Krmení tlamovců

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Shalibaba » 17 dub 2005, 16:45

Tak už jsem to nevydžel a spařil jim jeden kousek špenátu.
Od včerejšího večera nic nedostaly.
Nejprve ochutnaly a vyflusly, ale teď když na ně koukám, tak pořád něco vyhrabávají ze dna. Takže opravdu hladovku na ně!!!!
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Mrkev

Příspěvekod Rocky » 18 dub 2005, 14:13

Mně mrkev žerou, když se dá na malý kostičky a chvílu povaří, aby nebyla tak tvrdá.
Rocky
 

Příspěvekod Lgaspo » 01 čer 2005, 13:58

Pred nedavnom som videl ako v jednej akvaristike dali do morskeho akva pupavu (cesky tusim pampeliska). Jednoducho o koral prichytili list odtrhnuty na luke. Na moju otazku ci to ryby zeru odpovedali, ze to skusaju :o
Myslite, ze takymto sposobom by bolo mozne aj cichlidky naucit jest rozne byliny ?

A este cosi, niekde na webe som cital, ze sa komusi podarilo naucit aj hapky (co su piscivory a carnivory) zrat salat so spenatom :o
Je to mozne :?:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 01 čer 2005, 15:28

Lgaspo, na obe Tvoje otazky je odpoved: Ano. U ryb ziviacich sa zivocisnou potravou je to ale tazsie a ak prijimaju rastlinnu potravu, tak velmi malo. U mna si sem-tam dzobli aj Neolamprologus buescheri.

Ja som takto ucil ryby na zelene krmivo. Listy pupavy, salatu, kusok tekvice, jablka....a co len chces). Ked sa to naucia, staci hodit list na hladinu a spraskaju to aj so stonkou. A napr. ladovy salat je dost tvrdy a im to nevadi. Na druhy den ani stopy. Chcel som napr. znizit hladinu NO3 tym, ze som vysadil do akva Ceratophyllum demersum (co ako asi viete, je dost tvrda rastlina). Najprv si ich prilis nevsimali, na druhy den sem-tam dzobli a asi po 4-5 dnoch sa do nich pustili a nezostalo nic. Rastlin v akva som sa sice vzdal, ale som rad, ze ryby prijimaju aj cerstvu rastlinnu potravu a mam moznost im spestrit jedalnicek o zlozky, ktore v susenych krmivach nedostanu.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Mauve » 01 čer 2005, 15:45

Moje ryby konzumují salát a okurku - trvalo mi několik týdnů, než to začaly konzumovat úplně samozřejmě.
Občas dávám mražené koretry - většinou ráno - no a ten den se večer snažím dát pouze rostlinné granule Hikary + salát.
Salát (i okurku) dávám tak 3x týdně a v pohodě to žerou. Nikdy nezmizí vše. Co zbyde, rádi vyluxují krunýřovci.
Dost mně překvapilo, jak si na salátu pochutnávají aulonocary, to jsem nečekal.
Zkoušel jsem i jablko, bramboru - nic moc, ale je to o tom samém - kdybych je naučil, sežerou i to.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Lgaspo » 01 čer 2005, 15:46

Ucili ste ich na vsetku tu zeleninu hladovkou ?
Alebo ste pouzili inu fintu ?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Mauve » 01 čer 2005, 15:53

U mně hladovka.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Shalibaba » 01 čer 2005, 16:09

Mě žerou salát pouze pokud je spařený a nasekaný :(
asi taky budu muset volit cestu hladovkou :wacko:
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Mauve » 01 čer 2005, 16:31

Také jsem jim to dřív vždy spařil, teď už ne. Usoudil jsem, že mají stejně celý den houby na práci, mimo tření se maximálně jen tak projiždí nebo honí, takže dávám syrový, akorát někdy dělám takový vějíř, aby se jim lépe trhaly kousky, ale v poslední době ani to ne. Opláchnu list o velikosti dlaně teplou vodou (pořádně - pozor na postřiky pěstitelů) a hodím to tam. Dřív tomu předcházela hladovka, teď už ne. Ale vždy jim to servíruji před krmení granulemi nebo vločkami.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Lgaspo » 01 čer 2005, 20:43

Objavil som na nete celkom zaujimavy nazor na krmenie cichlid, ktory ked tak nad nim uvazujem bude vyhovot aj mne.

Tu je odkaz
http://www.mujweb.cz/www/ilangi/krmeni.htm

Autor tam pise, ze rano krmi tropheusy artemiami, cize zivocisnou potravou a vecer vlaknina plus vitaminy cize rastlinna potrava.
Dovod pre takyto postup je ten, ze cez den ked su ryby aktivne tak tu zivocisnu potravu v pohode stravia a na vecer potom dostanu len lahku potravu rastlinnu.
Toto by sa dalo vyuzit aj vtedy ked chcem chovat spolu mbuny, ktore su prevazne bylinozravce s hapkami, ktore su zase masozravce. Rano sa nazeru obe skupiny ryb a na vecer je na masozravcoch ci si daju aj nieco dietnejsie rastlinne. Ak budu hapky vecer hladne a navyse uvidia, ze mbuny zeru aj rastlinnu potravu mozno sa pridaju.
:wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron