vsetko o vode

Diskuze pouze o akvarijní vodě!

Moderátor: Team AkvaMalawi

vsetko o vode

Příspěvekod Brky » 06 dub 2006, 12:00

Viem ze sa tu uz rozoberala kvalita vody v roznych clankoch :shock: V kazdom clanku je len nieco a hladat tostale to nie je bohvie co :mrgreen: Ale mna by zaujimalo co vsetko je nevyhnutne merat a ako upravovat tieto zlozky :3: Nie je nejaky text kde to vsetko dako po kope. Ak niekto mate zaujem nejako to zhrnut velmi by ste mi helfli :24: Zatim diky
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod Brky » 07 dub 2006, 15:17

No tak sa spytam inak. Prestudoval som to znova a zda sa mi dostatocne merat PH, Tvrdost a samozrejme teplotu. Je to dost??
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod Mauve » 07 dub 2006, 15:44

ph - ano, u tlamovců z afrických jezer musíš být nad 7 (pro malawi ryby), u tanganických ryb se doporučuje víc (7,5 - raději 8 a nevadí ani 8,5), jsou zde i další jezera, kde jde ph třeba i nad 10, ale to je v podstatě okrajová informace.
Takže ph nad 7 ti stačí vědět - když ti tvůj dodavatel vody pouští do řádu (nebo čerpeš ze své studny - to nevím) vodu ze stejného zdroje, můžeš ph měřit jednou za čas, tato hodnota zas tolik nekolísá (u těchto biotopních akvárií s malým množstvím rostlin).

Tvrdost rozsah tolerance je relativně velký a tato hodnota je v dodávané vodě v podstatě také neměnná, tu pravidelně měřit nemusíš - jen si zjisti její hodnotu (pro svou kontrolu)

Teplotu samozřejmě ano

Doporučuji hlavně zpočátku měřit NO2 a NO3, ale to už nosím dříví do lesa, jestli sis to pořádně pročetl, tak už určitě víš, že zpočátku nutno měřit NO2 a NO3, po "záběhnutí" akvária NO3.

:) no hezký, nechce se mi to už mazat, ale jen letmo jsem zaběhl do FAQ http://www.akvamalawi.com/phpBB/tips_faq.php a tam je to kapitola 3 - Voda a chemismus vody - je to tam x krát popsané :?
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Lgaspo » 07 dub 2006, 16:45

Ja osobne meriam pH, NO2 a NO3. Robim to vzdy pri vymene vody, cize raz za dva tyzdne.
Nic ine ani v podstate nie je treba merat.
A netreba ani z toho robit zbytocnu vedu.
V podstate ide o kontrolu pH a dusika vo vode.
Casom sa da vela veci postrehnut aj so spravania sa ryb, takze merat budes aj tak pravdepodobne len z casu na cas.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Brky » 07 dub 2006, 16:50

Tak diky moc :D
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod memeo » 08 dub 2006, 09:26

Já prvně sleduji chování ryb.Když je divné,tak měřim NO2.
NO3 vůbec neměřím.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora


Zpět na Akva Voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků