zacala tvorit stetickova riasa. Pomoooc :cry: Neviem, co s tym budem robit. Dufam, ze nebudem musiet casom vyhodit cele pozadie :evil:
Hodnoty NO2 su na 0 mg/l a NO3 mavam tak cca 30-40 mg/l. Meriam testami od JBL.
Inak, odkedy mam nove akva, tak som ta najlepsia manzelka na svete. Len sedim pri akvarii a cumim dnu. Nekecam, nefrflem... Najnovsie chcem predat nase dva fotaky a kupit nejaky poriadny a potom budem fotit a fotit a fotit :wink:
Na zaver dakujem vsetkym, ktori mi pomohli cennymi radami pri zakladani akva (napr. Mauve, Klemo). Osobitne diky manzelovi Vladkovi a Canartovi a tvorcom tejto stranky.

FOTOGRAFIE:
Fotografie k nádrži najdete v Osobní galerii
Katarínka
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 40
Registrován: 09 kvě 2006, 12:53
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod mikro » 29 čer 2006, 16:00

Katarinka<
To pozadi je moc pekne ;-) cele akva se me paci. At se ti moc dari ;-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Káčátko » 29 čer 2006, 16:46

Moooooooc vydařené akva :wink: A s P.Kingsizei mám úplně stejnou zkušenost. Měla jsem je asi 14 dní a už se mi třeli jako o život :lol:
Uživatelský avatar
Káčátko
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 11
Registrován: 20 čer 2006, 10:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jenda » 29 čer 2006, 16:52

Kato,
pripojuji se k ostatnim, pozadi se Ti moc povedlo, at Ti plavou a at z nej mas jen radost. A stetickova rasa Ti Tvojee umelecke dilo neznici, neboj! 8)
Uživatelský avatar
Jenda
častý přispívatel
 
Příspěvky: 208
Obrázky: 15
Registrován: 09 čer 2005, 14:22
Bydliště: Slany

Příspěvekod Lgaspo » 29 čer 2006, 17:22

Velmi prijemne a pekne akva. Paci sa mi, ze si velmi rozumne zvolila pocet a aj druhove zlozenie ryb!!! Urcite casom zopar ryb das prec ako budu dospievat.
Kupit vacsie mnozstvo mladych ryb je velmi rozumny sposob ako sa postupne dopracovat k vhodnemu pomeru medzi pohlaviami.

Mne osobne sa aj velmi paci kombinacia bielych kamenov k tmavemu pozadiu! :24:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod luc99 » 29 čer 2006, 18:55

Mas to moc pekny ... velmi povedene pozadi (jsi sikulka), pekne zarizene akva, ryby ... libi se mi to. At se dari.
Uživatelský avatar
luc99
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Obrázky: 8
Registrován: 01 dub 2006, 16:31
Bydliště: Mratín

Příspěvekod Brky » 29 čer 2006, 19:32

Aj mne sa to velmi paci. Rozmyslam ze ked dojdem domov tiez rozmlatim moje pozadie a urobim radsej nove :lol:
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod Paldo » 29 čer 2006, 19:45

Pekné akva :24: mne sa mooc páči... Máš presne osadenstvo, aké chcem aj ja :)
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod Katarínka » 30 čer 2006, 07:53

Ahojte,
dakujem Vam vsetkym za Vase nazory a pochvaly. Mala som spociatku hrozny strach, ake budu reakcie, kedze je toto moj prvy pokus o nejake lepsie akvarko. Takze som len taka "akvanovicka". Preto som uprimne velmi milo prekvapena a dakujem. Urcite rada prijmem aj pripadne slova kritiky (objektivnej a konstruktivnej).
K.
Katarínka
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 40
Registrován: 09 kvě 2006, 12:53
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod Rostratus » 30 čer 2006, 10:07

Uff toľko čítania k akvárium tu už dlho nebolo, ale som rád, lebo človek, ktorý si to prečíta má úplný prehľad o akváriu. Akvárium sa mi páči.
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Další

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron