Jirkovo Malawi 450L

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod wladys » 11 úno 2007, 23:43

...pokud je ta krupička v ranném stádiu(pár teček na pár rybách) tak bych to vůbec nepoužíval.Jen bych zasolil a zvýšil teplotu na 30°C.....samozřejmě nezapomenout přidat vzduchování.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Sonic12 » 28 úno 2007, 18:12

Takže konečně mi přišel předřadník k té modré zářivce na večerní svícení, možná je to dost silné večerní světlo, ale rybkám se pod ním náramně líbí a tak se na kutě rozhodně nechystají. Ale hlavně se mi snad podařilo snížit šok při zapínání a vypínání hlavního osvětlení. Možná ještě přidám časem nějaké dvě diody, které by zhasly jako poslední... Pár fotek najdete v galerii, co nejdřív přidám i video...
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Sonic12 » 03 bře 2007, 17:27

Včera jsem ukončil nábor rybek, konečné číslo se zastavilo na 31 ryb + 4 ancistrusy. Nejnovější přírůstky jsou Labidochromis Hongi red top a dva ancistrusy od firmy Piraňa z Hrochova Týnce, dofrčely vláčkem pěkně zabalené v krabici ve velmi dobrém stavu.
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Sonic12 » 29 bře 2007, 19:42

Vrátil jsem se ze Španělska po 14 dnech a doma mě čekalo překvapení, jedna Zebra R.B. má v tlamě minimálně dvě mladé rybky, je ještě malá tak mě to celkem překvapilo, ale teď nevím jak zjistit, jak dlouho je asi má a jestli ji odlovit nebo nechat v nádrži s ostatníma... Vím že se to tady tolikrát řešilo, ale nevím jak dlouho už je nosí... Myslíte že najde odvahu je vypustit ve společné nádrži?? :3:
Přílohy
mamča.jpg
mamča.jpg (28.35 KiB) Zobrazeno 3227 krát
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Elongatus » 29 bře 2007, 21:07

Jasně že je vypustí. A pokud budou mladé dostatečně šikovné :o a ostatní osazenstvo nešikovné, :? tak určitě něco přečká i ve společné nádrži.
Pokud máš nějaké malé akva , tak můžeš samičku přelovit a může mladé vypustit zde.
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

Příspěvekod Sonic12 » 06 dub 2007, 10:38

Tak rybky už jsou z tlamky venku, ale nejspíš jsou sežrané nebo někde dobře schované, ale tomu moc nevěřím. Spíš mě ale zaráží, že co jsem se vrátil ze Španělska, tak se všechny ryby při každém pohybu kolem akvária okamžitě schovají, dřív se vždy nahrnuly na sklo a měly radost, že dostanou nažrat...
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Sonic12 » 11 dub 2007, 21:56

Tak se vyskytl další problém, před několika dny našla přítelkyně jednoho Demasona ploutvema navrch, bohužel ho spláchla a tak jsem si ho nemohl prohlédnout a dnes před chvilkou zase jeden Socolofi, má dost nafouklé břicho tak to bude nejspíš bloat :? :?
Překvapila mě jen hodně otevřená tlama, jakoby v křeči, je to vidět na fotce...

Krmím jen SAKem green, mix a 55, asi před deseti dny jsem dokoupil SERA Granured a tak se mi občas v akvárku povalují červené hovínka, tak jestli to je tím...? Co dál, dieta?? Nebo Hladovka?? Vodu jsem měnil klasicky včera, jako vždy jednou týdně...
Přílohy
socolofi_1.jpg
socolofi_1.jpg (29.48 KiB) Zobrazeno 3067 krát
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Sonic12 » 11 dub 2007, 21:57

A ještě jedna fotka
Přílohy
socolofi_2.jpg
socolofi_2.jpg (29.83 KiB) Zobrazeno 3066 krát
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Ruda » 12 dub 2007, 11:47

Sonic12 píše:Tak se vyskytl další problém, před několika dny našla přítelkyně jednoho Demasona ploutvema navrch, bohužel ho spláchla a tak jsem si ho nemohl prohlédnout a dnes před chvilkou zase jeden Socolofi, má dost nafouklé břicho tak to bude nejspíš bloat :? :?
Překvapila mě jen hodně otevřená tlama, jakoby v křeči, je to vidět na fotce...

Krmím jen SAKem green, mix a 55, asi před deseti dny jsem dokoupil SERA Granured a tak se mi občas v akvárku povalují červené hovínka, tak jestli to je tím...? Co dál, dieta?? Nebo Hladovka?? Vodu jsem měnil klasicky včera, jako vždy jednou týdně...

SERA Granured (granule)je dobré před krmením navlhčit, protože dost zvětšují objem, což může udělat problém při trávení. Ryba spolkne nějaké množství, které se cca o 50% zvětší a může to být i důvod úhynu.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Sonic12 » 13 dub 2007, 08:19

Díky to bude doufám ono, prozatím těma granulema přestanu krmit dokuď ještě trochu nevyrostou a pak je teda budu ještě předvlhčovat... Včera měly celý den hladovku, ode dneška zase jen starý dobrý SAK... :o
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků