Mala? Tanga? nevim :)

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Ondra » 09 říj 2009, 17:50

Taky nechápu Davidovu reakci...nemusíš se Elvisi obhajovat. Já jen podotkl na ceny ryb. Jen pro představu, takovéto firmy vykupují od velkochovatelů např. Auratusa za 9Kč a pak ho prodají za 30 Kč, tohle mě fakt štve... Vím že to bez překupníků nejde, ale myslím že svého postavení už hodně zneužívají. Je sice pravda, že se neustále zdražijí pohoné hmoty atd, ale i chovatelé musí platit za vše víc... No raději už toho stěžování nechám... :evil:
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod Elvis » 09 říj 2009, 18:22

Já se na Davida nezlobím. Myslel to dobře kdyby každé vlákno kde se debatuje nebo radí o určitejch rybách bylo plné nabídek tak by to jen kazilo a znepřehledňovalo.
Moje ryby bych radši dal někomu zde na foru aby mu dělaly radost než do akvaristiky kde budou rychle pryč ale koupí si jednu někdo kdo už má doma zlatou rybku. :?
9kč za Auratuse ve výkupu? To je drsný. :( Opravdu je lepší to dělat v malým a radši jen darovat nebo ve velkým a export.

No k tématu. Pořád čekám jak se zakladatel topiku rozmyslí. Ať mu můžem zkusit rozmluvit klasické začátečnické chyby kterých se stejně nevyvaruje a narazí.
Jsou mety který si musí každý oběhnout sám.
Tombr nenapínej nás a sem s navrhem. :D
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod TomBr » 10 říj 2009, 20:46

Díky všem za rady. Mám z toho hlavu v pejru :)
pH mi vyšlo 7,5-8, NO2 je na nule
Elvisi, ten návrh od tebe 7x30 + 30 +230=470kč?
Hodně nad tím přemýšlím, ryby jsou to krásný. Co by jste k nim ještě doporučili?

Manželce se ještě líbí:

Metriaclima estherae
Pseudotropheus.....
Labidochromis sp. 'Hongi'
Labidochromis c. yellow
Přísavka thajská
Piskořka věžovitá
Ancistrus

šlo by to k sobě?
Chcem to mít prostě jak v cirkusu, hodně barev :)
Elvisi kdyžtak mi dej vědět na meil tomik80@email.cz
Mockrát vám všem děkuji za rady. Mě se o těch rybičkách začíná i zdát :)
Ještě jednou díky
TomBr
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Obrázky: 6
Registrován: 05 říj 2009, 10:52
Bydliště: Třebíč (Vysočina)

Příspěvekod Elvis » 10 říj 2009, 23:38

No vidíš skoro bez chybičky.
Vybrali jste si ryby krásné a všechny mimo Přísavky thajské a Ancistruse jsou to rostlinožravé ryby jezera Malawi (neboli Mbuny).
To je dost důležité tyhle ryby při přejídání nebo krmení příliž vydatnou stravou často trpí nemocí zvanou Malawi bloat. Proto se doporučuje strava bohatá na vlákninu s přídavkem dnes moderní řasy spirulina.
Z toho důvodu je lepší alespoň pro začátečníky nekombinovat tyto ryby se skupinou ryb Haplochromies (Haps) tj. ryby živící se převážně živočišnou potravou.
Aby jedna skupina dostávala výživné krmivo a prospíval u druhé bys riskoval problémy.
Někdy není pro začátečníka jednoduché najít ideální skladbu krmiva beze ztrát nebo problémů.

Ancistrus se chová běžně v Afrických akvariích přísavka Thajská již méně a ani jeden z nich nepatří do biotopu východoafrických jezer ale likvidátoři řas jsou to učiní a hodně chovatelů je ve svých akvariích chová i když jsou jinak zarytí zastánci biotopu. :)

U toho Pseudotropheuse to specifikuj.Doufám že nemyslíš Pseudotropheus Demasoni.To je druh s velkou vnitrodruhovou agresivitou a musí se chovat ve větších skupinách na větším prostoru,je to přísný vegetarián náchylný na Malawi bloat.
Pseudotropheus Elongatus by byl vhodnější. Také dost agresivní ryba ale většinou únosně.Možná by byla větší agresivita vůči Labidochromic sp.Hongi kvůli podobným příčným pruhům. Nevím nemám tuhle konkrétní zkušenost.

Pokud by jsi kupoval tyhle ryby tak ne méně než 8ks od druhu lépe 10ks a pokud bychom připočetli i ty Melanochromis Johanii i ty čtyři malý až dorostou je to 10ks od druhu celkem 51ks později dospělých ryb což je dost.
Možná bych jeden druh ubral a osobně Metriaclima estherae.A proč zrovna tenhle?Měl jem samce jak variety Blue tak Red a vždycky šéfovali celýmu akvárku. Ten Red šel nakonec do kanalizace protože už jsem se namohl dívat jak dává některým kusům na p...l. Jsem prostě zaujatý no. :)

Radil bych:
Pseudotropheus Elongatus v některé variantě např "mpanga" nebo "chewere" existuje hezký "neon spot" 10ks
záleží co se dá vůbec sehnat.
Labidochromis Caeruleus "Yellow" 10ks
Labidochromis Hongi red top 10ks
připadně tedy ty
Melanochromis Johanii 7ks + ty čtyři prcci
=41ks ryb

Na ryby se podívej zde.Za druhý odkaz nemohu ručit.
Memeo :)
Neznam
Pseudotrpheus Elongatus Mpanga a Neon spot má v nabídce i Radim Zídek ale momentálně v nabídce 0ks ale musel ba jsi se zeptat


Dále co se týče vody tak PH7,5je vyhovující PH8 ideální.
Pokud budeš při výměně vody přidávat jedlou sodu (např polévkovou lžíci na 10l či kbelík) PH se bude držet výš.Neboj sodou nelze zvednout PH na nevhodnou hodnotu.
Pro zvýšení vodivosti se používá sůl a měla by být bez jodu (např.čajovou lžičku na 10l vody či kbelík)
Asi nevíš tvrdost vody a ta by měly být středně tvrdá až tvrdá. Proto je lepší do filtru dát korálový štěrk nebo na dno nasypat korálový písek jemný nebo extra jemný.To ti bude tvrdost lehce zvedat a bude stabilizovat PH.
Např tady.
Miga.cz-písky a drtě
Vím u písku středního že litr váží skoro 1,5kg a tudíž na váhu je výhodnější. 47kč vůči 65kč





Doufám že se také někdo jiný,erudovanější připojí s radou. :D
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod TomBr » 11 říj 2009, 14:44

Valím oči, super rada :)
Pseudotropheus socolofi, Pseudotropheus sp. 'Acei'm, Pseudotropheus sp. 'Perspicax Orange Cap' , Pseudotropheus elongatus tyto čtyři se nám líbí

díky moc
TomBr
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Obrázky: 6
Registrován: 05 říj 2009, 10:52
Bydliště: Třebíč (Vysočina)

Příspěvekod TomBr » 08 úno 2010, 09:49

Akvárko jsem komplet předělal. Fotky jsou v galerii. Jakoukoliv radu vítám.
TomBr
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Obrázky: 6
Registrován: 05 říj 2009, 10:52
Bydliště: Třebíč (Vysočina)

Příspěvekod A+I » 08 úno 2010, 10:23

Jj, mas to predelany opravdu kompletne. Je to tak krasny, ze s puvodni verzi se to neda ani srovnat. Nastesti jsem to tenkrat nehodnotila, protoze jsem cekala, jestli to nebude casem lepsi. :D Jeste si pockam na nove rybky a pak Ti dam jednicku :o . Vidim, ze jsi kompletne predelal i fotky v Galerii, zrovna jsem se na ne v tydnu divala.
Co to mas v te zelene flasce :?: Vypada to jako akvarium v akvariu. :D
P.S. Vlastne ted nevim, jestli jsem ty starsi fotky videla v Galerii nebo na prvni strance tohoto tematu :oops: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod TomBr » 08 úno 2010, 11:56

já jsem před tím v galerce nic neměl.
V tý petce jsou malý johannii. Nevím jak jinak o udělat, páč kdybych ty malý prcky pustil do akvárka, tak by je asi ostatní hned zbaštili ne?
Rybky budu řešit tento týden.
tyto mám vyhlídlé od jednoho chovatele.
ps. saulosi coral red
lab. hongi red top
ps. zebra magpie


Ještě má v nabídce astatotilapia nyererei , která se mi taky moc líbí. Chtěl bych se optat, mohl bych jí chovat s těma výše uvedenýma? Jako začátečník budu rád za jakoukoliv radu
děkuji
TomBr
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Obrázky: 6
Registrován: 05 říj 2009, 10:52
Bydliště: Třebíč (Vysočina)

Příspěvekod PIETRO » 09 úno 2010, 11:59

Je to krásná, ale agresivní ryba. Také má jiné potravní nároky. Pokud máš zájem tak si kup skupinu ryb v počtu 10 a víc.
Složení pohlaví je ividuální. Samců raději 5 Ks a 7ks jikernaček. Počítej s tím, že se časem skupina upraví dle vnitrodruhové agrese. Chovám tyto ryby třetím rokem a sleduji jejich etologii. Má stejné sociální vazby jako Astatotilapia CH44.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků