Trofíci

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod A+I » 15 led 2010, 11:13

Bedna, pred 2 tydny jsme se tu bavili o vhodnem a nevhodnem krmeni pro mbuny. Pro Tropheusy to plati tim vic!! Rikam tam, uz potolikaty, abyste nepouzivali pro tyto ryby zradlo, ktere ma proteinu nad 39%.
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... a&start=30

Proc si tolik lidi tady neda rict? Ja to pisu proto, ze nechci, aby vam umiraly ryby! Chci vam pomoct, ale plno lidi tomu nechce rozumet. Kazdou chvili mne tu nekdo presvedcuje, jak mu to funguje. 46% proteinu ve zradle pro Tropheusy - to je sebevrazda - driv nebo pozdeji. Kdyz ne na problemy s travenim, tak jim to zkrati zivot, protoze jejich travici system neni uzpusobeny na denni vysoke davky zivocisneho proteinu, nema potrebne enzymy ke traveni a jejich organismus je tim zbytecne zatezovany.
Tropheusi maji 4krat delsi strevo nez je delka samotne ryby a dovedes si predstavit, jak je zaklikacene a jak to zradlo tam prochazi. Nevhodne zradlo, ktere ryby spatne travi jim snadno strevo zablokuje a nasledky vis.

Je mne to strasne lito, ale snad ten zbytek ryb bude OK. Kdyz uz jsi zacal davkovat, tak bys mel spravne po 8 hodinach nebo aspon 2x denne. Kdyz se Ti to zda moc, tak aspon jednou denne, ale ne jednou za dva dny. Lecbu neprerusuj, kdyz uz jsi zacal, musis to davat po dobu 5-7 dni. Jinak by ten lek priste nemusel zabrat. Pisu to sem primo z krabicky Metra pro leceni ryb. Pusobi to jen 8 hodin nad teplotu 27'C. Na svetle se lek rozpada. Takze zvedni teplotu, vzduchuj a nesvit tam.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 15 led 2010, 11:19

Ty 4 tablety jsou dobry na 100 litru vody, snad mas vetsi akva, ne? :shock: Kazdy den odkal tretinu vody a dopln cerstvou 27 radeji 28'C.
Ten lek nevadi te samicce s jikrami.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod bedna » 15 led 2010, 11:26

A+I píše:Bedna, pred 2 tydny jsme se tu bavili o vhodnem a nevhodnem krmeni pro mbuny. Pro Tropheusy to plati tim vic!! Rikam tam, uz potolikaty, abyste nepouzivali pro tyto ryby zradlo, ktere ma proteinu nad 39%.
http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... a&start=30

Proc si tolik lidi tady neda rict? Ja to pisu proto, ze nechci, aby vam umiraly ryby! Chci vam pomoct, ale plno lidi tomu nechce rozumet. Kazdou chvili mne tu nekdo presvedcuje, jak mu to funguje. 46% proteinu ve zradle pro Tropheusy - to je sebevrazda - driv nebo pozdeji. Kdyz ne na problemy s travenim, tak jim to zkrati zivot, protoze jejich travici system neni uzpusobeny na denni vysoke davky zivocisneho proteinu, nema potrebne enzymy ke traveni a jejich organismus je tim zbytecne zatezovany.
Tropheusi maji 4krat delsi strevo nez je delka samotne ryby a dovedes si predstavit, jak je zaklikacene a jak to zradlo tam prochazi. Nevhodne zradlo, ktere ryby spatne travi jim snadno strevo zablokuje a nasledky vis.

Je mne to strasne lito, ale snad ten zbytek ryb bude OK. Kdyz uz jsi zacal davkovat, tak bys mel spravne po 8 hodinach nebo aspon 2x denne. Kdyz se Ti to zda moc, tak aspon jednou denne, ale ne jednou za dva dny. Lecbu neprerusuj, kdyz uz jsi zacal, musis to davat po dobu 5-7 dni. Jinak by ten lek priste nemusel zabrat. Pisu to sem primo z krabicky Metra pro leceni ryb. Pusobi to jen 8 hodin nad teplotu 27'C. Na svetle se lek rozpada. Takze zvedni teplotu, vzduchuj a nesvit tam.


Tak to pardon, ze jsem si tohoto fora nevsiml... Vse co pises vim, ale proc nikdo nic o tom Vegetables nerekl drive tady, koukni hend na prvni stranku... Nechci to resit a ani tim nikoho vinit, mohu si za to sam. Kazdopadne, dekuji za radu s tim davkovanim, sice mam Entizol, coz je jiny pripravek a tady na foru jsem nasel dva ruzne zpusoby davkovani, ale radeji dam na tebe! Zhasnuto, teplota zvednuta na 26,5, ono tam bude stejne tech 27, mam to odzkousene. Děkuji!
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod Troph3us » 15 led 2010, 11:47

Bedno drzim palce tvym rybam, ktere casto sleduji. Umim si predstavit jak ti je. Ta mrtva ryba na fotce (podle me samec) nevypada na Bloat, je skoro nenafoukla, docela dobre barvy a ani naznak vytrestenych oci, ale tezko rict.
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod A+I » 15 led 2010, 12:04

Ja nevim, proc to tu nikdo nerekl, mozna proto, ze je to zradlo urcene pro zivorodky. Pokud je to tedy ono. Divam se ted na to na webu:
"Tetra Algae Vegetable Enhanced Crisps is ideal for live bearers and plant-eating tropical and marine fish."
Guaranteed Analysis:
Crude Protein (min) 46.0%
Crude Fat (min) 12.0%
Crude Fiber (max) 3.0%
Moisture (max) 9.0%
Phosphorus (min) 1.0%
Vitamin C (min) 445 mg/kg
Carnitine (min) 123 mg/kg

Ty prvni 3 radky slozeni jsou dulezity precist driv nez s tim zacnes krmit.

My mame pro Peckoltie zase jinou TetraVeggie Xtreme a to jsou dvojbarevne tabletky s obsahem proteinu jenom 30%, fat 6% a fiber 5%. Nesrovnatelne vhodnejsi slozeni, ale Tropheusum to nedavame.

Entizol a Metronidazole je porad to stejne lecivo. Jestli se Ti podari drzet teplotu na 28'C, bylo by to lepsi.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mára » 15 led 2010, 19:53

tak jak to vypadá Bedno ?
Uživatelský avatar
mára
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Registrován: 11 črc 2009, 19:14

Příspěvekod mára » 15 led 2010, 22:32

ještě jsem se chtěl bedno zeptat kde jsi koupil ten Entizol ?
dík za info
Uživatelský avatar
mára
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Registrován: 11 črc 2009, 19:14

Příspěvekod bedna » 16 led 2010, 00:24

No, rano dve ryby vypadaly, ze jsou KO, ale dal jsem tedy sest tablet a ted koukam (svitim pres telefon), ze jsou vsechny v poradku... Uvidime zitra. Cert vi, jinak entizol mam pres kamarada, chova kravy na mleko (je velkochovatel), tak to neni problem... Jinak lekarna, staci hledat tady na foru.

Jinak poprosim, bedna, nesklonovat. Proste, jak to vypada, bedna? Ja vim, je todivne, ale jsem docela uz klidny, ryby vypadaji, ze jsou uz v pohode.
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod A+I » 16 led 2010, 05:48

Ahoj Bedna, mas za sebou prvni den leceni a doufam, ze nebude uz dalsi uhyn. Pokud je to opravdu bloat, tak jsi to podchytil zavcas, kdy nejsou ryby jeste nafoukle a to mas velkou sanci na uspech. Metronidazole (Entizol) se davkuje podle potreby 250mg na 25 az 38 litru vody. Poradne to rozdrt na prasek a potom v par kapkach vlazne vody to rozmichej dnem lzicky na pastu a postupne pridavej po kapkach vodu az je to cimdal ridsi. V chladnejsi vode se to totiz nerozpusti a vysrazi se to ke dnu. Proto ma byt aspon tech 28' voda v akvariu. Pokracuj tak, jak jsi zacal, tech 6 tablet na akva. Davky ani nezvysuj ani nesnizuj! Vyrobce Metra durazne upozornuje na to, aby se pred kazdou novou davkou odkalilo 25-30% vody - jednak aby se voda v akvariu, obsahujici rybi vykaly s bicikovci, redila a hlavne taky proto, aby se stale odsavaly z akvaria chemikalie z leku z predchozich davek. Metronidazole ma polocas rozpadu 8 hodin, pak pomalu prestava ucinkovat, ale chemikalie z leku ve vode zustavaji.
Kdyz ten prasek z tablet budes smichavat s vodu, tak nez to vlejes do akva, odlej si asi jednu lzici do nejake male misticky nebo nejake odmerky a nasyp do toho asi na 5 minut zradlo. Vsechno to poloz nekam do pritmi, kde neni prime svetlo. Po 5 minutach s tim ryby nakrm, dej tam vsechno - granule i zbytek leku, ktery se do granuli nevsaknul. Muzes rybam na jidlo tu chvili posvitit, treba jen v mistnosti, aby se zbytecne nestresovaly jeste z blikani svetel nad akva. A pak tam dej ten zbyly rozpusteny Entizol.
Kdyz vidim na fotkach tu krasnou rybu, tak je mne z toho nanic :( . Je mne to tak lito.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod bedna » 16 led 2010, 10:43

Hlasim:

O pul devate odkalena tretina vody, dolita voda teplejsi nez normalne, teplota 27' - 28' (kolisa), 6 tabletek nadrceno, rozmichano v petriho misce v teple vode ve ktere bych se klidne i koupal. Kazdopadne nekrmeno (je to chyba? melo by jim to pomoci se vyprazdnit?) Ryby jsou OK, az na jednu, ta rano polehavala, ted uz normalne plave a ani nejde poznat, ktera to je. Ryby nafoukle nejsou, vypadaji uplne normalne jako predtim. Vykaly pri odkalovani skoro zadne, kdyz zerou je jich o milion vic. (svitit nesvitim, v pokoji mam zatazeny zaluzie, asi pujdu spat :-))

Kazdopadne, mam dalsi priznak. Po vymene vody vsechny ryby ztmavle, jako vzdy, jen ta, co polehavala, tak byla vyrazne zbarvena. Jo a jeste, asi pred dvemi tydny mi prasklo topitko, zrovna jsem odkaloval a prsk, hned jsem jej vytahl. (topitko bylo "mimo" akvarium, ve filtru a predtim asi tyden bylo jemne zamlzeno)

Uvidime, co bude dal. (a musim prestat do kazde vety psat "jinak", add. muj predchozi prispevek)

EDIT 12:06: Hmm, tak ta ryba, co se zmatorila uz vypada svym chovanim tak maximalne na hodinu. Zacinam mit obavy, ze to bloat zrejme neni. :12: Je zajimave, ze to odnasej mensi ryby, ktere nebyly takovymi jedliky.
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků