Spánok tlamovcov

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Spánok tlamovcov

Příspěvekod safari » 22 říj 2007, 10:46

Zaujímalo by ma, že koľko hodín by mali tlamovci v noci spat a pri akých podmienkach - mám na mysli, či pri úplnej tme alebo pri nejakom tlmenom svetle, atd....
Uživatelský avatar
safari
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 17 říj 2007, 14:59

Příspěvekod safari » 24 říj 2007, 13:44

Vidím, že som sa dostal na fórum plné skúsených odborníkov, ktorí sa chcú radi podeliť so svojími drahocennými skúsenosťami...
Uživatelský avatar
safari
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 17 říj 2007, 14:59

Příspěvekod AkvaCit » 24 říj 2007, 14:03

U mně spí, když se zhasne a vstávaj, když se rozsvítí. Večer zavelím - holky a kluci na kutě - a ráno zavelím vstávat a cvičit. Stačí? Odborník nejsem, budu se divit, jestli se ti nějaký ozve, tak to ber jako příspěvek laika. To si počkám, který akvarista ví přesně, jak dlouho mají spát a jestli jim trošku světla z uliční lampy nevadí. :o
AkvaCit
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 25 zář 2007, 14:56

Příspěvekod safari » 24 říj 2007, 16:34

AkvaCit píše:U mně spí, když se zhasne a vstávaj, když se rozsvítí. Večer zavelím - holky a kluci na kutě - a ráno zavelím vstávat a cvičit. Stačí? Odborník nejsem, budu se divit, jestli se ti nějaký ozve, tak to ber jako příspěvek laika. To si počkám, který akvarista ví přesně, jak dlouho mají spát a jestli jim trošku světla z uliční lampy nevadí. :o

diky moc :)
Uživatelský avatar
safari
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 17 říj 2007, 14:59

Příspěvekod supina » 24 říj 2007, 16:51

safari píše:Vidím, že som sa dostal na fórum plné skúsených odborníkov, ktorí sa chcú radi podeliť so svojími drahocennými skúsenosťami...


Myslím, že tvá poznámka je dost nejapná . Snad abys nám teda předal nějaký zkušenosti ty...
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Waldik » 24 říj 2007, 18:12

Takoví "Troubové" jsou nelepší... Příjdou do nějakého fóra, položí "blbou" otázku a pak se diví, že jim nikdo do hodiny neodpoví... (a většinou jsou to slováci...)

Ryby po zhasnutí zářivek hned neusnou. Pokud zhasneš třeba v 22:00h, do 0:00h jsou jeste docela aktivní. Tak po dvou až třech hodinách po zhasnutí se ryby usídlují na dně nádrže a jen tak mírně poplavávají. Měl jsem doma kameru s "nočním viděním" a zkoušel jsem se dívat v noci na ryby.
Zajímavé bylo, že ryby jakmile "polehnou" u dna, tak při mírném "pohupování" (plavou na jednom místě) se občas stane, že se ryby dotknou a docela se "leknou" (a leknutí u ryby může být až smrtelné!!! :D ).
Občas se stane, že se ryby při tomto setkání leknou a mrsknou sebou. Pokud se nachází ještě ve vyšších patrech akvária, tak někdy šplíchnou vodu na krycí sklo nebo i vyskočí z vody a praští se do krycího skla.

Ale jak dlouho spí.... Těžko říct, ale třeba když jsem vstával v 5 hodin, tak ryby už poplavávaly v celém akva.

PS: Tím úvodem jsem se nechtěl nikoho dotknout a nikoho urazit.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod V.Karlowatz » 24 říj 2007, 18:34

Waldik píše:PS: Tím úvodem jsem se nechtěl nikoho dotknout a nikoho urazit.


Tak si to nemal ani pisat.
Uživatelský avatar
V.Karlowatz
přispívatel
 
Příspěvky: 178
Registrován: 02 lis 2006, 17:55
Bydliště: doma

Příspěvekod Trofík » 24 říj 2007, 19:04

Waldik píše:Takoví "Troubové" jsou nelepší... Příjdou do nějakého fóra, položí "blbou" otázku a pak se diví, že jim nikdo do hodiny neodpoví... (a většinou jsou to slováci...)

Ryby po zhasnutí zářivek hned neusnou. Pokud zhasneš třeba v 22:00h, do 0:00h jsou jeste docela aktivní. Tak po dvou až třech hodinách po zhasnutí se ryby usídlují na dně nádrže a jen tak mírně poplavávají. Měl jsem doma kameru s "nočním viděním" a zkoušel jsem se dívat v noci na ryby.
Zajímavé bylo, že ryby jakmile "polehnou" u dna, tak při mírném "pohupování" (plavou na jednom místě) se občas stane, že se ryby dotknou a docela se "leknou" (a leknutí u ryby může být až smrtelné!!! :D ).
Občas se stane, že se ryby při tomto setkání leknou a mrsknou sebou. Pokud se nachází ještě ve vyšších patrech akvária, tak někdy šplíchnou vodu na krycí sklo nebo i vyskočí z vody a praští se do krycího skla.

Ale jak dlouho spí.... Těžko říct, ale třeba když jsem vstával v 5 hodin, tak ryby už poplavávaly v celém akva.

PS: Tím úvodem jsem se nechtěl nikoho dotknout a nikoho urazit.


Som nesmierne rad, ze na tieto fora prispievaju odbornici Waldikoveho razenia. Je to jeden z mala tych vzacnych ludi, ktori bez naroku na kompenzaciu investuju energiu a svoj volny cas do rozsirovania obzorov nas - blbych slovakov. Vdaka ti, Boze, za tento dar. Som stastny, ze mam tu moznost vyhrievat sa na vyslni jeho intelektu.
Trofík
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Registrován: 02 říj 2007, 23:17

Příspěvekod Šámes » 24 říj 2007, 19:31

:D :lol: ..tak to se ti povedlo trofíku :D
Uživatelský avatar
Šámes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 212
Obrázky: 32
Registrován: 17 úno 2007, 16:50
Bydliště: Most-Vtelno

Příspěvekod Vitman » 24 říj 2007, 19:31

Doufám že to oceníš a koupíš si jeho hypersupermegaultraprofesionální řídící systém akvária (jestli ho do důchodu stačí dodělat) . Určitě to bude stát za to - má na to přece profi laboratoř s vybavením za statisíce. Zkrátka Nobelovka na cestě.:lol:
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Další

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků