Objem akvaria

Diskuze pouze o rybách rodu Tropheus & Petrochromis!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Objem akvaria

Příspěvekod sertini » 22 lis 2005, 15:47

Čaute všichni,mám do budoucna plán zařídit větší akvárim pro Tanganiku a Malawi.Někde jsem četl, že podle velikosti akvária vyrostou i tlamovci??Prý v menší nádrži zakrní je to tak??A teď můj dotaz.Kolik litrů mám mít akvárium , aby mě tam ryby vyrostli do přirozených rozměrů??Děkuji všem za odpovědi. :wink:
sertini
uživatel webu
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 lis 2005, 14:50
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod Mauve » 22 lis 2005, 15:58

není ryba jako ryba, někteří tlamovci z Malawi dorůstají přes 30cm, takže obecná rada neexistuje. Chtělo by to vědět, co chceš v budoucnu v akváriu mít.
Když si o těch rybách budeš číst, tak tam bývá většinou i napsáno, jaká nádrž je pro ty konkrétní ryby vhodná.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod sertini » 22 lis 2005, 16:28

No chci tam mit Tropheus Duboisi,Pseudotropheus zebra,demasoni,Labidochromis red asi nějak takto.
sertini
uživatel webu
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 lis 2005, 14:50
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod Lgaspo » 22 lis 2005, 16:30

A kolko kusov ?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod sertini » 22 lis 2005, 16:33

Tak aspon tak 35 ks ,aby se bylo na co pořadně podívat.
sertini
uživatel webu
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 lis 2005, 14:50
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod sertini » 22 lis 2005, 16:36

jo ale nevim to dělění kolik ks jakeho druhumjestli vice Tropheusu ,nejake optimalní dělění těch 35 ks
diky
sertini
uživatel webu
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 lis 2005, 14:50
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod Lgaspo » 22 lis 2005, 17:12

Tak ja osobne by som pre 35 kusov odporucal min. 400 l

Na pocty jednotlivych druhov ryb v akva sa nazory mozu znacne lisit ale ja by som to riesil asi takto :

Zaprve co sa tyka ryb osobne by som nemiesal malawi s tanganikou - ale to je len moj nazor

Kolko Tropheusov neviem povedat lebo nemam s tymto druhom skusenosti. Co viem je to, ze sa chovaju v skupinach aspom 10 kusov (chovatelia Tropheusov opravte ma ak sa mylim).

P. demasoni odporucam 8 az 10 kusov
Ostatne mbuny min po 4 kusy ideal po 6 kusov
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 22 lis 2005, 17:44

Ako pise Lgaspo a najlepsie je na zaciatok nakupit viac mladych kusov, aby bola sance, ze zostane nejaka chovna skupina. V mladom veku bubu spolunazivat ako hrdlicky, ale neskor sa zacnu trocha selektovat a na to ma prave vplav aj velkost akva.

Co sa tyka velkosti akva a velkosti ryb, nie vzdy to musi byt tak, ze velke akva = velke ryby a naopak. zavisi od kvality vody a potravy....a tiez aj od druhu ryb. V malych nadrziach vsak nedosiahnu maximalnych rozmerov, co niekedy nemusi byt prave dolezite.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod sertini » 22 lis 2005, 19:21

No já mám zatím 90 litrů a mím tam 2 ks Tropheus duboisi, 4 ks Pseudotropheus zebra a 2 ks Labidochromis red a zdá se mi,že nepozoruju ani ýadnou agresivitu vůči sobě a rostou taky pěkně,nekteré mají už i 10 cm,vodu měním asi 30% jednou tydně a používam krmivo SAK green.Nevím ,ale zdá se mi ,že prosperují a nějak jim nevadí menší akvarium,ale jak říkam do budoucna plánuji aspoň 350 l,Jinak diky moc za odpovědi
sertini
uživatel webu
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 lis 2005, 14:50
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod Lgaspo » 22 lis 2005, 21:02

Prepac za prirovnanie ale aj sliepky nosnice nosia vajcia a prosperuju a ziju v klietkach kde sa nemozu ani otocit.

Tym chcem povedat, ze ryby Ti budu zit aj v malom akva - otazne je ci su aj spokojne a ci budu zit ked dospeju a dorastu.

Zatial mas mlade ryby, ktore sa nerozmnozuju (ak sa nemylim). Ak Ti dorastu situacia sa moze radikalne zmenit. Dolezite je aj to aky mas pomer pohlavia - kolko samcov a kolko samic pri jednotlivych druhoch.

Ale je to na Teba ako sa rozhodnes. Tych 350 l je uz ovela lepsich :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Další

Zpět na Akva Tropheus & Petrochromis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron