Zalozenie 600 l Malawi akva

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Zalozenie 600 l Malawi akva

Příspěvekod Lgaspo » 06 kvě 2005, 08:59

Po dlhom case mam konecne moznost zalozit si vacsie akvarko a tak by som bol zvedavy na nazor tohto fora na moju predstavu o 600 l Malawi akvarku:

Akvarko: 160*60*65 cm, cca 600 l.
Filter: Externy komorovy prietokovy filter o objeme cca 90l. Filter je urobeny podla skveleho navodu Canarta z jeho stranky http://www.aquaworld.szm.sk/index.htm.
Cerpadlo: s prietokom 2400 l za hodinu (realne 1600 l/hod. lebo tlaci vodu do vysky 130cm).
Ohrievac 1 x 250 w.
Osvetlenie: dve trubice denne svetlo a dve trubice modre svetlo.
Na pohyb vody v akvarku chcem pouzit system Undergravel Jets - ide o potrubie pripevnene ku dnu akvaria s viac vyvodmi. O pohyb vody v tomto potrubi sa budu starat dve pumpy Maxi Jet 750 napojene priamo na potrubie - vid clanok (http://www.cichlid-forum.com/articles/ug_jets.php)
Pozadie a dno: 3D polystyren, kremicity piesok zmiesany s koralovou drtou, vapencove kamene
Vzduchovac: este som sa nerozhodol ci do akvarka alebo do externeho filtra
Rastliny: zatial som neuvazoval, mozno nejake odolnejsie

No a teraz osadenstvo akvarka:
Chcel by som nieco taketo (je to len navrh, rad si necham poradit)

2 Cyrtocara moorii
2 Placidochromis sp. Phenochilus Tanzania
1 Protomelas teaniolatus Red Empress
1 Nimbochromis venustus

4 Labidochromis sp. Hongi red
4 Labidochromis sp. Mbamba (alebo P.elengatus mpanga)
5 Labidochromis caeruelus
1 Labidochromis Blue/White Tanzania (alebo Chadaga)
4 Melanochromis cyaneorhabdos Maingano
6 Pseudotropheus demasoni
4 Pseudotropheus sp. Kingsizei
3 Pseudotropheus socolofi
4 Labeotropheus trevawasae Chilumba
4 Metriaclima sp.Msobo
1 Pseudotropheus sp. elongatus Ruarwe

2 Synodontis
2 Prisavnik

Viem, ze miesam Mbuny s Hapkami ale dost sa na webe lisia nazory na moznosti chovania tychto druhov cichlid spolocne v jednom akvarku. Ja by som ich tam chcel pre ich velkost a farebnost a Nimbochromisa tak trosku aj na regulacie poctu mladych ryb (zatial nemam moc velke ambicie na odchov mladat skor mi ide o vystavne akvarko)
Tiez by som chcel poradit s poctom ryb (mnou vyssie uvadzane pocty a v podstate aj vyber druhov berte orientacne)
Uvazujem tak okolo 45-50 kusov, je to vela ?

Diky za radu
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 06 kvě 2005, 09:58

Zdravim Ta! Vdaka za reklamu :) Dufam, ze Ti bude filter sluzit k spokojnosti, ako mne.

Tvoja zostava sa mi zda na vystavne akva dobra. Neviem, ci je nutne komplikovat pohyb vody v akva potrubim v dne. Ide o to, ze potom Ti bude nasavat potrubie do externeho filtra vsetok odpad a ten sa tam bude hromadit = zvysenie hladiny NO3. Potom by som Ti doporucoval 1. komoru externeho filtra naplnit vatou a pravidelne tyzdenne poriadne vyprat. Pohyb vody Ti dostatocne zabezpeci aj jedno interne cerpadlo a mozno by stacil aj vytok z externeho filtra umiestneny na opacnom konci, ako nasavanie. Sam som to takto mal a nebol problem.

Co sa tyka ryb, je mi jasne, ze Ti ide o farby a tvary...cim viac, tym lepsie ;). Vidim par problemov:
1. moznost krizenia Labidochromisov
2. P. demasoni by som zvysil aspon na 10 ks, inak sa Ti po case pravdepodobne znizi pocet na 2-3 ks a mozno iba 1 samca

Inak myslim, ze by to slo a dufam, ze sa s nami podelis o obrazky. Bude to vyzerat nadherne. Pocet ryb s akym uvazujes je v poriadku, akvarium je dost velke.

Este jedna poznamka: nedaj sa oklamat pociatocnym bezproblemovym spravanim mladych ryb bez vaznejsiech subojov a bez umrti. Ak ryby dospeju niekde to moze zacat skripat, preto som spomenul najma demasoni.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 06 kvě 2005, 10:24

Zdravim Ta Canart!

Dik za cenne rady. Uz si mi pred casom cez mail poradil, za co som Ti velmi vdacny. Preberali sme spolu otazku dier v dne akvarka, prechodiek a prepadov - mozno si na to este spomenies.
Co sa tyka toho pohybu vody chcem to riesit takto: v pravom rohu mam prepad s dierou v dne akvarka (pouzil som v prepade otocenu PVC fajku na nasavanie vody). V lavom rohu je zasa privod vody do akva. Tento privod bude priamo cez lievik na urovni hladiny akva viest vodu do potrubia v dne. Dalej na potrubie v dne budu este pripojene tie dve (alebo teda mozno len jedna) pumpy, ktore budu mat na nasavacej strane molitan, takze by sa mala vacsina kalu odchytit do tychto molitanov a do externeho filtra by toho moc, aspon podla mna nemalo prejst. Vyskusam uvidim!

Co sa tyka ryb odhadol si to presne. Ide mi o pestre vystavne akvarko. O tom krizeni Labidochromisov som cital a viem ze tam take riziko hrozi. Predpokladam, ze najviac asi pri druhoch Hongi a Mbanba alebo nie ?
Aku sancu maju novo narodene rybky na prezitie v takto druhovo zostavenom akvarku ?
Demasonky - strasne sa mi pacia, a preto som si ich vybral, aj ked ich chov patri k tym zlozitejsim. Ok zacnem teda na 10 kusoch.
Tu teritorialitu a suboje ocakavam. Snazil som sa urobit 3D pozadie s polystyrenu s mnozstvom ukrytov a dier (budu fotecky) a vobec cela dekoracia akva bude podriadena tomuto ucelu.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 06 kvě 2005, 11:36

Lgaspo píše: Preberali sme spolu otazku dier v dne akvarka, prechodiek a prepadov - mozno si na to este spomenies.

Vies, preberal som to s viacerymi a Tvoj nick je asi iny, nez pod akym si mi pisal ;)
S tym potrubim v dne je mi to jasne, ale neviem, ci sa Ti bude chciet vyberat molitan z tych cerpadiel kazdy tyzden ;)

Lgaspo píše:O tom krizeni ........predpokladam, ze najviac asi pri druhoch Hongi a Mbanba alebo nie ?
Aku sancu maju novo narodene rybky na prezitie v takto druhovo zostavenom akvarku ?

Ano, najma ide o tie dve formy Labidochromisov. Sanca na prezitie je vzdy, zalezi od mnozstva vhodnych ukrytov, najma drobnych skar, kde sa mlade mozu spociatku schovat.[/quote]
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 20 čer 2005, 16:21

Takze cas pokrocil a ja mam momentalne moje akva uz tyzden v zabehu.
Raz som aj zakrmil prazdne akva vlockovym krmivom, ktore sa teraz povaluje na dne a pomaly hnije.
Chcem sa spytat, kedy mozu ist do akva rastliny?
Chcem dat do akva par kusov Anubias nana len neviem ci ich tam uz mozem dat.
Taktiez uvazujem na zaklade rady Mauvevho dat do akva dvojicu prisavnikov.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Shalibaba » 20 čer 2005, 17:01

Tyden dle meho nazoru na rostlinky staci, max. hrozi to, ze se obali takovym osklivym slizem (to se stalo me, jeden den jsem napustil vodu a druhy den sazel rostlinky :( )
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 20 čer 2005, 19:29

K akváriu nemám vyhrady. Jeho funkčnost ověří až čas. Už se těším na fotky. Jsem zvědav na systém proudědní dna. Doufám, že to bude fungovat tak jak má a že to nebude mít vedlejší účinky.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 20 čer 2005, 19:54

Pripravujem clanok o filtracii v mojom akva. Ked bude hotovy urcite ho uverejnim. Ci to bude fungovat som zvedavy aj ja. Zatial to bezi tyzden, takze sa este nic vyhodnotit neda. Snad len to, ze vlockove krmivo dost dlho poletovalo po akvarku az kym sa mu podarilo padnut na dno a aj to sa sustredilo na par miestach, zrejme kde je slabsi prud.
Ake vedlajsie ucinky by to mohlo mat ?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 20 čer 2005, 21:50

Vedlajsie ucinky coho? To, ze sa krmivo hromadi iba na niektorych miestach je len dobre, aspon ho ryby vyuziju. Ked tam budes mat ryby, nic dlho poletovat nebude ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 20 čer 2005, 21:52

S tymi vedlajsimi ucinkami som reagoval na Martinov predosly prispevok, ktory nieco hovoril o vedlajsich ucinkoch a ja neviem o akych ???
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron