Pomůžete prosím určit na co zemřela?

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Pomůžete prosím určit na co zemřela?

Příspěvekod Shalibaba » 05 říj 2005, 21:09

Ahojky všem. Tak tu mám problém a to sice viz obrázek.
Ráno všechny rybky v pohodě a dnes večer toto. Chvílema ještě se snažila plavat a lapat u hladiny po vzduchu a teď toto.

Obrázek


Má hodně splihlé ploutve a po celém těle takové červené flíčky - jako kdyby byla spálena či co.
Žádná změna v akváriu, žádné přidávané ryby nic. Nevíte někdo co by to mohlo být, případně co zkusit za léčbu?
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 05 říj 2005, 21:14

[align=justify]Shali, to je hrůza! Ty červené flíčky (odřeniny asi) mohou být od ostatních ryb (i Ancistrusů), které se na ní snažily přiživit nebo to jsou prokrvácená místa, které se po smrti objevují normálně (posmrtné skvrny). Jiné známky chorob na té fotografii nevidím. Žádné parazity, žádné plísně, otoky, apod. Prostě celkem normální ryba, akorát, že mrtvá.

Trochu si mi připomněl můj bývalý problém, kdy umírala jedna za druhou a já nevěděl proč, protože to bylo bez zjevných příčin ze dne na den...prostě jedna velká záhada. Doufám, že se objeví nějaké příznaky.

Zkus ještě mrtvolku prohlédnout až ji vyndáš z vody - na světle. Třeba jí i znovu vyfotografuj a ukaž zde. Třeba něco objevíme.[/align]
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Jerry » 05 říj 2005, 21:40

Me takhle z niceho nic také dvě ryby odesly. Uz je to nějaký ten měsíc. Dvě ryby asi za týden. Ale jinak bylo vše OK, a od té doby taky žádný problém. A jak jsem tak přemýšlel a přemýšlel a diskutoval, tak jsem přišel na to, že je možná samec uhonil. Netvrdím že je to tento důvod, ale za zvážení to stojí. :roll:
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod Shalibaba » 05 říj 2005, 22:34

Sice jsem psal na co umřela, ale ještě se občas pohne, ale po přelovení do malé rezervní nádržky leží u dna břichem vzhůru a jen mírně se jí hýbou žábry.
Zde jsou ještě dvě detailní fota, jedno s bleskem a jedno bez blesku.
Netuším, co to může být. Je to odlišné od úmrtí Aulonocar - ty prostě odešly z ničeho nic během pár minut a na povrchu žádné zarudlé známky.

Tak myslíte, že je to náhoda anebo mám pro jistotu třeba použít ESHA2000? anebo něco podobného?



Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Radim Zídek » 05 říj 2005, 22:46

V tomto případě žádná Esha nepomůže, ta rybka už to má za sebou, bude lepší když ji zlikviduješ. Nemohli ti ji jiné ryby třeba terorizovat??? Potom by byl úhyn nejspíš z důsledku stresu.
Škoda jí, tohle vždycky zamrzí.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod canart » 05 říj 2005, 22:48

Ja by som tipol aj na otravu vzhladom na prekrvenie niektorych casti tela. Je to naozaj tazko povedat, ked sa jedna len o jeden kus. Je mi to luto, je to velmi zly pocit, bezmocne sa pozerat na umierajucu bezbrannu rybu. Dufam, ze Ta nepostuhne to, co Martina.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Bob » 06 říj 2005, 07:46

Mne takto za tri mesiace skoncilo pat samic. Rano bola rybe v pohode a poobede bolo po nej. :( Vsetke boli samice zebry prave nosiace ikry. Nevedel som si to vysvetlit, ale pravdepodobne to bolo tym, ze samec sa chcel dalej triet a samicka uz nie.
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Lgaspo » 06 říj 2005, 07:48

Do kelu Shali tohto roku mas teda poriadnu smolu. Takisto dufam, ze to nie je nic infekcneho a postihlo to len tuto jednu rybku!
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Shalibaba » 06 říj 2005, 09:39

Tak jsem dneska ráno koukal na rybku v malé nádržce, tak sice už neleží břichem vzhůru ale leží normálně, občas se pohne, když ?uknu na sklo tak odplave kousek jinam.
Poranění to asi nebude, protože zarudlé flíčky má i její ocasní ploutev apod.

To Radim: Nemyslel jsem vyléčit tuto rybku ale projistotu použít jako prevenci pro ostatní - co kdyby to nějaký třeba parazit anebo něco podobného.

Co kdo radíte jako prevenci?
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 06 říj 2005, 09:45

To je těžké, když se pořádně neví o co jde. Určitě můžeš vodu trochu přisolit (což jsi už asi patrně udělal), ale cpát do vody léčiva bez pořádné indikace asi fakt nemá smysl. Zbytečně se ryby budou stresovat vypínáním filtrů a zvyšování teploty. Tak zatím to má pouze jedna, tak bych to nehrotil. Její stav se tedy zlepšuje, tak snad to byla pouze přeháňka.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků