Co s tvrdostí vody?

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Co s tvrdostí vody?

Příspěvekod Terry » 10 říj 2005, 16:23

Mám rozpracované malawi akvárium, všechno je celkem v poho, ale mám problémy s tím nejdůležitějším a tím je samotná voda. Tedy jen s jednou její podstatnou vlastností a tou je její tvrdost. Chtěl bych využít naši studniční vodu a krom její hodně vysoké tvrdosti je vše v mezích. Při testování jsem naměřil tyto hodnoty: 23 GH, 13 KH (PH 7,5). Otázkou do pranice je, zda tuto hodnotu budoucí osazenstvo rozdýchá, když doporučované rozmezí je "malinko" :roll: někde jinde, popřípadě jak nejúčinněji tyto hodnoty srazit na únosnou mez.
Zajímavé by také bylo zjištění mezních hodnot, při kterých to ještě dlouhodobě prosperuje...
Díky za vaše názory...
Terry
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 12 zář 2005, 16:08
Bydliště: Ledce

Příspěvekod nakatenga » 10 říj 2005, 17:50

TO Terry - ahojek, no osobně bych s tím nedělala nic. S velkou pravděpodobností testery nejsou přesné. U nás v Mělníce má voda také extrémní hodnoty a ryby si nestěžujou. A upřímně - pokud budeš laborovat s hodnotami vody, dříve nebo později se ti to vysmekne, hodnoty rozkolísáš a bude po všem. Nech to jak to je, AQ nechej pořádně zaběhnout a postupně vpouštěj rybky. To? názor můj. Hodně zdaru. pa pa
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod canart » 10 říj 2005, 19:11

Voda je naozaj trocha tvrdsia, ale nie je to taky problem. Stlacat vodu smerom dolu je tazsie a dosiahnut stabilitu je narocnejsie. Radsej by som s tym neexperimentoval. Dolezitejsie je pozriet sa na NO3, co v studnicnej vode byva problem.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR


Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron