SAK 55 - vylucne krmenie

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

SAK 55 - vylucne krmenie

Příspěvekod canart » 15 zář 2005, 11:15

Mam jednu otazku: Krmi niekto vylucne krmivom SAK 55? Po diskusii a studiu zlozenia NLS som sa rozhodol vykonat pokus. Musim povedat, ze zaroven popiera niektore moje doterajsie nazory, tak to prosim tak berte, pretoze si teraz protirecim :oops:
Skusil som to rovno s Tropheusmi. Postupne som ich malymi davkami navykal na krmenie SAK55. Teraz ich asi 3 tyzdne krmim systemom:
rano: 3x SAK55
cez den: 3x SAK55
vecer: 3xTropical spirulina+suseny gammarus

Vysledok? Moje hodnotenie by bolo prilis subjektivne, ale prekvapil ma vyrok mojho brata (ktory mimochodom denne krmil moje ryby takmer mesiac pocas mojej nepritomnosti cez leto), ktory ked asi pred tyzdnom prisiel na navstevu, povedal: Nejake su tie Bemby krajsie, vyraznejsie oranzove a nielen samci. Netusil, ze som zacal krmit inak. Potvrdil mi vsak moj pocit.
Pred nedavnom si zobral odomna 10 ks mladych a zacal hned krmit vylucne SAK-om. Som teda zvedavy, ako budu vyzerat napr. o rok.

Este na koniec...SAK-om krmim takmer vylucne (+ cerstvo vyliahnute artemie) nove mlade ryby (Aulonocara sp. red rubin, A. kandeense, A. baenschi, Lamprologus ocellatus gold, Neolamprolous leleupi uvira, Cyprichromis leptosoma utinta). Je to dost pestra paleta farieb a som zvedavy, ako sa na tom SAK podpise.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Mauve » 15 zář 2005, 11:26

No Roberte tohle je tedy celkem bomba!

Já krmím SAK energy, mým rybám (malawi) chutná myslím dobře, ale u těch tropheusů jsi mi tedy vyrazil dech :wink: O SAKu jsem nikdy nečetl nějakou extra chválu.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Doktor » 15 zář 2005, 13:53

Já jsem taky začal krmit 2xdenně SAK55 a po pravdě jsem s ním moc spokojený.Rybám moc chutná a barvy se mi zdají být taky bohatší.Což mi potvrdil můj soused který se stavil po měsíci a hned mě na to upozorňoval :? Ale co je pravda na tomto krmení :evil: Bacha na dávkování při krmení,nebo by se mohla stát katastrofa,která se stala mému kamarádovi.Ten měl takovou radost,že rybám tak moc chutná až to jednoho dne přehnal a ryby jsou ty tam.Je to přece jen tučné krmivo.Tak že všeho s mírou :wink: Ale jina z mý zkušenosti mohu jen doporučit. :?
PS.Je to má zkušenost,kdoliv jiný na to může mit určitě jiný názor. :?
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod Shalibaba » 15 zář 2005, 16:21

Do SAKu se přidává nějaká látka k vybarvení ryb ne?
SAK55 je základ, pak jsou energy, green apod. Já krmím greenem a mixem a pokud vynechám green, tak mi druhý den spasou všechny nové přírustky rostlinek :(
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod wladys » 15 zář 2005, 19:10

SAKem krmím asi rok(ne jenom jim),ryby jsou sice vybarvené pěkně,ale že by to bylo tím krmivem tak nad tím jsem nikdy nepřemýšlel.Ale je to výborné krmení a jsem maximálně spokojen.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Platejz » 20 zář 2005, 14:41

Krmím "Sakem" asi něco přes rok a půl. Jsem s ním rovněž spokojený ryby ho přijímají úplně perfektně.Z výstavy v Rychnově jsem si dovezl vzorky nového krmení Saku a je to SAK Spirulina 30-Vločky,a SAK green-Tablety.Zatím jsem použil tablety pro panceřníky a berou ho dobře za chvilku bylo pryč.
Uživatelský avatar
Platejz
uživatel webu
 
Příspěvky: 32
Obrázky: 12
Registrován: 23 čer 2005, 15:17
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod Shalibaba » 20 zář 2005, 14:58

Cože, ExotHobby už dělá i Tablety? tak to je fajn, co ty vločky? Zkusíš je?
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Platejz » 20 zář 2005, 15:17

Máš štěstí zrovna jsem jim dával i ty vločky a berou je bezva jsou úplně černé a vypadá to dobře i pod mikroskopem.Dával jsem i tablety k Aulonocarám a tos měl vidět normálně vaření vody.Mám zatím jenom vzorky, ale vypadá to OK a tak si je obj. Je to paráda když tak beštěj. Jinak mám asi pět samic od Aulonocar s mladýma tak dneska budu lovit to zas bude"síla"
Uživatelský avatar
Platejz
uživatel webu
 
Příspěvky: 32
Obrázky: 12
Registrován: 23 čer 2005, 15:17
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod Shalibaba » 21 zář 2005, 16:22

To se někdo má, mě ty Aulonocary všechny odešly, ale jenom oni, takže pokud bys lovil a nevěděl co s nima, tak dej vědět :)))
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Radim Zídek » 21 zář 2005, 19:16

se sakem bych si počínal opatrně je v něm vysoké procento rybího tuku po kterém ryby extrémně tučnatí, je vhodný spíš jenom jako doplňková potrava pro zpestření jídelníčku.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron