Filtr TetreTec Ex 1200 mi teče

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Filtr TetreTec Ex 1200 mi teče

Příspěvekod Waldik » 24 říj 2006, 18:57

ZDravím. Filtr mám asi 3 měsíce. Doposud be zproblémů, ale o víkendu jsem našel po ránu pod filtrem kaluž. Vytáhl jsem ho, vypustil vodu, vyndal náplně, dal je zpět a doufal, že chyba byla v nedobře poskládaných náplních. Bohužel teče stále. Udělal jsem tohle asi 4 krát a nepomohlo to. Na gumovém těsnění není žádná nečistota nebo něco, co by mohlo způsobovat netěsnosti. Netuším kde může být problém. Teče to (viz obrázek) jen na jednom místě v oblasti, kde je "packa" s nápisem Tetratec u startovacího tlačítka. Teče to právě přes tuto packu, ale žádný problém tam vidět nebyl. Teče to docela hodně, dal jsem ho do lavoru a během hodiny je tam cca 5cm vody. Poradí někdo?
Přílohy
filtr_s_mym_popisem_826.gif
filtr_s_mym_popisem_826.gif (44.82 KiB) Zobrazeno 3362 krát
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 24 říj 2006, 19:40

Bohužel jsem od filtru dnes odjel 200km, zítra ale jedu zpět a musím to dát dopořádku. Jne doufám, že je někde nějaká maličkost, kterou jsem zanedbal nebo něco podobného. :cry:
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 24 říj 2006, 19:56

Abych pravdu řekl tak z toho obrázku moc chytrý nejsem....snad se někdo najde kdo poradí...taky by mě to zajímalo,jelikož právě tento model chci koupit do své budoucí nádrže.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 24 říj 2006, 20:07

K tomu obrázku: je to filtr TetraTec Ex1200 "rozřílý" a ty tečky jsou kapky vody. Červeně jsou kapky které zvenčí nejsou vidět, takže se jen domnívám, že jdu tudy. Modré jsou viditelné zvenčí. Voda protíká v místě, kde je ta úchytka a já si myslím, že to propouští nějak přes tu hlavici. Bohužel netuším kde přesně, zítra to snad zjistím.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mikro » 24 říj 2006, 21:50

opravdu neni nic na tesneni, nebo na plochach dolehajici na nej? staci vlasova trhlinka bo tak neco. vim ze neco podobneho se resilo u Fluvalu. Jinak doufam ze se podari vyresit :?
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod pstroso » 25 říj 2006, 18:03

ja mam tento filter asi od maja a zatial ziadny problem.asi ti poradim len to ze ho daj reklamovat.ked si vsetko urobil ako si mal (aj viackrat) a napriek tomu to tecie, tak sup s nim na reklamaciu.
A nie je poskodeny ani plast na ktory dosada to tesnenie?
Uživatelský avatar
pstroso
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 43
Registrován: 16 dub 2006, 11:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Gringot » 25 říj 2006, 21:39

Ahoj, mně filtr taky tekl, ale bylo to hned po uvedení do provozu, kdy prokapával jeden z uzavíracích ventilů, ale naštěstí to během měsíce samo přestalo. Ještě to zkoušej, ale když to nepřestane, tak šup na reklamaci.
Gringot
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03 lis 2005, 12:47

Příspěvekod Kruan » 26 říj 2006, 08:41

tak na tomto miste mi tecou pravidelne oba dva filtry co mam....vzdy kdyz je peru.....ale uz jsem si an to zvykl...pokazde na to koukam a primacknu rukama poradne hlavu k telu filtru.....ted jsem si teda objednal nove tesneni a u jednoho filtru je po problemu....u FLuvalu jeste zkusim objednat tesneni.....je to urcite tesnenim....
teklo mi to na uplne stejnem miste...
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 27 říj 2006, 17:33

Tak problém je vyřešen. Prozatím. Ale nepovím vám, čím to bylo...
Přijel jsem domů a ceůý filtr rozebral. Vytáhl jsem náplně a vše co šlo. Pak jsem si "zkusmo" zapojil filtr a koukal kudy teče. Voda šla z místa, kde je horní část hlavy filtru a dolní část hlavy! Takže nešla voda z místa, kde je hlava přidělána přes těsnění na koš filtru! Takže jsem vše vypl a šroubovákem rozdělal hlavu fltru, abych zjistil odkud to jde. Po rozdělání jsem viděl, že je vše zalito "hmotou", takže by voda téci neměla, ale tekla.
Nakonec jsem tedy usoudil, že se tam voda dostávala z přípojné části hlavy filtru, do níž se zasouvají hadice. Je to malý adaptér, který se zasouvá do hlavy filtru. Po zašroubování a pevného přiložení adaptéru na hlavici je vše v pořádku a filtr neteče. Prozaím.
Doufám, že se problém znovu neobjeví a příště si na to musím dát větší pozor.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron