A ještě to krmení

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

A ještě to krmení

Příspěvekod Martin Novák » 04 dub 2005, 21:46

Co říkáte na toto složení suchého granulovaného krmiva: 60% proteiny, 0,4 % vláknina, 10,6% popeloviny, 15% tuky, 4,6% lysin, vitamíny. Více výrobce nepíše. Zdá se mi, že má dost vysoký obsah tuků. Krmivo ale ryby žerou dobře a hlavně nekalí vodu.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Návštěvník » 05 dub 2005, 00:26

Složení vcelku dobré, prostě by neškodilo, ale 15 procent tuků je pro dospělé ryby moc. Patrně by ztučněly, byly by línější, a asi by se přestaly třít. To? mé zkušenosti. Myslím, že jsem podobnými granulkami krmil potěr, a rostl jako z vody. Prozradíš o jaké krmění se jedná?
Návštěvník
 

Příspěvekod Martin Novák » 05 dub 2005, 00:34

Snad to nebude reklama...Trouvit - krmení pro akvarijní ryby, Vladimír Tlustý, Žatec. A vida! Je to reklama :D
Díky za reakci. Také proto s tím krmím jen občas. Maj to na chu?.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Shalibaba » 05 dub 2005, 09:19

Trouvit (nyni uz SKRETING) pouzivam i ja (ja zase nakupuji u fi. FYTOSEL Sykora). Proto, proc jsem si porad rikal, ze ty ryby jsou najaky vypaseny.
Jak casto bych s nim mel krmin? Stridam to s Flumonem, spenatem, mr. patentkama a zelenymi tablekami.
Nikde (v Klatovech, v Plzni apod.) nemohu sehnat krmeni SAK Green, ktery si myslim, ze by bylo super na kombinaci, prave se Skretingem.
Na mail, zaslany primo vyrobci na exothobby mi nikdo nereagoval.
Shalibaba
 

Re: A jeątě to krmení

Příspěvekod canart » 05 dub 2005, 11:28

Martin Novák píše:Co říkáte na toto složení suchého granulovaného krmiva: 60% proteiny, 0,4 % vláknina, 10,6% popeloviny, 15% tuky, 4,6% lysin, vitamíny. Více výrobce nepíše. Zdá se mi, že má dost vysoký obsah tuků. Krmivo ale ryby žerou dobře a hlavně nekalí vodu.

Martin, Trouvit by som pouzival radsej iba na krmenie mladat. Dlhodobo u dospelych ryb to nerobi dobrotu. Kedysi som krmil hlavne tymto krmivom a ryby sa prestali triet. Inak optimalne % zlozenie krmiva by sa malo pohybovat niekde v takychto cialsch:
proteiny: ~ 35%
tuky: ~ 5 %
vlaknina: ~ 40%
mineralne latky: ~ 8%

Odporucal by som radsej SAK 55 alebo Green, ako spominal Shalibaba.

Shalibaba píše:Na mail, zaslany primo vyrobci na exothobby mi nikdo nereagoval.

To sa fakt divim, pretoze asi pred 1/2 rokom som im pisal s dotazom, ci je na Slovensku dovozca krmiva SAK a bleskovo mi odpisali s kontaktom na dovozcu.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Martin Novák » 05 dub 2005, 17:31

Ano, dospělým rybám to moc nesvědčí. To už jsem si i odpozoroval. Trouvitem krmím jednou týdně i méně. Pro mladé mám Tetramin Baby, Trouvit B2 a zbytky co nechají ostatní ryby z normálního krmiva. Myslím, že u mě hlady netrpí. Jednou týdně dávám preventivní hladovku. Rybám to náramně prospívá.
Canart, díky za rozpis složení kvalitního krmiva! :)
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 06 dub 2005, 10:07

Je to stejný jako třeba u nás lidí - ráno můžeš kalorická jídla a sladkosti, v poledne něco lehčího a večer bych jim nedávala nic. Naše ryby dostávají ráno v osm, potom v poledne a odpoledne a prakticky každý víkend mají hladovku až do pondělního rána.
Naposledy upravil nakatenga dne 21 čer 2005, 21:14, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 06 dub 2005, 18:55

Ráno určitě jen ty těžká krmiva jako jsou tučné granule, patentky či strouhaná kuřecí srdce. Na noc bych jim nedal nic, co těžce tráví. Obecně tuto masitou stravu podávám ojediněle.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod hadik » 06 dub 2005, 23:10

Padl zde dotaz na krmení SAK green. Také jsem ho chvíli nikde nemohl koupit, tak jsem se dotazoval meilem u výrobce. Velmi rychle mi odpověděli s výpisem prodejců v regionu a s nabídkou zaslání na dobírku.
Uživatelský avatar
hadik
uživatel webu
 
Příspěvky: 80
Obrázky: 14
Registrován: 05 dub 2005, 00:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod Radim Zídek » 06 dub 2005, 23:14

se SAK green opatrně, je v něm dost rybý moučky a při intenzivnějším krmení se ryby hůře třou
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron