Automatický dávkovač CO2

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Automatický dávkovač CO2

Příspěvekod cresh » 10 pro 2005, 18:33

Koukal jsem na co2 dávkovače a vše co stím souvisí a málem jsem padl za *cenzura*, všechno tak strašlivě předražený... to by mě zajímalo jaký ti prodejci mají rabaty. No každopádně jsem se inspiroval jedním poisem jak to udělat jednoduše a nemusí se o to člověk starat. Zpočívá to v tom že to co jsem vytvořil čídí megnetický velntyl a ten podle potřeby doplňuje difuzor. Vypadá to složitě, je to malinko složitější ale zase nic hůznýho, šlo by to samozřejmně realizovat i nějakým plovákovým systémem, ale jelikož se jedná o co2 který rybky nemají rády ve velkým množství tak jsem vymysel tohle. Vpodstatě jde o tento sysém Obrázek

Tahle jednotka hlídá množství co2 v difuzoru za pomocí dvou elektrod.
Tady je difuzor

Obrázek

Chybí tam elektrody. Budou někde nad tím kolenem a v podstatě až bude ubývat co2 ve válcí a bude v něm stoupat hladina vody, až tato hladina dostoupí k elektrodán tak dojde k opětovnému napuštění. Za magnetickým ventilem bude muset být pochopitelně ještě korekční ventil abychom ztoho akva neudělali sifon :cry:
A na napájení by měli bejt spinací hodiny, přes noc to nepotřebujem mít puštěný...
Přílohy
schémaCO22.jpg
deskaCO2.jpg
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod nakatenga » 07 led 2006, 17:54

...trochu to zkrátim.... http://sochting.zde.cz/
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod cresh » 08 led 2006, 14:25

No jo jenomže tohle stojí pár korun....
o tom vím je to zajímavé měl jsem to i v ruce ale když máš větší nádrž vyhodíš balík aby to mělo ten správnej efekt....
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod nakatenga » 08 led 2006, 21:59

No to máš teda recht, to ti neberu, ale víš.......... já fakt nejsem technickej tip, takže je ti asi jasný, jaký obrázky jsou mi sympatičtější... ::s30::
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod cresh » 09 led 2006, 20:15

Chápu jak to mají ženy radši..... :)
Uživatelský avatar
cresh
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 19 srp 2005, 11:36
Bydliště: Brno


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků